Trzeszczenia dachu panoramicznego

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Trzeszczenia dachu panoramicznego

Post autor: dario37 »

Yann pisze:
29 sty 2020, 20:42
Rozważam zakup Ateci i mam upatrzony egzemplarz z gotową konfiguracją, w której jest panorama. Pytanie do osób, które mają panoramę w Atece już dłużej niż kilka miesięcy (temat już z 2018 roku). Czy żałujecie że macie panoramę? Czy występowały z nią problemy? Ogólne jakie macie przemyślenia z jej użytkowania.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
Ja spokojnie bym wziął.Jeżeli panorama już jest.Natomiast ponad 4 tysi bym nie dopłacał jako dodatkowe wyposażenie. :)


Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Sponsor

Re: Trzeszczenia dachu panoramicznego

Sponsor


Rafiner
Posty: 814
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Trzeszczenia dachu panoramicznego

Post autor: Rafiner »

MusiC ManiaC pisze:
30 sty 2020, 21:23
Nie rozumiem podejścia typu "ponarzekaj" w salonie to mniej zapłacisz itp. a jak z dachem zaczną się problemy to co wtedy? ASO ? wiecznie reagujące na NIE?.
Jakbym wiedział że plastiki drzwi trzeszczą po pewnym czasie podczas słuchania muzyki to nigdy nie zdecydowałbym się na to auto za cenę ponad sto tysięcy.
Temat drugi : Jeżeli jeździsz po równych drogach? Ateca to SUV ? Crossover ? czy co? bo nie rozumiem...?Jak jeżdżę po równym asfalcie to jest OK ale wjeżdżając na drogi gruntowe to trzeba uważać?
Jak kupujesz z wyprzedaży, to są nikłe szanse, ze zagra ci auto w 100% jak z konfiguracji. Stad albo bierzesz biedniejsze, albo bogatsze pod względem wyposażenia, które w czymś jest ponad. Takie narzekanie, to forma negocjacji. Mówisz, ze któreś ci odpowiada, ale ...... coś tam, a inne nawet bardzo, ale jakiś element podnosi Ci cenę niepotrzebnie. Stad sprzedawca kombinuje i masz coś nie do końca potrzebnego za mniejszą kasę. Jak masz kasę na wyrzutek, albo chcesz grać bossa to sie nie odzywasz i bierzesz co leci. Każdy ma wybór, ja ponegocjowałem i jestem zadowolony z tego co mam.

Poza tym, gdzie ty sie wybierasz tym suvem ? Do lasu ? Ja jeżdżę po mieście i okolicy, mam równy asfalt i tylko krawężniki mi zagrażają. Po polnych drogach tez pojadę, ale mi auta szkoda i nie mam potrzeby.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

xipil
Posty: 120
Rejestracja: 30 sty 2019, 21:35
Samochód: Ateca
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Trzeszczenia dachu panoramicznego

Post autor: xipil »

Taki off, SUV to nie = samochód do jazdy w terenie. Widział ktoś auto do jazdy w terenie na niskoprofilowych laczkach? Ateca to SUV w pełnym tego słowa znaczeniu, czyli kompakt nawiązujący do samochodów terenowych gabarytami, ale bez walorów użytkowych tego typu aut. Jest tylko duży prześwit i to tyle w temacie.

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Trzeszczenia dachu panoramicznego

Post autor: Kuchar »

Prześwit prześwitem, ale 4drive zwyczajnie się sprawdza i choć wiadomo, że nie będzie to offrodowa terenówka do topienia to daje gwarancje że zajedzie dużo dalej niż jedną oś na super hiper oponie, a to istotne chociażby jak ktoś mieszka w górach czy wyjeżdża od czasu do czasu na narty (może niekoniecznie w tym roku u nas :D )

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Trzeszczenia dachu panoramicznego

Post autor: Endrju »

Proszę wrócić do tematu.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Trzeszczenia dachu panoramicznego

Post autor: thecichy »

Ja zamówiłem panoramę dla Małżonki i z perspektywy prawie roku zauważyłem pewną zaletę - bardzo podoba mi się doświetlenie wnętrza w niepogodne dni. Czy latem panorama może być dokuczająca ze względu na efekt cieplarniany? W moim odczuciu zdecydowanie NIE! :D W pełnym słońcu latem w moich poprzednich samochodach bez ponoramy był co najmniej taki sam "piekarnik" (wręcz było gorzej bo była słabsza klima) a podczas jazdy i tak zawsze używam okulary przeciwsłoneczne a panorama też jest troszkę przyciemniona więc jest bardzo dobrze. Podsumowując -> Polecam! :)

ODPOWIEDZ