Światła przeciwmgłowe.

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Światła przeciwmgłowe.

Post autor: dario37 »

W ubiegły piątek pierwszy raz użyłem świateł p/m z przodu i z tyłu(była mgła,widocznośc 30 m).Co kilkadziesiąt sekund pojawiał się komunikat "wyłącz światła przeciwmgłowe z tyłu".Czy u Was jest podobnie? :)


Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Sponsor

Światła przeciwmgłowe.

Sponsor


Darekr
Posty: 58
Rejestracja: 26 kwie 2017, 12:45
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Samoa Orange
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Światła przeciwmgłowe.

Post autor: Darekr »

U mnie tez tak bylo, i przelaczylem swiatla z trybu auto na 'ciagly' i przestalo
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150 KM ACT | DSG |Alcantara Brown | Comfort Assistant Plus | Navi | Full Link | Alarm | Elektryczna klapa

reality
Posty: 166
Rejestracja: 13 cze 2017, 14:32
Lokalizacja: Łódź / Pabianice
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 tsi 190KM 4x4 Rodium Grey
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Światła przeciwmgłowe.

Post autor: reality »

witam - a u mnie ten komunikat jest w każdym położeniu pokrętła - ktoś pomoże - to długo tak pika? jak zrobić aby nie pikało...? :-(

Awatar użytkownika
MusiC ManiaC
Posty: 105
Rejestracja: 03 mar 2018, 8:05
Lokalizacja: SL
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI Red Velvet
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Światła przeciwmgłowe.

Post autor: MusiC ManiaC »

U mnie również komunikat sie pojawiał . Dlatego wyłączyłem światła p/m. Wyłączając tryb auto przełączam sie na światła które wedlug mnie podczas mgły są słabo widoczne (chodzi o te ładniejsze :) , wypadło z głowy jak sie nazywają :):))
A dodatkowo jeszcze zegary co chwila gasną i zapalają sie w zależności od natężenia światła z zewnątrz .

Awatar użytkownika
tweety
Posty: 56
Rejestracja: 14 sie 2018, 10:36
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: ATECA FR 2.0 TSI DSG 4DRIVE
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Światła przeciwmgłowe.

Post autor: tweety »

Ja też to ostatnio zauważyłem i wkurza to niemiłosiernie. Ma to związek z prędkością - komunikat pojawia się powyżej 60km/h. Chyba w Seacie uznali że nikt szybciej w mgłę nie jedzie i należy w takim wypadku przypominać o ich wyłączeniu.

fuelcare
Posty: 161
Rejestracja: 25 paź 2017, 22:51
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Seat Ateca 2.0tsi FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Światła przeciwmgłowe.

Post autor: fuelcare »

Darekr pisze:
12 lut 2018, 11:43
U mnie tez tak bylo, i przelaczylem swiatla z trybu auto na 'ciagly' i przestalo
dokladnie

reality
Posty: 166
Rejestracja: 13 cze 2017, 14:32
Lokalizacja: Łódź / Pabianice
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 tsi 190KM 4x4 Rodium Grey
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Światła przeciwmgłowe.

Post autor: reality »

No w żadnej kombinacji nie da się tego pikania pozbyć... w instrukcji nic o tym nie piszą, w serwisie nie znają problemu... Dziecko mi się obudziło od tego jak wracaliśmy we mgle wieczorem ostatnio... musiałem te światła wyłączyć dla świetego spokoju... ktoś coś?

overheat
Posty: 208
Rejestracja: 25 gru 2017, 19:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Samochód: Ateca 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Światła przeciwmgłowe.

Post autor: overheat »

Prawdopodobnie, jak ktoś zauważył na anglojęzycznym forum, ma to związek z regulacjami w niektórych krajach, gdzie jazda ze światłami przeciwmgielnymi powyżej pewnej prędkości (np. Niemcy: 50km/h) jest zabroniona.

Upierdliwe, ale... w sumie ma sens. Jeśli jesteś w stanie jechać powyżej 50km/h, to tak na prawdę za bardzo nie potrzebujesz tych świateł. Funkcja "szturcha" zapominalskich a także uprzykrza życie "januszom" co jeżdżą z przeciwmgielnymi cały czas "bo mogą".

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Światła przeciwmgłowe.

Post autor: dario37 »

overheat pisze:
15 lis 2018, 23:10
Prawdopodobnie, jak ktoś zauważył na anglojęzycznym forum, ma to związek z regulacjami w niektórych krajach, gdzie jazda ze światłami przeciwmgielnymi powyżej pewnej prędkości (np. Niemcy: 50km/h) jest zabroniona.

Upierdliwe, ale... w sumie ma sens. Jeśli jesteś w stanie jechać powyżej 50km/h, to tak na prawdę za bardzo nie potrzebujesz tych świateł. Funkcja "szturcha" zapominalskich a także uprzykrza życie "januszom" co jeżdżą z przeciwmgielnymi cały czas "bo mogą".
To tłumaczy całą istote sprawy. :)
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

patryk7133
Posty: 1077
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Światła przeciwmgłowe.

Post autor: patryk7133 »

Witam
No nie do końca tłumaczy.
Powiem o moich doświadczeniach z tymi światłami moja codzienna trasa do pracy prowadzi odcinkiem autostrady bez ograniczeń prędkości jest w tym przejazd przez most nad rzeką Ren są tam bardzo często mgły czasem delikatne czasem silne testowałem światła p/m od dawna, bo też nie wiem, dlaczego wyskakuje ten sygnał o wyłączeniu tych właśnie świateł. Moje godziny przejazdu to między 4 a 5 rano.
A więc zauważyłem, że jeśli włączę te światła przy słabej mgle to dostaję upomnienie o wyłączenie, ale ostatnio miałem naprawdę gęstą mgłę i po włączeniu tylnych p/m zero sygnałów o zgaszenie dopiero po wyjechaniu poza mgłę dostałem sygnał o zgaszenie świateł p/m
Odcinek około 2 km we mgle Moja codzienna prędkość to 120 km/h identyczne zdarzenie miałem już dwukrotnie i sam nie wiem co o tym myśleć raczej nie zwalniam na tym odcinku minimalna prędkość jaką mogłem mieć w czasie silnej mgły na tym odcinku to 100 km/h będę jeszcze testował.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 16 lis 2018, 0:32 przez patryk7133, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ