Wymiary bagażnika

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
overheat
Posty: 208
Rejestracja: 25 gru 2017, 19:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Samochód: Ateca 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Wymiary bagażnika

Post autor: overheat »

Hej forumowicze,

nigdzie nie znalazłem precyzyjnych wymiarów bagażnika w Atece. To dane bardzo pomocne zarówno dla kupujących, jaki i dla posiadaczy, którzy zastanawiają się czy <tutaj cokolwiek> wejdzie im jutro do bagażnika. Wymiary w litrach mówią mało, bo bagażu się nie wlewa, ani nie wsypuje :evil: Najczęściej to problem czy dłuższa krawędź bagażu zmieści się wzdłuż lub w poprzek.

Czy ktoś z forumowiczów mógłby wybrać się z taśmą do garażu i spisać podstawowe wymiary? Najlepiej gdyby były osobno dla wersji z napędem na przednią oś oraz 4x4, gdzie bagażnik jest mniejszy ("niższy"?).

Obrazek

A – głębokość bagażnika od progu do foteli = ?
B – szerokość bagażnika w najszerszym miejscu = ?
C – szerokość bagażnika w najwęższym miejscu = ?
D – szerokość drzwi (klapy) bagażnika = ?
E – wysokość bagażnika od dna do osłony = ?



Sponsor

Wymiary bagażnika

Sponsor


Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Wymiary bagażnika

Post autor: l3niwi3c »

część można sprawdzić na yt

Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

overheat
Posty: 208
Rejestracja: 25 gru 2017, 19:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Samochód: Ateca 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Wymiary bagażnika

Post autor: overheat »

Całkiem spoko, ale dosyć trudno to odnaleźć (np. przez Google).

Obie wersje są FWD? Jesli dobrze widzę, to pierwszy egzemplarz ma głębokie wnęki po bokach tam gdzie bagażnik jest najszerszy, drugi zaś ma je równo z półką podłogi bagażnika (tam gdzie na filmie leży gaśnica). Czym to jest spowodowane? Wersją wyposażenia?

Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Wymiary bagażnika

Post autor: l3niwi3c »

TDI ma napęd 4Drive, a Benzyna ma FWD
Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Wymiary bagażnika

Post autor: paprotek »

Generalnie w Ateca są 3 rodzaje bagażników:
1. FWD - pojemność 510l
2. FWD z dodatkową podłogą 2-poziomową - nie wiem ile zostaje z podłogą ustawioną na 2 poziomie, ale wydaje się, że mniej niż przy AWD
3. AWD - pojemność 485l

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Wymiary bagażnika

Post autor: Janisz »

W Atece z napędem 4drive mamy do dyspozycji 485L pod warunkiem, że wyjmiemy z bagażnika podłogę, wkład, który jest pod nią oraz koło dojazdowe.

Realnie do dyspozycji mamy wyłącznie 400L pojemności ;)
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Wymiary bagażnika

Post autor: l3niwi3c »

To ogromna różnica 400l vs 510l. Przy dwójce maluchów (w tym jedno malutkie) byłoby mi mało. Pewnie nie zwróciłbym na to uwagi, więc dobrze że w ogóle nie interesowałem się wersją 4Drive :)
Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Wymiary bagażnika

Post autor: Janisz »

l3niwi3c pisze:
23 sty 2018, 9:35
To ogromna różnica 400l vs 510l. Przy dwójce maluchów (w tym jedno malutkie) byłoby mi mało. Pewnie nie zwróciłbym na to uwagi, więc dobrze że w ogóle nie interesowałem się wersją 4Drive :)
Jestem pewien, że w wersji FWD też nie masz do dyspozycji pełnych 510L pojemności. Może jak wyjmiesz koło dojazdowe i resztę pianek to tyle uzyskasz. Najpierw zamówiłem Atecę FWD po czym zmieniłem zamówienie na 4drive. Po czasie znalazłem info na zagranicznym forum, że realna pojemność bagażnika 4drive to 400L i mocno mnie to zmartwiło. Zacząłem drążyć temat na facebooku Seat i w salonach ale każdy nie znał odpowiedzi na moje pytanie. Jedyną rzetelną informację udało mi się wyczytać z francuskiego cennika Seata ;) wklejam zdjęcie poniżej:

Obrazek
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

Awatar użytkownika
michal 76
Posty: 573
Rejestracja: 07 maja 2017, 10:04
Lokalizacja: Ostrołęka
Samochód: Seat Ateca 1.4 DSG XCELLENCE 4 Drive VW Passat
Podziękował: 77 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Re: Wymiary bagażnika

Post autor: michal 76 »

Są różne metody pomiaru pojemności bagażnika. VW stosuje tę najdogodniejszą dla nich, liczy każdy zakamarek ( koło, schowki za nadkolami). i stąd wynikają te różnice

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1375
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 84 razy
Otrzymał podziękowań: 383 razy

Re: Wymiary bagażnika

Post autor: sailor 88 »

Pojemność to jedno, ale równie ważna jest "ustawność" bagażnika i otwór załadunkowy. Miałem poprzednio sedana (VW Jetta), gdzie bagażnik był niski i długi, a pojemność miał 527 L. Ciężko się było zapakować, zabawa jak w TETRIS-ie :lol:. W Atece jest o niebo lepiej, wchodzą cztery pełne koła i jeszcze jest trochę miejsca, a do Jetty wchodziły dwa!!! Ja jestem mega zadowolony!
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

ODPOWIEDZ