Pęknięcie na szybie

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Pęknięcie na szybie

Post autor: Endrju »

A myślisz że gdzie indziej jest lepiej. Kumpel ma Toyotę i chciał kupić czesc w ASO to mu powiedzieli że tylko z montażem inaczej nie zamawiają.


Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Sponsor

Re: Pęknięcie na szybie

Sponsor


fuelcare
Posty: 161
Rejestracja: 25 paź 2017, 22:51
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Seat Ateca 2.0tsi FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Pęknięcie na szybie

Post autor: fuelcare »

mysle ze tak. mialem rozne auta i wiem ze np nigdy wiecej nie kupie bmw i przez te badziewie dalem szanse vagowi jeszcze raz. z vw nie mialem problemow odkad odszedlem od krotoskiego. jesli dalej bedzie to wygladac jak wyglada w seacie nastepne auto na pewno nie bedzie z vag, bo teraz juz nawet w audi leca w kulki. widac dobily ich odszkodowania za dymiace diesle i tna na chama co sie da.
tak po prawdzie nigdzie nie slyszalem zeby samootwierajacy sie bagaznik traktowac jako ciekawostke nie jako szybka akcje serwisowa

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Pęknięcie na szybie

Post autor: Janisz »

Ja nie mam porównania bo to moje pierwsze nowe auto. Fuelcare piszesz, że wyjdziesz z grupy vag...zawsze pozostaje Ci AUDI :D Z tego co słyszałem, tam klienta traktują lepiej niż w Seacie ;) Problem w tym, że budżet trzeba dobrze naciągnąć no i nerkę trzeba sprzedać. Ostatnio patrzyłem ile wyjdzie RS3 :roll: to stwierdziłem, że Superb 280KM nie jest złą opcją :lol: :lol: :lol:
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

fuelcare
Posty: 161
Rejestracja: 25 paź 2017, 22:51
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Seat Ateca 2.0tsi FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Pęknięcie na szybie

Post autor: fuelcare »

Janisz pisze:
20 gru 2017, 22:52
Ja nie mam porównania bo to moje pierwsze nowe auto. Fuelcare piszesz, że wyjdziesz z grupy vag...zawsze pozostaje Ci AUDI :D Z tego co słyszałem, tam klienta traktują lepiej niż w Seacie ;) Problem w tym, że budżet trzeba dobrze naciągnąć no i nerkę trzeba sprzedać. Ostatnio patrzyłem ile wyjdzie RS3 :roll: to stwierdziłem, że Superb 280KM nie jest złą opcją :lol: :lol: :lol:
nie traktuja. 2 tyg temu mojemu kolesiowi w gdyni nie zalozyli po przegladzie A6ki oslony na silnik (wlasnie o tym napomknalem o leceniu w kulki w audi powyzej). zorientowal sie po dwoch dniach a tam oczywiscie nie wiedza co sie z nia stalo. jesli grupa vag bedzie tak podchodzic do klientow to beda ja wybierali tylko zagorzali milosnicy marki. a endrju dodam jeszcze tyle, ze choc nie uwazam hyundaia za dobre auto, ale podejscie w serwisie ich do auta mojej zony, moge sobie tylko zyczyc w wielkiej grupie vag. dzis dzwonie np do poznania dlaczego nic sie nie robi w mojej sprawie od ponad miesiaca i co? nikt w biurze obslugi nie podnosi sluchawki. AMATORKA

Kamyczek
Posty: 26
Rejestracja: 29 sty 2018, 21:53
Samochód: ATECA 2.0 TSI FR DSG7 4-DRIVE
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Pęknięcie na szybie

Post autor: Kamyczek »

Zmień salon na inny . Nie serwisuję auta u partaczy , poza tym od tego mam ubezpieczenie żeby się nie ścierać . Jedź do innego salonu poza tym Ateca to SUW i jeździ się nim po terenie więc kwestia szyby jest zupełnie inna niż Altei .

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Pęknięcie na szybie

Post autor: Luk4as »

Jak zakonczyla sie sprawa z peknieta szyba ?

Oktens
Posty: 30
Rejestracja: 20 kwie 2017, 12:51
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Ateca 1.4 TSI, 150KM, DSG, Excellence
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Pęknięcie na szybie

Post autor: Oktens »

Luk4as, sprawa się nie zakończyła, gdyż nie zgłosiłem tego w ASO.

Znalazłem jeszcze kilka innych rys między innymi na bocznych szybach, więc doszedłem do wniosku, że to od skrobaczki jak kilka razy musiałem szyby odskrobać z lodu.
Swoją drogą jakość szkła jest mocno znikoma skoro po kilku ruchach skrobaczki zostają takie ślady :/
Za jakiś czas podjadę pewnie na spolerowanie szyb to może się nieco poprawi ich estetyka

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Pęknięcie na szybie

Post autor: Luk4as »

ok. rozumiem, ze to bardziej rysa byla niz pekniecie ?

Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Pęknięcie na szybie

Post autor: paprotek »

Miałem taki problem w Oplu Astrze, że po poprzednim właścicielu, miałem całe mnóstwo mniejszych i większych rys na przedniej szybie. Generalnie polerowanie przedniej szyby to ciężki kawałek chleba i mało osób chce się tego podjąć. A jak już się znajdą chętni to nie obiecują rewelacji jeśli rysy są poważniejsze.

Oktens
Posty: 30
Rejestracja: 20 kwie 2017, 12:51
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Ateca 1.4 TSI, 150KM, DSG, Excellence
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Pęknięcie na szybie

Post autor: Oktens »

na przedniej leci rysa od słupka do środka szyby, aż ciężko było mi uwierzyć że jednym pociągnięciem skrobaczki tak daleko przejechałem dlatego bardziej stawiałem na pęknięcie.
Jak zobaczyłem w słoneczny dzień ilość rysek na bocznych szybach (te już na pewno od skrobaczki) to odpuściłem temat przedniej żeby się nie denerwować i tracić czas.
Jak się okaże, że to jednak pęknięcie i będzie postępować to się zgłoszę do ASO

ODPOWIEDZ