Trzeszcząca guma przegubów

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: 1.6 TDI dziwny dźwięk przy skręcanie w lewo i dodawaniu gazu

Post autor: thecichy »

Ups :? myślałem, że w Atece jest jakaś forma układu hydraulicznego z (nomen-omen) wspomaganiem układu elektrycznego...



Sponsor

Re: 1.6 TDI dziwny dźwięk przy skręcanie w lewo i dodawaniu gazu

Sponsor


patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: 1.6 TDI dziwny dźwięk przy skręcanie w lewo i dodawaniu gazu

Post autor: patryk7133 »

Kalou7 pisze:
17 lis 2019, 13:49
Siemka. Jestem w trakcie kupowania Ateci TDI 1.6. Samochod 3 letni, kupiony i serwisowany w salonie. Podczas jazdy probnej przy skręcaniu w lewo i dodawaniu gazu słychać dziwny dźwięk. Sprzedawca oraz mechanik twierdzą, że ten typ tal ma. Stwierdzili, że po lewej stronie znajduje się skrzynia biegów i to z niej ten odgłos. Jak to powiedział mechanik z serwisu jest to problem "akustyczny" tego nodelu. Macie tak też w waszych autach? :?:
Witam, co prawda mam inny silnik, ale też miałem/mam podobny problem jest to opisane już na tym forum i filmik mojego autorstwa. :).
Tutaj: https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtop ... 7288#p7288

Miałem ten problem od nowości w aucie ujawniał się gdy było mokro podczas deszczów zgłaszany kilkukrotnie w ASO Nie stwierdzono żadnej usterki po przejechaniu 35Tk dźwięk przestał być słyszalny powrócił w innej formie po ostatniej korekcie geometrii kół teraz podczas zawracania w lewo ten sam dźwięk jest słyszalny z okolic tylnego prawego koła.

Ps: Prośba do Moderatora może by tak połączyć tamten wątek z tym, bo to chyba ten sam problem.
Pozdrawiam

root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 750 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: Trzeszcząca guma przegubów

Post autor: root »

Zrobione.

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Trzeszcząca guma przegubów

Post autor: sailor 88 »

Na forum Kodiaq'a wyczytałem, że powodem tego typu dźwięków jest wadliwa poduszka skrzyni biegów. Serwisy wymieniają poduszkę i problem ustaje, ostatnio nawet w nowym aucie z 2020 roku.
https://www.kodiaq-klub.pl/forum/viewto ... b&start=40
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

ODPOWIEDZ