Piszczące hamulce

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 919
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Piszczące hamulce

Post autor: tomal218 »

sailor 88 pisze:
28 sty 2021, 11:37
Malootki pisze:
28 sty 2021, 9:52
Sprobuje zasugerować, zobaczymy co oni na to. U Ciebie pomogło?
To może pomóc ewentualnie w kwestii tempa zużycia klocków.
Ja mam od dawna to ustawione na slabo a znam ludzi co maja 10kk i tarcze tez juz rancik znaczny maja


oso soplón !!! :lol:

Sponsor

Re: Piszczące hamulce

Sponsor


Malootki
Posty: 43
Rejestracja: 16 gru 2020, 12:56
Lokalizacja: Radomsko
Samochód: Ateca Xperience 1.5 150KM DSG7
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Piszczące hamulce

Post autor: Malootki »

Jestem po wizycie w serwisie. Oczywiście żadnych efektów. Niby korozja, źle używanie przeze mnie hamulca, bo że niby robię to zbyt delikatnie itd. Co do osuszania teraz Pan wmawiał mi że nic takiego nie ma, dopiero jak mówiłem że jest ustawione na "srednie" to powiedział że to żadne osuszanie tylko do funkcji auto-hold się to tyczy i że pewnie używałem więc między innymi dlatego mam takie objawy bo "taka teraz aura" . Zakończył zdaniem że źle hamuje i że tym razem jest to za darmo ale następnym razem będę musiał zapłacić... Szkoda tylko że jak było słychać takie tarcie to w dalszym ciągu słychać.
Ateca Xperience 1.5 150KM DSG7

Obrazek

piotrzet
Posty: 190
Rejestracja: 06 gru 2020, 20:19
Samochód: Seat Leon ST 1,5 TSI 150 KM manual
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Piszczące hamulce

Post autor: piotrzet »

A próbowałeś wcisnąć raz np z 50 km/h hamulec w podłogę?

Misiek
Posty: 2432
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 744 razy
Otrzymał podziękowań: 1193 razy

Re: Piszczące hamulce

Post autor: Misiek »

Malootki pisze:
01 lut 2021, 19:55
Jestem po wizycie w serwisie. Oczywiście żadnych efektów. Niby korozja, źle używanie przeze mnie hamulca, bo że niby robię to zbyt delikatnie itd. Co do osuszania teraz Pan wmawiał mi że nic takiego nie ma, dopiero jak mówiłem że jest ustawione na "srednie" to powiedział że to żadne osuszanie tylko do funkcji auto-hold się to tyczy i że pewnie używałem więc między innymi dlatego mam takie objawy bo "taka teraz aura" . Zakończył zdaniem że źle hamuje i że tym razem jest to za darmo ale następnym razem będę musiał zapłacić... Szkoda tylko że jak było słychać takie tarcie to w dalszym ciągu słychać.
Czyli po raz kolejny klient winny, tym razem bo źle hamuje. A z butami zimowymi było tak, że przeciekają, bo klient chodzi po mokrym - paranoja jakaś !
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Malootki
Posty: 43
Rejestracja: 16 gru 2020, 12:56
Lokalizacja: Radomsko
Samochód: Ateca Xperience 1.5 150KM DSG7
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Piszczące hamulce

Post autor: Malootki »

Pieniążki to by wiedzieli jak liczyć. Kpina i jeszcze raz kpina. Nawet nie było sensu dyskutować z tym "Panem" gdyż jak sądzę tak jak mu kazali mówić tak mówi. Pomijam już fakt że w żadnym innym aucie nigdy czegoś takiego nie miałem a km też już w życiu trochę przejeździłem.
Ateca Xperience 1.5 150KM DSG7

Obrazek

Malootki
Posty: 43
Rejestracja: 16 gru 2020, 12:56
Lokalizacja: Radomsko
Samochód: Ateca Xperience 1.5 150KM DSG7
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Piszczące hamulce

Post autor: Malootki »

piotrzet pisze:
01 lut 2021, 20:30
A próbowałeś wcisnąć raz np z 50 km/h hamulec w podłogę?
W podłogę to się włączą ABS. Na wizycie z panem z obsługi klienta w serwisie 4razy przyspieszenie do ponad 100km/h i hamowanie do 40. Później auto wstawiłem na warsztat na oględziny przy czym mi powiedzieli że pierwsze od czego zaczną to również taka jazda. Cale ich czynności może minimalnie pomogły jednak po powrocie 40km do domu jest to samo. To nie moze być wina hamowania.
Ateca Xperience 1.5 150KM DSG7

Obrazek

Młody
Posty: 59
Rejestracja: 25 wrz 2017, 10:43
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Ateca Cupra 2.0 TSI 300KM
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Piszczące hamulce

Post autor: Młody »

Nie znam sie ale sie wypowiem :). Miałem kiedyś podobne problemy z piszczeniem klocków w Leonie Top Sport wymiana na 3 zestaw pomogła takie czasy, całe szczęście że brat prowadził sklep z częściami więc mogłe sobie na to pozwolić, ale faktycznie pomogło. Co do Ateci piszczenia nie mam ale w tamty roku na serwisie gwarancyjny po 40 tys miałem wymiane tarcz i klocków z tyłu (textar), i powiem tak poranne szuranie wystepują jak przed tak i po wymianie nic sie nie zmieniło jeśli chodzi o to, pocieszenie jest takie że ostatnio użytkowałem nowe BMW X3 i okazało się że tam jest podobnie, więc trzeba z tym żyć:).

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Piszczące hamulce

Post autor: Endrju »

Poranne szuranie to normalne i nie zależnie od marki.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Misiek
Posty: 2432
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 744 razy
Otrzymał podziękowań: 1193 razy

Re: Piszczące hamulce

Post autor: Misiek »

Endrju pisze:
04 lut 2021, 9:29
Poranne szuranie to normalne i nie zależnie od marki.
Moje doświadczenia w tym temacie są takie - użytkuję czwarty samochód (CienkoCienko, Kangur, Voyager i Galaxy) i NIGDY nie miałem żadnego szurania ani z rana, ani w środku dnia. Tylko i wyłącznie czasami z rana po jeździe w deszczu poprzedniego dnia (rdzawy nalot na tarczach po ich wyschnięciu), i to tylko przy pierwszym, co najwyżej drugim hamowaniu.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1374
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 84 razy
Otrzymał podziękowań: 383 razy

Re: Piszczące hamulce

Post autor: sailor 88 »

Endrju pisze:
04 lut 2021, 9:29
Poranne szuranie to normalne i nie zależnie od marki.
Też nie potwierdzam...ewentualnie tylko po deszczu, albo po myciu, jak przyrdzewieją tarcze. A w Atece wyjątkowa cisza.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

ODPOWIEDZ