Zawieszenie Ateki

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
uniorek
Posty: 60
Rejestracja: 05 lis 2017, 11:15
Samochód: Berlin
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zawieszenie Ateki

Post autor: uniorek »

TomeL pisze:
16 lip 2018, 15:46
A skąd takie info?
Z instrukcji obsługi, sprawdziłem różnica 13mm a nie 15 mm



Sponsor

Re: Zawieszenie Ateki

Sponsor


Awatar użytkownika
Myszolot
Posty: 37
Rejestracja: 23 sie 2017, 9:36
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Leon FR 1,4 TSI 122KM
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zawieszenie Ateki

Post autor: Myszolot »

Luk4as pisze:
14 lip 2018, 21:22
A moze to bylo adaptacyjne zawieszenie maksymalnie obnizone ? Ja widzialem xc i fr obok siebie i fr byla nizsza ;)
Masz na myśli DCC? Jeśli tak, to z tego co wiem ono nie zmienia prześwitu, a tylko twardość zawieszenia. Dodatkowo trzeba pamiętać,
że DCC tylko utwardza zawieszenie Komfort (dwa stopnie), więc jeśli ktoś liczy, że mając DCC może sobie zawieszenie
Komfort zarówno utwardzić jak i zmiękczyć, to niestety, można je tylko utwardzić. Wyjaśniał mi to zarówno salonowiec z VW jak i Seat'a.

Wojtas
Posty: 17
Rejestracja: 27 cze 2018, 13:21
Samochód: Seat Ateca FR 2.0
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zawieszenie Ateki

Post autor: Wojtas »

Żona ma zawieszenie DCC w Atece i po wybraniu trybu indywidualnego można ustawić Comfort. Na pewno w tym trybie zawieszenie reaguje inaczej na nierówności niż w Normal. W szybkich łukach też bardziej buja więc przypuszczam, że jest miększe. Jednak jeżeli ktoś myśli, że nagle poczuje się jak w S klasie to zdecydowanie odradzam zakup. Różnica jak dla mnie niewarta ceny. Może w audi to lepiej działa, ale tu nie.

Co do różnicy w wysokości zawieszenia to też zwróciłem uwagę w salonie, że był model z wyższym zawieszeniem. Handlowiec powiedział mi, że nie ma wyjętych jakiś blokad transportowych i stąd ta różnica.

BlackAteca
Posty: 8
Rejestracja: 11 sie 2018, 19:39
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zawieszenie Ateki

Post autor: BlackAteca »

Ja mam FR 4drive bez DCC (felgi 18"). Nie mogę powiedzieć, że zawieszenie jest niekomfortowe. Mi wydaje się dość harmonijne, przynajmniej na razie, póki się nie wytłukło na naszych drogach. Czasami nawet brakuje mi dodatkowej sztywności.

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Zawieszenie Ateki

Post autor: dario37 »

BlackAteca pisze:
11 sie 2018, 20:04
Ja mam FR 4drive bez DCC (felgi 18"). Nie mogę powiedzieć, że zawieszenie jest niekomfortowe. Mi wydaje się dość harmonijne, przynajmniej na razie, póki się nie wytłukło na naszych drogach. Czasami nawet brakuje mi dodatkowej sztywności.
Bardzo odważne stwierdzenie.Jest to mój 4 Seat,ale w Atece uważam zawieszenie za dosć twarde i w/g mnie niezbyt komfortowe(oczywiście na nierównej nawierzchni) :D
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

BlackAteca
Posty: 8
Rejestracja: 11 sie 2018, 19:39
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zawieszenie Ateki

Post autor: BlackAteca »

dario37 pisze:
11 sie 2018, 23:10
Bardzo odważne stwierdzenie.Jest to mój 4 Seat,ale w Atece uważam zawieszenie za dosć twarde i w/g mnie niezbyt komfortowe(oczywiście na nierównej nawierzchni) :D
Sprawa oczywiście w pewnym stopniu indywidualna. Na razie mam takie odczucia jak napisałem. Poprzednio jeździłem Skodą Yeti na 17" i w pewnych sytuacjach mam wrażenie, że była bardziej sportowa i mniej komfortowa. Mam nadzieję, że nikt nie potraktuje opinii użytkowników forum jako prawdy objawionej i ostatecznie sam oceni na podstawie jazdy testowej (najlepiej dłuższej).

ODPOWIEDZ