Skórzana tapicerka

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Rafiner
Posty: 820
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: Skórzana tapicerka

Post autor: Rafiner »

Ale zaraz, bo czegos nie rozumiem. Zastanawiasz sie nad wersja style i chcesz dokupic skore ? zamiast wziac wersje FR czy Excel ??? z lepszym wyposazeniem i wygladem ?
Za ten post autor Rafiner otrzymał podziękowanie:
Misiek (07 sty 2024, 22:41)
Ocena: 5.26%


Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Sponsor

Re: Skórzana tapicerka

Sponsor


Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 351
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Skórzana tapicerka

Post autor: rybsko »

krowka1978 pisze:
07 sty 2024, 21:42
2 opcja jest standardem w wersji Xperience i FR, 3 za dopłatą, to jest to samo. Nie ma tak, że w niższej wersji będziesz miał coś ekstra, a czego nie będzie w wyższej.
Dokładnie. Chociaż to, o czym piszesz, zdarza się w innych markach, czyli unikalne opcje również dla niższych wariantów wyposażenia, to raczej nie dotyczy Seata. Sugeruje to również katalog/cennik:

Obrazek

Chociaż zależy jak się to interpretuje, bo w zasadzie wersje te fotele Comfort to jest coś, czego w XP i FR nie ma :D

krowka1978
Posty: 304
Rejestracja: 05 maja 2023, 23:13
Samochód: Seat Ateca, FIAT 500X, FIAT Grande Punto
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Skórzana tapicerka

Post autor: krowka1978 »

rybsko pisze:
07 sty 2024, 23:03
krowka1978 pisze:
07 sty 2024, 21:42
2 opcja jest standardem w wersji Xperience i FR, 3 za dopłatą, to jest to samo. Nie ma tak, że w niższej wersji będziesz miał coś ekstra, a czego nie będzie w wyższej.
Dokładnie. Chociaż to, o czym piszesz, zdarza się w innych markach, czyli unikalne opcje również dla niższych wariantów wyposażenia, to raczej nie dotyczy Seata. Sugeruje to również katalog/cennik:

Obrazek

Chociaż zależy jak się to interpretuje, bo w zasadzie wersje te fotele Comfort to jest coś, czego w XP i FR nie ma :D
W przypadku Ateci idzie dodać inne fotele do Style (nie pisałem konkretnie o fotelach w cytowanym poście), ale skoro szukasz dziury, to np. zderzaków, czy listew bocznych z wersji X/FR nie zamontują w Style, i odwrotnie ;)
Seat Ateca Xperience 1.5 TSI EVO2 DSG 7 150KM Velvet Red 2023
FIAT 500X Lounge 1.4 16V MultiAir II Turbo 140KM 2016
Jeszcze jest - FIAT Grande Punto Emotion 1.4 8V 77KM 2007r., 16 lat szybko zleciało, od początku u mnie...

Kubawojcik
Posty: 254
Rejestracja: 26 sty 2022, 19:16
Samochód: Ateca
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Skórzana tapicerka

Post autor: Kubawojcik »

Rafiner pisze:
07 sty 2024, 22:10
Ale zaraz, bo czegos nie rozumiem. Zastanawiasz sie nad wersja style i chcesz dokupic skore ? zamiast wziac wersje FR czy Excel ??? z lepszym wyposazeniem i wygladem ?
To wcale nie jest głupie. W xp te srebrne boczne i listwy i elementy przedniego i tyylnego zderzaka + chrom na oknach i grillu chetnie bym zamienil na te z wersji style :)

Capa
Posty: 49
Rejestracja: 22 mar 2021, 21:54
Samochód: Seat Ateca 1.5 XP Dsg
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Skórzana tapicerka

Post autor: Capa »

Jeżeli ktoś umieszcza w opisie foteli Dinamica informację, że mają ekoskórę, a w fotelach skórzanych pisze wprost, że są ze skóry, chociaż tak naprawdę to też z ekoskóry, tak jak Dinamica, to jest co najmniej upośledzony. I to z wydźwiękiem na to, że może to jeszcze obrażać upośledzonych....
Za ten post autor Capa otrzymał podziękowanie:
Misiek (10 sty 2024, 9:46)
Ocena: 5.26%

Misiek
Posty: 2447
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1204 razy

Re: Skórzana tapicerka

Post autor: Misiek »

Capa pisze:
10 sty 2024, 2:49
Jeżeli ktoś umieszcza w opisie foteli Dinamica informację, że mają ekoskórę, a w fotelach skórzanych pisze wprost, że są ze skóry, chociaż tak naprawdę to też z ekoskóry, tak jak Dinamica, to jest co najmniej upośledzony. I to z wydźwiękiem na to, że może to jeszcze obrażać upośledzonych....
Cena i opis foteli skórzanych jednoznacznie wskazują, że POWINNA BYĆ skóra naturalna, ale jak piszecie, to także ekoskóra, co według mnie jest przesadą żądać za eko tyle co za na prawdę naturalną.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Rafiner
Posty: 820
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: Skórzana tapicerka

Post autor: Rafiner »

W wersji po FL fakt troche przeplastikowili te listwy, ale generalnie wersje FR i Ex wygladaja lepiej niz dokladany Style, listwy, felgi, relingi srebrne, grill plaster miodu, elektr klapa i elementy wnetrza, a do tego dsg i pakiet asystentow sprawiaja ze milo sie jezdzi i czuc roznice w stosunku np do fabii, ale jakby to wszystko zabrac to urok mija.
Ja wiem ze nie kazdego stac na FR, ale kupowas Style i dokladac pierdulety jak np fotele skorzane kosztem reszty czy asystentow to nie rozumiem.
Za ten post autor Rafiner otrzymał podziękowanie:
Misiek (10 sty 2024, 23:59)
Ocena: 5.26%
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Awatar użytkownika
S3ker
Posty: 290
Rejestracja: 22 sty 2019, 17:10
Samochód: ATECA MY19 1.5 TSI DSG XC BLACK
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Skórzana tapicerka

Post autor: S3ker »

Kubawojcik pisze:
08 sty 2024, 20:22
Rafiner pisze:
07 sty 2024, 22:10
Ale zaraz, bo czegos nie rozumiem. Zastanawiasz sie nad wersja style i chcesz dokupic skore ? zamiast wziac wersje FR czy Excel ??? z lepszym wyposazeniem i wygladem ?
To wcale nie jest głupie. W xp te srebrne boczne i listwy i elementy przedniego i tyylnego zderzaka + chrom na oknach i grillu chetnie bym zamienil na te z wersji style :)
Ja sobie relingi folią okleiłem w moim XC + listwy w zderzakach pomalowałem w lakier, grill folia, jeszcze listwy boczne przy szybach i będzie full black bo napisy mam plastidipem zrobione
Seat Ateca Black Magic 1.5 TSI DSG7 150KM Xcellence

Awatar użytkownika
YoursTruly
Posty: 116
Rejestracja: 03 mar 2023, 16:36
Samochód: Ateca FR 2023 1.5 DSG
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Skórzana tapicerka

Post autor: YoursTruly »

Pokaż jak wygląda teraz twoja Ateka, bo aż jestem ciekaw po tylu zmianach :)

Kubawojcik
Posty: 254
Rejestracja: 26 sty 2022, 19:16
Samochód: Ateca
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Skórzana tapicerka

Post autor: Kubawojcik »

S3ker pisze:
10 sty 2024, 18:34
Kubawojcik pisze:
08 sty 2024, 20:22
Rafiner pisze:
07 sty 2024, 22:10
Ale zaraz, bo czegos nie rozumiem. Zastanawiasz sie nad wersja style i chcesz dokupic skore ? zamiast wziac wersje FR czy Excel ??? z lepszym wyposazeniem i wygladem ?
To wcale nie jest głupie. W xp te srebrne boczne i listwy i elementy przedniego i tyylnego zderzaka + chrom na oknach i grillu chetnie bym zamienil na te z wersji style :)
Ja sobie relingi folią okleiłem w moim XC + listwy w zderzakach pomalowałem w lakier, grill folia, jeszcze listwy boczne przy szybach i będzie full black bo napisy mam plastidipem zrobione
Grill to taniej kupic z FR :) chyba ze sam oklejales. Nie mialbym cierpliwosci zeby te „kropki” na grilu oklejac :-D

ODPOWIEDZ