Nasze problemy małe i duże rozwiązane samemu

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
fuelcare
Posty: 161
Rejestracja: 25 paź 2017, 22:51
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Seat Ateca 2.0tsi FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Nasze problemy małe i duże rozwiązane samemu

Post autor: fuelcare »

Tak pomyślałem, że może warto założyć temat z naszymi doświadczeniami które nas dotknęły a mogą wystąpić i u innych użytkowników i mogą przydać się na przyszłość jeśli udało się to jakoś rozwiązać ewentualnie zdiagnozować. Zacznijmy od upierdliwego drobiazgu.

Dziś rano zaskoczył mnie jak syf księdza wariujący czujnik zmierzchu. Wyjechałem z garażu (gdzie włączył się w trybie nocnym) i po wyjechaniu nie przeszedł w dzienny (przy oślepiającym wręcz słońcu). Zorientowałem się po tle nawigacji. Wyłączyłem auto (będąc na zewnątrz na świetle dziennym), wyczyściłem dla pewności szybę, włączyłem jeszcze raz i wszedł po uruchomieniu w tryb dzienny. Zasłoniłem czujnik ręką wszedł w nocny i już nie powrócił do dziennego. Doszedłem do wniosku, że to nie czujnik bo jednak widzi różnicę tylko musi być coś z softem który nim steruje. Zrobiłem więc na panelu reset do ustawień fabrycznych i wszystko (tfu, tfu) wróciło do normy. Próbowałem kilka razy działa już prawidłowo. Miejmy nadzieję, że problem nie będzie powracał.



Sponsor

Nasze problemy małe i duże rozwiązane samemu

Sponsor


ODPOWIEDZ