DCC hit czy kit?

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Przyszły Atekowicz
Posty: 44
Rejestracja: 21 sie 2017, 11:51
Samochód: Skoda Yeti 1.8 TSI 4x4 160
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

DCC hit czy kit?

Post autor: Przyszły Atekowicz »

Cześć, pytanie raczej do użytkowników FR lub tych którzy mają doświadczenie z DCC od innych aut grupy VW. Czy jest to rozsądna opcja i naprawdę jest różnica komfortu resorowania lub wystarczająco odczuwalna żeby dopłacić?



Sponsor

DCC hit czy kit?

Sponsor


Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: DCC hit czy kit?

Post autor: sailor 88 »

DCC to super sprawa!!! Warto dopłacić, szczególnie jeżeli decydujesz się na jakieś większe felgi. W Atece nie wiem, ale w innych autach VW sprawuje się wyśmienicie, na zakresie "komfort" auto płynie. Ale pamiętaj, nie jest to połączone z regulacją prześwitu, to tylko "zmiękczanie" lub "utwardzanie" zawieszenia. Jedyny minus, to ewentualna wymiana takich magnetycznych amortyzatorów, po gwarancji oczywiście. Są baaardzo drogie!!!
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Kamyczek
Posty: 26
Rejestracja: 29 sty 2018, 21:53
Samochód: ATECA 2.0 TSI FR DSG7 4-DRIVE
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: DCC hit czy kit?

Post autor: Kamyczek »

Ja mam bez dcc i jakoś nie przychodzi mi do głowy żeby czegoś mi brakowało . Za tą cenę wolał bym dopłacić do lepszego silnika ACC lub innego bardziej przydatnego dodatku jeśli go brak , poza tym cena amorów po gwarancji raczej zniechęca ...

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: DCC hit czy kit?

Post autor: Endrju »

Ja jeździłem Paskiem b8 i zawias rewelacja, jedynie cena zniechęca ale uważam że warto.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
klosik
Posty: 19
Rejestracja: 02 sty 2018, 13:51
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: DCC hit czy kit?

Post autor: klosik »

Wg mnie DCC w Atece ma sens, jeśli standardowy zawias jest dla Ciebie za mało sportowy. Po przestawieniu zawieszenia na tryb sport prowadzi się jak niski sportowy hatchback. Jednak jeśli oczekujesz większego komfortu, to tryb comfort jest niestety również dość twardy. Przydałby się comfort plus :) ale to tylko moje subiektywne zdanie przy 18" kołach

ODPOWIEDZ