Drgania podczas stania na światłach + szarpanie przy ruszaniu

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
DamianPoz
Posty: 1
Rejestracja: 08 lut 2018, 20:04
Samochód: Ateca 1.4 TSI
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Drgania podczas stania na światłach + szarpanie przy ruszaniu

Post autor: DamianPoz »

Szukam pomocy w ustaleniu czy ktoś inny z Was ma podobne przypadłości jak z moją Atecą 1.4 TSI manual (2017).

1. Pierwsza sprawa to odczuwanie delikatnych drgań na fotelu podczas postoju na światłach. Nie są one wielkie ale trochę denerwujące. Co ciekawe nie czuć ich przy każdym zatrzymaniu ale naprawdę losowo. Drgania nie są odczuwalne na kierownicy czy pedałach mam wrażenie, że czuć je na podłodze pod prawą nogą i na podłokietniku.

2. Druga sprawa to sprzęgło i czasami szarpanie autem przy ruszaniu przez pierwsze kilka km jazdy. Mam czasami wrażenie, że bez względu jak bym nie operował pedałami rano przy jeździe do pracy to mi szarpnie gdy ruszam. Po południu auto bez zająknięcia rusza bez jakichkolwiek poszarpywań.

Naczytałem się różnych forów VW i Seata na temat innych aut grupy VAG (Golf, Leon etc.) i podobo w Leonach takie przygody ze sprzęgłem się zdarzały. Co do drgań to podobno może być kwestia ułożenia silnika lub skrzyni na poduszkach lub twardości samych poduszek.

Chciałem sprawdzić jak to u was wygląda i czy może zgłaszaliście je już do ASO?

Aktualnie przebieg prawie 27 000 km za 1-2 miesiące będę się wybierał na pierwszy przegląd gwarancyjny (olej zmieniony już po 15 tyś. km) i zastanawiam się czy zgłaszać te rzeczy w ASO?
Ostatnio zmieniony 08 lut 2018, 20:41 przez DamianPoz, łącznie zmieniany 2 razy.



Sponsor

Drgania podczas stania na światłach + szarpanie przy ruszaniu

Sponsor


Bart
Posty: 106
Rejestracja: 23 cze 2017, 22:21
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150KM, XC
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Drgania podczas stania na światłach + szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Bart »

Zgłaszaj wszystko :) !
Co do drgania to odrobinę jest to też u mnie wyczuwalne, mniej niż w moim 12-letnim fordzie ;) ale chyba mogło by być lepiej.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Drgania podczas stania na światłach + szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Endrju »

U mnie na szczęście nie ma takich dolegliwości.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

nkbor
Posty: 102
Rejestracja: 25 maja 2017, 13:34
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Ateca Style 1.4 Manual
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Drgania podczas stania na światłach + szarpanie przy ruszaniu

Post autor: nkbor »

Też mam manuala i nie mam takich objawów. Jeden raz zdarzyło mi się (przy przebiegu około 500 km ) ,że nie puścił hamulec przy ruszaniu. Odgłos jakbym ciągnęła za sobą łyżkę koparki. Zatrzymanie się i ponowne ruszenie usunęło problem.
Ateca Syle 1,4 TSI 150 KM /Manual / Nevada White/Alcantara Black /Media Plus/Kamera/Podgrzewana przednia szyba/Martwy Punkt i trochę dodatków :D

Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Drgania podczas stania na światłach + szarpanie przy ruszaniu

Post autor: tictac1986 »

Żona jeździ Seatem Miii i przez to, że w nim drganie silnika to rzecz typowa dla modelu, zacząłem obserwować u siebie i zauważyłem, że jak się dobrze wczuć to faktycznie coś jest.
Co do ruszania to od jakiegoś czasu zaczalem dawać wiecej gazu i udaje mi się ruszać bez tych poszarpywan, gdzieś znalazłem też że do silników z turbinka dobrze lac Pb98, wiec juz drugie tankowanie tej i obserwuje :)

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Drgania podczas stania na światłach + szarpanie przy ruszaniu

Post autor: sailor 88 »

tictac1986 pisze:
09 lut 2018, 6:27
Żona jeździ Seatem Miii i przez to, że w nim drganie silnika to rzecz typowa dla modelu, zacząłem obserwować u siebie i zauważyłem, że jak się dobrze wczuć to faktycznie coś jest.
Co do ruszania to od jakiegoś czasu zaczalem dawać wiecej gazu i udaje mi się ruszać bez tych poszarpywan, gdzieś znalazłem też że do silników z turbinka dobrze lac Pb98, wiec juz drugie tankowanie tej i obserwuje :)

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
W Mii jest to usprawiedliwione poniekąd, bo trzy cylindry(choć jeździłem Atecą 1,0 i nie było nic takiego), ale w czterocylindrowcu i benzynie nie powinno to mieć miejsca. U mnie w TDI jest całkowicie gładko na postoju. A skoro wcześniej tego nie było i pojawia się nieregularnie przyczyną może być wadliwa cewka zapłonowa, wypadające pojedyncze zapłony i stąd te poszarpywania.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Drgania podczas stania na światłach + szarpanie przy ruszaniu

Post autor: tictac1986 »

Tak żeby.doprecyzować, to nie są to jakieś mega telepania. Trzeba naprawdę się wyciszyć, przestać oddychać i wtedy czuć na mieszku zmiany biegów i może trochę fotelu, że są jakieś drgania silnika. Myślę, że jest to normalne i to, że je wyczuwam to tylko i wyłącznie moja drobiazgowosc :)

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Drgania podczas stania na światłach + szarpanie przy ruszaniu

Post autor: patryk7133 »

tictac1986 pisze:
09 lut 2018, 20:53
Tak żeby.doprecyzować, to nie są to jakieś mega telepania. Trzeba naprawdę się wyciszyć, przestać oddychać i wtedy czuć na mieszku zmiany biegów i może trochę fotelu, że są jakieś drgania silnika. Myślę, że jest to normalne i to, że je wyczuwam to tylko i wyłącznie moja drobiazgowosc :)

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Witam mam podobnie drgania powiedział bym że są to delikatne nie regularne szarpnięcia które czuć w fotelu na wolnych obrotach
Myślałem że wszyscy tak mają że po prostu ten typ tak ma ?

ODPOWIEDZ