Gniazdo 12V w bagażniku

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
bop
Posty: 34
Rejestracja: 18 kwie 2020, 17:36
Lokalizacja: Suwałki
Samochód: Seat Ateca Xcellence 2.0 TDI DSG 4Drive
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Gniazdo 12V w bagażniku

Post autor: bop »

Witam,
interesuje mnie temat montażu gniazda 12V w bagażniku. Z elektryką nie powinno być problemu, bo już robiłem co nieco w poprzednich autach ale mam pytanie czy ktoś z Was demontował może tą boczną osłonę plastikową w bagażniku albo wie jak się za to zabrać? Niestety na tym przekierowanym forum hiszpańskim nie widać obrazków, a to miejsce niedaleko lampki wydaje się idealne do montażu.
Mam Atecę od niedawna i dopiero się poznajemy, a nie chciałbym robić tego siłowo. :)


Były:
1. Seat Ibiza 1.4 SE 60KM
2. Seat Altea Stylance 2.0 TDI DSG 140 KM
3. Seat Altea XL Style 2.0 TDI 170 KM
Jest:
Seat Ateca Xcellence 2.0 TDI DSG 4Drive 190 KM :D

Sponsor

Re: Gniazdo 12V w bagażniku

Sponsor


geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Gniazdo 12V w bagażniku

Post autor: geranium »

nie ma najmniejszego problemu z odgięciem prawego boczka bo aby go zdemontować musisz zdemontować tylną kanapę bo tam jest zaczepiony na śrubie...

montowałem kieszeń z prawej strony taka jaka jest z lewej i dałem rade :lol: :lol:

bop
Posty: 34
Rejestracja: 18 kwie 2020, 17:36
Lokalizacja: Suwałki
Samochód: Seat Ateca Xcellence 2.0 TDI DSG 4Drive
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Gniazdo 12V w bagażniku

Post autor: bop »

Ok. Dzięki za wskazówkę. Jak już ro zrobię to dam znać jak poszło.
Były:
1. Seat Ibiza 1.4 SE 60KM
2. Seat Altea Stylance 2.0 TDI DSG 140 KM
3. Seat Altea XL Style 2.0 TDI 170 KM
Jest:
Seat Ateca Xcellence 2.0 TDI DSG 4Drive 190 KM :D

flash
Posty: 283
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Gniazdo 12V w bagażniku

Post autor: flash »

Przy okazji robienia wygłuszenia w bagażniku, pokusiłem się o zrobienie gniazda zapalniczki 12 V w bagażniku, które to było widać wyzwaniem nie do pokonania dla producenta...

Kupiłem potrzebne materiały (gniazdo, kable, konektory, bypass do bezpieczników, przełącznik) za niecałe 50 zł, przygotowałem instalację, podpiąłem, i działa. :)

Obrazek

Póki co wpiąłem bypass do bezpieczników w pozycji napięcia po zapłonie, ale też dodałem przy gnieździe przełącznik kołyskowy z podświetleniem, żeby było widać kiedy jest zasilanie i żeby można było gniazdo włączać i wyłączać (zwłaszcza jakby było pod stałym napięciem). Oba elementy umieściłem na linii biegnącej wzdłuż środka tego plastiku po prawej z haczykiem, ale okazało się, że to jednak o jakieś 0,5 cm za wysoko, bo styki gniazda dotykały do blachy auta, która jest pod czarnym plastikiem, ale po lekkim wygięciu jest ok. Przewód plusowy pociągnąłem od bezpieczników w kabinie pod plastikami progów, minusy są do wzięcia na śrubie nad nadkolem, proste połączenie i działa. Polecam, jako komuś brakuje. Już w tym sezonie jeździłem z lodówką w bagażniku, której kabel musiałem ciągnąć aż do gniazda z przodu, za lewarkiem skrzyni biegów, i nie było to wygodne.
Za ten post autor flash otrzymał podziękowanie:
Endrju (16 maja 2023, 13:08)
Ocena: 5.26%

ODPOWIEDZ