Piszczące hamulce

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Malootki
Posty: 43
Rejestracja: 16 gru 2020, 12:56
Lokalizacja: Radomsko
Samochód: Ateca Xperience 1.5 150KM DSG7
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Piszczące hamulce

Post autor: Malootki »

To widzę że nawet nie ma sensuu jechać do serwisu. Chociaż może poczekam, zrobię 5tys km i jak będą wżery jakieś większe, to będę siedział chyba u nich dopóki mi tego nie wymienia.
P.S. już wiem dlaczego jak pytałem co jest objęte gwarancją pani ciągle powtarzała że części eksploatacyjne typu klocki i tarcze to nie 😊


Ateca Xperience 1.5 150KM DSG7

Obrazek

Sponsor

Re: Piszczące hamulce

Sponsor


Rafiner
Posty: 813
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Piszczące hamulce

Post autor: Rafiner »

Malootki pisze:
19 sty 2021, 19:32
To widzę że nawet nie ma sensuu jechać do serwisu. Chociaż może poczekam, zrobię 5tys km i jak będą wżery jakieś większe, to będę siedział chyba u nich dopóki mi tego nie wymienia.
P.S. już wiem dlaczego jak pytałem co jest objęte gwarancją pani ciągle powtarzała że części eksploatacyjne typu klocki i tarcze to nie 😊
Mi tak szura, piszczy przy małych prędkościach jak wycofuje, wyjeżdżam z parkowania. Serwis powiedział ze to przez system autohold.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Awatar użytkownika
Eleonor
Posty: 347
Rejestracja: 12 paź 2019, 17:32
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG 2020 Rodium Grey
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: Piszczące hamulce

Post autor: Eleonor »

Trzeba chyba doprecyzować że buczy/piszczy na wstecznym przy małej prędkości - oczywiście trzymamy nogę lekko na hamulcu.
Ciekawe że w druga stronę - czyli do przodu tego efektu nie ma ...
Ateca FR 1.5 TSI DSG - Rodium Grey 2020

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Piszczące hamulce

Post autor: Misiek »

Rafiner pisze:
20 sty 2021, 7:40
Malootki pisze:
19 sty 2021, 19:32
To widzę że nawet nie ma sensuu jechać do serwisu. Chociaż może poczekam, zrobię 5tys km i jak będą wżery jakieś większe, to będę siedział chyba u nich dopóki mi tego nie wymienia.
P.S. już wiem dlaczego jak pytałem co jest objęte gwarancją pani ciągle powtarzała że części eksploatacyjne typu klocki i tarcze to nie 😊
Mi tak szura, piszczy przy małych prędkościach jak wycofuje, wyjeżdżam z parkowania. Serwis powiedział ze to przez system autohold.
Tak, tylko że autohold działa kiedy elektronika wykryje pochylenie samochodu ponad jakiś tam kąt (przez OBD11 można było chyba nawet to ustawiać), a na płaskim nie powinien działać.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Piszczące hamulce

Post autor: Bonifacy »

Auto-hold działa także na światłach czy w korku, nie tylko na pochyleniu. Dlatego przy DSG nie trzeba trzymać nogi na pedale hamulca, gdy stoi się na czerwonym świetle.

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Piszczące hamulce

Post autor: Misiek »

Bonifacy pisze:
20 sty 2021, 10:52
Auto-hold działa także na światłach czy w korku, nie tylko na pochyleniu. Dlatego przy DSG nie trzeba trzymać nogi na pedale hamulca, gdy stoi się na czerwonym świetle.
Sorry, pomyliłem z "Hill Hold Control" :? .
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Malootki
Posty: 43
Rejestracja: 16 gru 2020, 12:56
Lokalizacja: Radomsko
Samochód: Ateca Xperience 1.5 150KM DSG7
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Piszczące hamulce

Post autor: Malootki »

W poniedziałek jadę na serwis chociaż i tak czuję że nic to nie da. W pierwszym powiedzieli że te typy tak mają i to że względu na twarde klocki itd., ale żeby przyjechać i zobaczą czy coś nie podeszli. Zadzwoniłem do drugiego, powiedzieli że jest z tym problem, teraz borykają się z Arona i również żeby przyjechać bo coś tam problem z klockami jest. Najpierw oczywiście że nawet po 4h pojawia się nalot i tak szumi lub jakiś kamień... Po stwierdzeniu że do serwisanta że ten nalot to po kilku km zazwyczaj mija a tu jest cały czas, i nie kamień bo podczas jazdy nie słychać, kazali przyjechać. Oczywiście tłumaczenia o auto hołd, aktywny twmpomat itd...
P.S. 1 nie ma znaczęnia czy do przodu czy do tylu jadę, przy niskiej prędkości zawsze słychać hamulce
P.S. 2 jakiś czas temu na tym forum znalazłem wpisy że niektórzy wymieniali klocki z tylu po przejechaniu 20tys. km. Ja wytłumaczyłam sobie to systemem auto-hold, w sensie że gdy się rusza zacisk zawsze trochę trzyma, gdyż jak wiemy luzuje klocki po dodaniu gazu, zatem nie wiem czy to dobry bajer. Sądzę że to przez to takie szybkie zużycie klocków z tylu
Ateca Xperience 1.5 150KM DSG7

Obrazek

Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Piszczące hamulce

Post autor: tomal218 »

Powiedz tym fachowcom niech przestawia osuszanie hamulcow na slabo bo w oryginale jest na srednio
Obrazek i problem powinien zniknac a co najwazniesze to ze nie bedzie nadmiernego zuzycia klockow i tarcz hamulcowych
Za ten post autor tomal218 otrzymał podziękowanie:
Malootki (28 sty 2021, 9:52)
Ocena: 5.26%
oso soplón !!! :lol:

Malootki
Posty: 43
Rejestracja: 16 gru 2020, 12:56
Lokalizacja: Radomsko
Samochód: Ateca Xperience 1.5 150KM DSG7
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Piszczące hamulce

Post autor: Malootki »

tomal218 pisze:
27 sty 2021, 23:33
Powiedz tym fachowcom niech przestawia osuszanie hamulcow na slabo bo w oryginale jest na srednio
Obrazek i problem powinien zniknac a co najwazniesze to ze nie bedzie nadmiernego zuzycia klockow i tarcz hamulcowych
Sprobuje zasugerować, zobaczymy co oni na to. U Ciebie pomogło?
Ateca Xperience 1.5 150KM DSG7

Obrazek

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Piszczące hamulce

Post autor: sailor 88 »

Malootki pisze:
28 sty 2021, 9:52
Sprobuje zasugerować, zobaczymy co oni na to. U Ciebie pomogło?
To może pomóc ewentualnie w kwestii tempa zużycia klocków.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

ODPOWIEDZ