Skrzynka na bezpieczniki w kabinie

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Skrzynka na bezpieczniki w kabinie

Post autor: patryk7133 »

Witam
Mam takie pytanie czy ktoś już dostał się do bezpieczników w kabinie ?
Wiem co stoi w instrukcji ale pod kolumną kierownicy mam dekiel z oznaczeniem poduszki
Podobno tam są bezpieczniki ?
Tylko w żaden sposób nie mogę tego otworzyć
Może ktoś to otwierał ? i coś doradzi nie chciał bym niczego połamać :)
Pilnie potrzebuję się tam dostać
Mała modyfikacja :)
Pozdrawiam!



Sponsor

Skrzynka na bezpieczniki w kabinie

Sponsor


Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Skrzynka na bezpieczniki w kabinie

Post autor: sailor 88 »

Najzwyczajniej ciągnij do siebie, chwytając od prawego, dolnego i górnego rogu dekla. Pod deklem jest to:
Obrazek
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Skrzynka na bezpieczniki w kabinie

Post autor: patryk7133 »

Dzięki sailor 88 :))
Tak wystarczyło mocno szarpnąć od dołu
Sprawdzałem kilka razy wcześniej tylko nie miałem specjalnie potrzeby tam się dostać ) więc byłem delikatny :)
ale teraz musiałem więc zrobiłem to bardziej zdecydowanie i puściło :) swoją drogą to mocno siedziało na miejscu i jeszcze ten napis poduszki trochę mnie hamował :)
Ps: Byłem pewien że jeśli ktoś odpowie na moje pytanie to właśnie sailor 88 dziękuję
Pozdrawiam!

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Skrzynka na bezpieczniki w kabinie

Post autor: dario37 »

patryk7133 pisze:
17 mar 2018, 23:49
Dzięki sailor 88 :))
Tak wystarczyło mocno szarpnąć od dołu
Sprawdzałem kilka razy wcześniej tylko nie miałem specjalnie potrzeby tam się dostać ) więc byłem delikatny :)
ale teraz musiałem więc zrobiłem to bardziej zdecydowanie i puściło :) swoją drogą to mocno siedziało na miejscu i jeszcze ten napis poduszki trochę mnie hamował :)
Ps: Byłem pewien że jeśli ktoś odpowie na moje pytanie to właśnie sailor 88 dziękuję
Pozdrawiam!
Uważam,że Sailor powinien zostać "Doradcą Technicznym" naszego Forum.Ma bardzo bogatą wiedzę i odpowiada prakycznie na każde pytanie. :)
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

flash
Posty: 283
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Skrzynka na bezpieczniki w kabinie

Post autor: flash »

Czy te bezpieczniki we wnętrzu pojazdu można (po zdjęciu klapki-obudowy) jakoś osłonić w celu wyciszenia? Mam na myśli jakąś gąbkę czy matę wygłuszającą. Mam wrażenie, że to właśnie stąd, z bezpieczników czy przełączników, często słychać takie, jakby to nazwać, delikatnie "stuknięcia" czy "pyknięcia", np. jak jadę na aktywnym tempomacie, w momencie zwalniania i zatrzymywania się przed pojazdem, np. na światłach, a potem przy ruszaniu.

jakubol
Posty: 43
Rejestracja: 09 paź 2021, 20:13
Lokalizacja: Świebodzin
Samochód: Ateka FR 1.5 TSI
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Skrzynka na bezpieczniki w kabinie

Post autor: jakubol »

Jeśli pozwolisz odpowiem jako elektyk z 32-letnim stażem.Każde połączenie elektryczne , bezpiecznik . przekażnik , punkt łączenia przewodów stawia mniejszy lub z czasem większy opór.Zwiększenie oporu = wydzielanie temperatury.Kiedyś rozdzielnie były duże i metalowe , miniaturyzacja bardzo fajnie wygląda , ale montaż i konserwacja podnosi ciśnienie.Zwarcie w rozdzielnicy 400V żeliwnej powodowało wymianę bezpiecznika , przewodu itp. dziś kończy się wizytą straźy i nową plastikową rozdzielnicą.Sumując , nie wyciszaj punktów elektrycznych , niech powietrze przepływa , zrób głośniej radio...
Za ten post autor jakubol otrzymał podziękowania (w sumie 2):
flash (22 lut 2023, 20:41) • Misiek (23 lut 2023, 0:55)
Ocena: 10.53%

flash
Posty: 283
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Skrzynka na bezpieczniki w kabinie

Post autor: flash »

Ok, dzięki za fachową odpowiedź :)

Rafiner
Posty: 814
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Skrzynka na bezpieczniki w kabinie

Post autor: Rafiner »

jakubol pisze:
22 lut 2023, 20:09
Jeśli pozwolisz odpowiem jako elektyk z 32-letnim stażem.Każde połączenie elektryczne , bezpiecznik . przekażnik , punkt łączenia przewodów stawia mniejszy lub z czasem większy opór.Zwiększenie oporu = wydzielanie temperatury.Kiedyś rozdzielnie były duże i metalowe , miniaturyzacja bardzo fajnie wygląda , ale montaż i konserwacja podnosi ciśnienie.Zwarcie w rozdzielnicy 400V żeliwnej powodowało wymianę bezpiecznika , przewodu itp. dziś kończy się wizytą straźy i nową plastikową rozdzielnicą.Sumując , nie wyciszaj punktów elektrycznych , niech powietrze przepływa , zrób głośniej radio...
U mnie w pracy są stare wielkie stacje Trafo i podstacja rozdzielcze. Przyjedź zobaczyć jak chcesz. Zapraszam.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

ODPOWIEDZ