Automatyczna skrzynia biegów - pytania techniczne

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Automatyczna skrzynia biegów - pytania techniczne

Post autor: l3niwi3c »

Dzięki za wyjaśnienie. A co z myjnią, gdy samochód przepychają?. Skrzynia na N i włączony silnik? Czy skrzynia się zablokuje jak zgaszę silnik (o ile mogę zgasić) w pozycji N?


Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

Sponsor

Re: Automatyczna skrzynia biegów - pytania techniczne

Sponsor


Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Automatyczna skrzynia biegów - pytania techniczne

Post autor: Luk4as »

możesz sobie stać na odpalonym, ale nie ma to sensu. Wjeżdżasz na myjnię, wrzucasz N gasisz furę i się myje.

Na N możesz pchać samochód przez jakiś tam kawałek tj. myjnia, wepchanie do garażu, warsztatu, czy na lawetę.

Chodzi o to, żeby nie holować samochodu 10 km na N bo skrzynia wtedy nie ma smarowania i się zatrze.

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Automatyczna skrzynia biegów - pytania techniczne

Post autor: patryk7133 »

Mam taką samą myjnię u siebie
Często z niej korzystam mimo że nie domywa auta tak jak bym chciał:)
ale akurat moja ma fajne zaplecze do pielęgnacji czyszczenia auta w środku Jest wszystko co potrzeba czego w innych myjniach nie ma dobre miejsce na spędzenie niedzieli :):)
Wracając do tematu jeśli wjedziesz przednim kołem na prowadnicę wbijasz "N" pamiętając o wyłączeniu wcześniej auto holdu gasisz silnik i czekasz aż zapali się zielone światło z napisem START :)
Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ