ACC vc CCS

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Awatar użytkownika
Janusz_
Posty: 22
Rejestracja: 25 maja 2017, 20:12
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

ACC vc CCS

Post autor: Janusz_ »

Podczas jazdy w deszczu na aktywnym tempomacie, gdy czujnik radarowy traci widoczność, przestaje działać tempomat.
Rozumiem, że może przestać działać funkcja radaru, ale sam tempomat powinien utrzymywać prędkość, jak w w samochodach ze "zwykłym" tempomatem.
Macie podobne obserwacje? Zwróciłem na to uwagę raz i jeszcze muszę to przetestować, ale chyba się nie mylę.


|| Seat Ateca | 1.4 TSI S&S | Style | Capuccino Beige | DYNAMIC 36/2 MACHINED | Full Link ||

Sponsor

ACC vc CCS

Sponsor


Kamyczek
Posty: 26
Rejestracja: 29 sty 2018, 21:53
Samochód: ATECA 2.0 TSI FR DSG7 4-DRIVE
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: ACC vc CCS

Post autor: Kamyczek »

Nie zauważyłem żeby coś się wyłączyło Może przestać działać asystent pasa ruchu bo kamera traci widoczność i asystent martwego pola bo ogranicza widoczność czujników ultradźwiękowych systemu parktronik . Radar raczej powinien działać normalnie nie miałem z nim problemów tego typu . Poza tym ,że widzi barierki i metalowe części mostów na zakrętach i czasem ryknie sygnałem i znakiem na wyświetlaczu zegarów że coś mu nie pasuje .

Awatar użytkownika
michal 76
Posty: 571
Rejestracja: 07 maja 2017, 10:04
Lokalizacja: Ostrołęka
Samochód: Seat Ateca 1.4 DSG XCELLENCE 4 Drive VW Passat
Podziękował: 77 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Re: ACC vc CCS

Post autor: michal 76 »

Janusz_ pisze:
03 lut 2018, 16:04
Podczas jazdy w deszczu na aktywnym tempomacie, gdy czujnik radarowy traci widoczność, przestaje działać tempomat.
Rozumiem, że może przestać działać funkcja radaru, ale sam tempomat powinien utrzymywać prędkość, jak w w samochodach ze "zwykłym" tempomatem.
Macie podobne obserwacje? Zwróciłem na to uwagę raz i jeszcze muszę to przetestować, ale chyba się nie mylę.
Miałem podobną sytuację. Kamery widziały coś czego nie było na sąsiednim pasie i samochód sam zwalniał. Po wytarciu kamer wszystko wróciło do normy. Też jechałem na tempomacie. Janusz może to były brudne kamery a nie radar?
Ostatnio zmieniony 04 lut 2018, 16:21 przez michal 76, łącznie zmieniany 1 raz.

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: ACC vc CCS

Post autor: patryk7133 »

Witam kamery odpowiadają za działanie rozpoznawania znaków, asystent świateł i lines asyst za tempomat odpowiedzialny jest radar
I faktycznie miałem podobną sytuację spływający śnieg z maski utrudnił działanie radaru który znajduje się za znaczkiem seat wyskoczył komunikat i nie można było włączyć tempomatu
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Janusz_
Posty: 22
Rejestracja: 25 maja 2017, 20:12
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: ACC vc CCS

Post autor: Janusz_ »

patryk7133 pisze:
04 lut 2018, 13:47
Witam kamery odpowiadają za działanie rozpoznawania znaków, asystent świateł i lines asyst za tempomat odpowiedzialny jest radar
I faktycznie miałem podobną sytuację spływający śnieg z maski utrudnił działanie radaru który znajduje się za znaczkiem seat wyskoczył komunikat i nie można było włączyć tempomatu
Pozdrawiam!
Ale pozostaje jedno pytanie, co z "normalną" funkcją tempomatu, jeśli nawet radar nie ma widoczności...
|| Seat Ateca | 1.4 TSI S&S | Style | Capuccino Beige | DYNAMIC 36/2 MACHINED | Full Link ||

root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: ACC vc CCS

Post autor: root »

Masz ACC, to nie masz normalnego tempomatu.

Awatar użytkownika
Janusz_
Posty: 22
Rejestracja: 25 maja 2017, 20:12
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: ACC vc CCS

Post autor: Janusz_ »

root pisze:
06 lut 2018, 12:49
Masz ACC, to nie masz normalnego tempomatu.
Czyli, jeśli jest brak widoczności radaru, to nie mam tempomatu w ogóle? :/
|| Seat Ateca | 1.4 TSI S&S | Style | Capuccino Beige | DYNAMIC 36/2 MACHINED | Full Link ||

root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: ACC vc CCS

Post autor: root »

Na to wychodzi.

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: ACC vc CCS

Post autor: dario37 »

Jest to opisane w intrukcji obsługi.Tyle na ten temat.
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Amadeusz
Posty: 188
Rejestracja: 04 sie 2018, 10:59
Samochód: Ateca 1.5TSI Style
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: ACC vc CCS

Post autor: Amadeusz »

dario37 pisze:
16 lut 2018, 16:23
Jest to opisane w intrukcji obsługi.Tyle na ten temat.
To Wam powiem ciekawostkę, bo wcozraj wracałem na atywnym tempomacie z Torunia A1 padał śieg i -1C. W pewnym momencie bez żadnego ostrzeżenia tempomat przestał wykrywać samochody poprzedzające co groziło zderzeniem, ale tempomat działał jeszcze jakieś 15min utrzymująć prędkość bez widoczności pojazdów. Po tym czasie dopiero wyskoczyło ostrzeżenie o braku widoczności i tempomat sie wyłaczył całkowicie....Byłem tym bardzo zaskoczony bo zdażało sie już wcześniej że znaczek oblepił się, ale zawsze było od razu ostrzeżenie. Przetarłem na postoju znaczek i wróciło do normy. Przy okazji dla tych co jwszcze tego efektu nie doświadczyli może się przyda informacja, że ostrzeżenie nie znika bezpośrednio po przetarciu znaczka na postoju, ale dopiero po ruszeniu i to niezależnie czy zapłon był właczony na czas czyszczenia czy nie. Za pierwszym razem jakiś czas temu nieźle mnie to sfrustrowało, bo nie wiedziałem co jest grane i przecierałem go w nieskończnośc.... Trzeba przetrzeć i nie patrząc na komunikat ruszyć i jest OK. Wczoraj tak co 1,5h musiałem to czynośc wykonywać.

ODPOWIEDZ