Stuki na nierównościach w okolicach słupka A

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Stuki na nierównościach w okolicach słupka A

Post autor: l3niwi3c »

Czy u kogoś występuje stukanie w okolicach słupka A przy kierowcy? Jadąc po wybojach, czy kostce brukowej słyszę z mojej lewej strony stukanie wewnątrz (albo w desce, albo słupku). Jak gdyby coś się odkleiło, odczepiło i przy każdej nierówności uderzając generuje dźwięk. Jest to strasznie irytujące i czy z takim problemem mogę jechać do serwisu? Nie jest to głośne, ale wyraźnie słyszalne i denerwujące.


Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

Sponsor

Stuki na nierównościach w okolicach słupka A

Sponsor


Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Stuki na nierównościach w okolicach słupka A

Post autor: Endrju »

Do serwisu zawsze można pojechać. A styki to nie jest normalne.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Stuki na nierównościach w okolicach słupka A

Post autor: l3niwi3c »

Tylko to nie są stuki mechaniczne. Z zawieszeniem jest wszystko ok. Chodzi mi o dźwięki spasowanie elementów wewnątrz. Raczej takie trzeszczenie jak w samochodach z dużym przebiegiem. Nie wiem jak to dokładnie wytłumaczyć :)
Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

polishpete
Posty: 7
Rejestracja: 31 mar 2018, 14:35
Samochód: Ateca 150KM Style
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Stuki na nierównościach w okolicach słupka A

Post autor: polishpete »

Jesteś pewien że dźwięk nie pochodzi z któregoś ze schowków? Niedługo po odbiorze słyszałem stuki w okolicach prawych drzwi, po kilku dniach szukania przyczyny, wyciągnięcia wszystkiego z auta okazało się że to okulary w schowku nad głową :)

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Stuki na nierównościach w okolicach słupka A

Post autor: dario37 »

polishpete pisze:
21 cze 2018, 12:32
Jesteś pewien że dźwięk nie pochodzi z któregoś ze schowków? Niedługo po odbiorze słyszałem stuki w okolicach prawych drzwi, po kilku dniach szukania przyczyny, wyciągnięcia wszystkiego z auta okazało się że to okulary w schowku nad głową :)
Schowek na okulary jest wyłożony perforowaną gumą,więc nie wiem jak mogły hałasowac okulary.... :D
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Stuki na nierównościach w okolicach słupka A

Post autor: patryk7133 »

Ale boki schowka to czysty plastyk u mnie też hałasują :(

Online
Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Stuki na nierównościach w okolicach słupka A

Post autor: Luk4as »

U mnie tez schowek na okulary halasuje

newposen
Posty: 55
Rejestracja: 15 wrz 2017, 14:22
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Seat Ateca 1,4 TSI Style DSG Rodium Grey
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Stuki na nierównościach w okolicach słupka A

Post autor: newposen »

U mnie jak źle ułoże okulary w schowku też pukają. Zanim załapałem to też było nerwowe nasłuchiwanie ;) Poza tym radze sprawdzić ciśnienie w oponach. Mnie zastanawiały stuki przy skręconych kołach jak wolno przejeżdżałem przez jakieś nierówności. Dopiero teraz przed wakacjami sprawdziłem pierwszy raz ciśnienie i było małe zdziwko. W fabryce/salonie napompowali mi wszystkie koła na 3 bary O_O Jak "upuściłem" do dedykowanych wartości zrobił sie komfort jak w cytrynie żony :D

Tomektr
Posty: 99
Rejestracja: 24 cze 2018, 14:01
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Stuki na nierównościach w okolicach słupka A

Post autor: Tomektr »

Ja miałem to samo. Na początku myślałem że to radio tszeszczy ale po wyłączeniu nadal było. Doszedłem do wniosku że to słupek A. Jak go docisnolem w okolicy głośnika była cisza. Na allegro obejrzałem używany słupek i stwierdziłem że mocowanie głośnika. Po zdjęciu słupka okazało się że wszystko sztywne. Założyłem spowrotem i nastała cisza. Zobacz na allegro jak są ma owania i zdejmij sam słupek.

Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Stuki na nierównościach w okolicach słupka A

Post autor: l3niwi3c »

Byłem wczoraj w seacie, z nieprzyjemnymi dźwiękami o których pisałem wcześniej. Dźwięki miały być ze słupka a okazało się, że to mocowanie zegarów (VC) w desce rozdzielczej. Zamontowali jakieś wygłuszacze (czy jakoś tak to nazwali). Godzina czasu w seacie i teraz jest w końcu cisza.
Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

ODPOWIEDZ