Pęknięcie na szybie

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
bentley
Posty: 64
Rejestracja: 26 paź 2018, 13:00
Samochód: Seat Ateca FR 2.0TSI 4drive
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Pęknięcie na szybie

Post autor: bentley »

Frodo pisze:
07 mar 2021, 14:31
Współczuję!
Też bym próbował naprawić ale dopiero po upewnieniu się, że nie ma to wpływu na ubezp. jeśli będzie konieczność wymiany szyby - by to nie było traktowane w stylu: było zadrapanie, sam odmalowałem auto, ale mi nie jestem zadowolony, proszę naprawić... Oczywiście absurdalene, ale nie wiem na ile ubezp. szukają wymówki.
W sytuacji gdy firma ubezpieczeniowa robilaby problemy po naprawie to oczywiscie kompletnie przypadkowo nagle inny kamien moglby nagle zrobic troche wieksze uszkodzenie i wtedy temat zalatwiony ;)

A tak serio to wszystko zalezy od wielkosci uszkodzenia. U mnie bylo wielkosci 3-4mm to postanowilem naprawic. Gdyby bylo wieksze zdecydowalbym sie na wymiane. Btw u mnie sasiad jezdzi bmw x6 z 2 wielkimi krechami na kilkanascie cm i dosc dlugo nie wymienia. To jest dopiero ryzyko, glownie bezpieczenstwa a nie policji :)



Sponsor

Re: Pęknięcie na szybie

Sponsor


Rafiner
Posty: 813
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Pęknięcie na szybie

Post autor: Rafiner »

Dawniej nawiercali szybę na końcu pęknięcia i tak pajączek nie szedł dalej. A pęknięcie zalewali czymś i prawie śladu nie było. Tak miałem w Polonezie prawie 25 lat temu.
Ja bym załatał i jeździł. Czym później będzie to ASO robić tym lepiej. Warunek, poniżej linii wzroku i użytecznej powierzchni. Nie może rozpraszać i refleksów robić.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

vioox
Posty: 228
Rejestracja: 13 wrz 2020, 21:59
Samochód: 308 SW --> ateca
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Pęknięcie na szybie

Post autor: vioox »

Juz rozmawiałem z serwisem wydaje się tak przez telefon ze wiedza co robią hahaha :)
Auto jest w leasingu wiec kazde dlubanie to zgoda banku itd... mogl bym kleic ale wtedy biore na siebie to ryzyko poza tym bank chyba by nie dopuścił do takiego naprawjania...




Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka



vioox
Posty: 228
Rejestracja: 13 wrz 2020, 21:59
Samochód: 308 SW --> ateca
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Pęknięcie na szybie

Post autor: vioox »

No i zaczęło się miało być fajnie i bez problemów a jest tak ...

Ubezpieczalnia namawia na swoje punkty wymiany maja nawet z oryginalnymi częściami... nazywają to punkty autoryzowane ale aso to nie jest...
Obiecuja 3 lata gwarancji...

Bank namawia na swoje punkty z którymi maja umowy... bo musza mi dać zgodę na wymianę a jak chce w innym punkcie niż oni proponują to 100zl za pełnomocnictwo...

Aso w którym kupilem samochod lellek Gliwice zaprasza mnie z papierami z banku i ubezpieczenia do likwidacji szkody u nich... pytałem o gwarancje to jest 2 lata niby na szybe trochę lipa taki kwiatek na początku gwarancji bo na auto miałem 5 lat a tu nagle na szybe bedzie 2 co jak ogrzewanie zdechnie... musze jeszcze dokładniej wypytać co jeżeli np lane assist się zepsuje lub jakis czujnik ... Czy to podlega pod gwarancje auta 5lat czy pod szybe...

Ogólnie masakra jakaś

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


mczelny2401
Posty: 380
Rejestracja: 24 lip 2019, 10:17
Samochód: LEON FR 2.0 TSI 190
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy

Re: Pęknięcie na szybie

Post autor: mczelny2401 »

Tak to jest wszystko jest cacy do pierwszej usterki....

Awatar użytkownika
DarekWa
Posty: 337
Rejestracja: 27 sty 2020, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca XC 2.0 TSI 190 KM 4Drive DSG7 (RM20)
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Re: Pęknięcie na szybie

Post autor: DarekWa »

schody głównie leasingowe widzę na razie i przede wszystkim.
Z tą gwarancją zadzwoniłbym na infolinię Seat podpytał ponad to co sobie tam serwis wymyśla.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Pęknięcie na szybie

Post autor: Endrju »

Tak jest właśnie z leasingiem. Kolega miał szkodę i faktycznie mają swoje punkty i czasami są to nawet ASO.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Pęknięcie na szybie

Post autor: geranium »

stawiałbym na Serwis

gwarancja na systemy jest niezależna od szyby ale gdy padnie kamerka zawsze może zaistnieć sugestia że wymieniona szyba była niewłaściwie poza autoryzowanym serwisem..

inny problem
naprawiasz szybę sam(kleisz dziurę) i masz następną "przygodę" po jakimś czasie, co wtedy? (skoro szyba była naprawiana)

vioox
Posty: 228
Rejestracja: 13 wrz 2020, 21:59
Samochód: 308 SW --> ateca
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Pęknięcie na szybie

Post autor: vioox »

No nic bede informował jak się potoczy sprawa dla nauki innych ...

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


vioox
Posty: 228
Rejestracja: 13 wrz 2020, 21:59
Samochód: 308 SW --> ateca
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Pęknięcie na szybie

Post autor: vioox »

DarekWa pisze:schody głównie leasingowe widzę na razie i przede wszystkim.
Z tą gwarancją zadzwoniłbym na infolinię Seat podpytał ponad to co sobie tam serwis wymyśla.
Infolinie masz na myśli ten przycisk "i" w samochodzie czy są tam jakies inne numery?
Trochę się boję ze nic nie beda wiedzieć bo nawet Pani od szkod w salonie musiala przerywać rozmowę i kogoś tam pytać...

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ