Pęknięcie na szybie

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Awatar użytkownika
DarekWa
Posty: 337
Rejestracja: 27 sty 2020, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca XC 2.0 TSI 190 KM 4Drive DSG7 (RM20)
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Re: Pęknięcie na szybie

Post autor: DarekWa »

ja kleiłem i to już na tym czarnym pasku bez dostępu od wew. Pan prywaciaż zrobił b. ładnie, ale ponieważ nie był w 100% zadowolony to zrobił mi nieodpłatnie. A przy wymianie szyby będą odklejać lusterka kamery i się boję nawet w ASO, że to schrzanią



Sponsor

Re: Pęknięcie na szybie

Sponsor


mczelny2401
Posty: 380
Rejestracja: 24 lip 2019, 10:17
Samochód: LEON FR 2.0 TSI 190
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy

Re: Pęknięcie na szybie

Post autor: mczelny2401 »

Ja też tak obstawiam że zaraz coś zacznie szwankować bo "spece" z ASO coś spaprają więc rób tylko co możesz by opóźnic wymianę szyby

vioox
Posty: 228
Rejestracja: 13 wrz 2020, 21:59
Samochód: 308 SW --> ateca
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Pęknięcie na szybie

Post autor: vioox »

No tez mam takie obawy No nic zadzwonię jutro i zapytam czy juz to robili :)

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


Tomektr
Posty: 99
Rejestracja: 24 cze 2018, 14:01
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Pęknięcie na szybie

Post autor: Tomektr »

Jak będzie oryginalna szyba to nic nie jest odklejane. Szyba fabrycznie ma montowany uchwyt do kamery, czujnika deszczu i lusterka. Tego uchwytu nie ma oddzielnie w wykazie części. Wystarczy tylko przełożyć te elementy. Zostaje tylko kalibracja kamery.

bentley
Posty: 64
Rejestracja: 26 paź 2018, 13:00
Samochód: Seat Ateca FR 2.0TSI 4drive
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Pęknięcie na szybie

Post autor: bentley »

Witam,

Co prawda przedlift bez climacoat, ale tez sytuacja podobna. Duzo mniejsze pekniecie mialem, od razu myslalem o wymianie szyby przez autocasco. Troche mnie zaniepokoilo ze wlasnie tam jest kamera, cholera wie jak wykonaja to sklejenie. Zawsze jakas wilgoc czy cos moze byc, a jak ma sie cos popsuc to jest duze prawdopodobienstwo ze tak bedzie. W ASO niby oryginal powinni dac, ale tam wcale poziom uslug nie jest adekwatny i ja niekoniecznie bym wierzyl ze zrobia to super dokladnie. Dlatego postanowilem zrezygnowac z wymiany na rzecz spokoju, bylem w firmie zajmujacej sie szybami i bez problemu naprawili uszkodzenie. Minus to ze jest to leciutko widoczne, ale wole chyba to niz ewentualne problemy ponaprawcze. Plan jest taki ze i tak za 2 lata bedzie zmiana auta.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Pęknięcie na szybie

Post autor: Endrju »

Naprawa jest dobrym rozwiązaniem, mam w rodzinie auto z naprawiana szybą. Jeździ i przechodzi przeglądy od jakiś 7 lat , fakt że jest to troszkę widoczne.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Pęknięcie na szybie

Post autor: Bonifacy »

Ale naprawa jest możliwa tylko, gdy jest niewielki odprysk po kamieniu. Jeśli poszła "pajęczynka", to chyba tylko do określonej długości.
Potwierdzam, że z naprawianą szybą da się żyć. Ślad jakiś jest, ale jak niewielkie zabrudzenie na powierzchni.

vioox
Posty: 228
Rejestracja: 13 wrz 2020, 21:59
Samochód: 308 SW --> ateca
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Pęknięcie na szybie

Post autor: vioox »

Nie no nie bądźmy czarnowidzami... mysle ze w aso takie szyby wymieniają conajmniej 2 razy w tygodniu... mój kolega sam w rocznej Mazdzie cx30 juz 2 razy wymienial szybe czolowa...
Jest ryzyko ze cos pojdzie nie tak, jak ze wszystkim ale od tego jest gwarancja.
A jest autocasco... placi sie dlaczego by nie skorzystać tym bardziej że jak zacznę to naprawiać a kiedys peknie dalej to boje się że autocasco mi juz tego nie obejmnie bo powiedzą ze bylo naprawiane wcześniej..

Poza tym jak mówi Bonifacy jak juz poszedl pająk to może być problem z klejeniem...
Kiedys kleiłem w golfie i gosc na końcu rysy wiercił otwor i zalewal klejem... tak sklejona szyba wytrzymała moze z miesiac...
Poza tym wiercic w szybie gdzie jest jakaś tam grzana folia to mi ta wizja sie za bardzo nie podoba czy to będzie grzało potem itd..





Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Pęknięcie na szybie

Post autor: Bonifacy »

Tutaj np. piszą, że jeśli rozmiar uszkodzenia przekracza rozmiar monety pięciozłotowej, wówczas zaleca się wymianę szyby.
https://autoglass.pl/naprawa-szyby/

A tutaj: W przypadku pęknięć liniowych sugerujemy raczej wymianę szyby, ze względu na niską trwałość tego typu napraw.
https://www.euroglas.com.pl/serwis/naprawa-szyb/
Za ten post autor Bonifacy otrzymał podziękowanie:
Frodo (07 mar 2021, 18:16)
Ocena: 5.26%

Grzadq
Posty: 115
Rejestracja: 28 kwie 2020, 17:02
Samochód: Seat Ateca 2.0 TSI
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Pęknięcie na szybie

Post autor: Grzadq »

Jestem świeżo po naprawie odprysku, mam zdjęcie przed, zrobię zdjęcie po, wrzucę jutro :-)
Ateca 2.0 TSI 4Drive 190 HP, a będzie więcej :lol:

ODPOWIEDZ