Pęknięcie na szybie

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
vioox
Posty: 228
Rejestracja: 13 wrz 2020, 21:59
Samochód: 308 SW --> ateca
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Pęknięcie na szybie

Post autor: vioox »

Nie no w ASO fajnie to wygląda i sprawnie ale przy takim aucie warto mieć AC bo wymiana szyby to koszty ponad 6000zl...

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka




Sponsor

Re: Pęknięcie na szybie

Sponsor


Awatar użytkownika
DarekWa
Posty: 337
Rejestracja: 27 sty 2020, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca XC 2.0 TSI 190 KM 4Drive DSG7 (RM20)
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Re: Pęknięcie na szybie

Post autor: DarekWa »

mam w polisie ale szkoda mi na taką małą bubę iść w wymianę szyby.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka


Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Pęknięcie na szybie

Post autor: Misiek »

A tak sobie teraz pomyślałem, czy przypadkiem poza prawdopodobnie większą kruchością szkła (inny skład) problemem nie jest przypadkiem kąt jej pochylenia, w porównaniu z innymi samochodami ? U mnie jest bardzo płasko, ze 20 st lub nawet mniej, a w SUV'ach jest to coś koło 45 st. Jak jeszcze jeździłem służbowo więcej poza miasto, nierzadko po drogach lokalnych, a nawet szutrowych, to nieraz coś strzeliło w szybę, ale przez te 14 lat nie mam jeszcze żadnego, nawet najmniejszego śladu, odprysku, tylko trochę inny odcień, "wyślizganie" oraz gładkość w miejscu poruszania się wycieraczek.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
Orłoś
Posty: 122
Rejestracja: 30 maja 2018, 15:47
Lokalizacja: pomorskie
Samochód: Ateca Xcellence 2.0 TSI
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Pęknięcie na szybie

Post autor: Orłoś »

Słabsze szyby robią po prostu, tak jak reflektory i lakier. To wszystko jest bardziej miękkie, żeby ciągle wymieniać na nowe. Proste - ekonomia.
W piątek byłem wymieniać szybę w innym samochodzie to szklarz mówił, że wszystkie nowe samochody przyjeżdżają po max 4-5 latach na wymianę szyb. Zresztą w mojej Atece już też pełno odprysków (2 lata, 34 tyś km).
Ateca Xcellence | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Magnetic Brown | Felgi 18" PERFORMANCE 36/2 MACHINED | Felgi 17" ABRERA II | Alcantara Black | Panorama | Comfort Assistant Plus | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Elektryczna klapa bagażnika | Widok 360 | Ładowanie Qi | VC

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Pęknięcie na szybie

Post autor: Misiek »

Orłoś pisze:
11 maja 2021, 13:05
Słabsze szyby robią po prostu, tak jak reflektory i lakier. To wszystko jest bardziej miękkie, żeby ciągle wymieniać na nowe. Proste - ekonomia.
W piątek byłem wymieniać szybę w innym samochodzie to szklarz mówił, że wszystkie nowe samochody przyjeżdżają po max 4-5 latach na wymianę szyb. Zresztą w mojej Atece już też pełno odprysków (2 lata, 34 tyś km).
Czyli chyba już ogólnie wszystkim znane kolejne celowe, świadome postarzanie produktów - świadomie robią gorszej jakości, żeby albo kupić nowe, albo naprawiać drogimi częściami, podzespołami. Żeby klienta zmusić do ciągłego płacenia, a nie tylko podczas zakupu i tyle go będziemy widzieć. Ruch w interesie musi być. Oby tylko przeszło gwarancję, a później niech płaci.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

ODPOWIEDZ