Elektryczna klapa bagażnika, otwiera się do połowy

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Elektryczna klapa bagażnika, otwiera się do połowy

Post autor: Endrju »

No ok. Nikt nie mówi że jest to szmelc. Jednak na naszym forum jest ponad 300 userów a aut pewnie niecałą 100 i kilka osób już coś wspomina o usterkach. A na innym forum gdzie jestem zarejestrowany od ponad 10 lat jest ponad 4mln userów i pewnie z 500k aut których wadą dotknęła. Trzeba jesze brać pod uwagę iż auto najstarsze ma 1.5 roku.


Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Sponsor

Re: Elektryczna klapa bagażnika, otwiera się do połowy

Sponsor


Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Elektryczna klapa bagażnika, otwiera się do połowy

Post autor: Janisz »

Endrju pisze:
23 sie 2018, 11:10
No ok. Nikt nie mówi że jest to szmelc. Jednak na naszym forum jest ponad 300 userów a aut pewnie niecałą 100 i kilka osób już coś wspomina o usterkach. A na innym forum gdzie jestem zarejestrowany od ponad 10 lat jest ponad 4mln userów i pewnie z 500k aut których wadą dotknęła. Trzeba jesze brać pod uwagę iż auto najstarsze ma 1.5 roku.
Pisałem o trzech serwisantach z VW (znajomych). Nie mówili mi w liczbach ile aut przyjeżdża z awarią automatycznej klapy ale jak usłyszeli, że się nad nią zastanawiam to powiedzieli - "zastanów się". Powiedzieli, że jak będę użytkować auto tylko w okresie gwarancji to mogę brać bo i tak mi wymienią to co się zepsuło. Ostatecznie zrezygnowałem bo jak zacząłem dorzucać "otwieranie klapy", "ogrzewanie postojowe", "asystent wyjazdu" to kwota szybko szła do góry :lol: Rozsądek finansowy zwyciężył 8-)
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

Jaskokrakow
Posty: 72
Rejestracja: 11 gru 2017, 17:09
Lokalizacja: Myślenice
Samochód: ateca FR 2,0 TSI 190 kM
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Elektryczna klapa bagażnika, otwiera się do połowy

Post autor: Jaskokrakow »

eureka- klapa otwiera się z kilkunastu metrów natomiast zamyka z 3-4 max
sprawdzonew Ateca i podobnie w skodzie kodaq

Awatar użytkownika
pacho
Posty: 44
Rejestracja: 06 cze 2018, 15:34
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca Xcellence 2.0 TSI DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Elektryczna klapa bagażnika, otwiera się do połowy

Post autor: pacho »

Jaskokrakow pisze:
27 sie 2018, 16:42
eureka- klapa otwiera się z kilkunastu metrów natomiast zamyka z 3-4 max
sprawdzonew Ateca i podobnie w skodzie kodaq
To ma sens. Z bliska można użyć nogi albo otworzyć ręcznie zamiast otwierać z pilota. Natomiast zamykanie działa z bliska żeby... No właśnie tutaj nie mam pomysłu :) nie przytrzasnać nikogo, np. W moim przypadku łapy psa? Pokręcona ta logika Seata, dziś to sprawdzę :) tak jak np. Z lusterkami i automatycznym domykaniem. Powiedzieli mi w seacie że nie ma tego ponieważ zima może nazbierać się lodu koło lusterka i w takim wypadku automatyczne zamykanie mogłoby narobić szkód :)
2.0 TSI, xcellence, 4drive, magnetic brown, elektryczna klapa, asystenci, elektryczny hak, pakiet zima :geek:

Lehoo
Posty: 31
Rejestracja: 22 lip 2018, 21:09
Lokalizacja: Breslau
Samochód: Ateca FR, 2.0 TSI DSG, 4WD Black Magic
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Elektryczna klapa bagażnika, otwiera się do połowy

Post autor: Lehoo »

U mnie otwiera się z pilota, ale zamyka się w ten sposób tylko czasem. Do tej pory nie załapałem prawidłowości i gratuluję Jaskokrakow zdolności dedukcyjnych.
Sprawdzę to u siebie. Czy ktoś z Was próbował przeprogramować sterownik tak, żeby nie trzeba było trzymać przycisku cały czas przy zamykaniu? U mnie, jeśli puszczę przycisk podczas zamykania, klapa zatrzymuje się i muszę ponownie wcisnąć i trzymać. Wkurzające, zwłaszcza, kiedy chcę otworzyć z okna mieszkania bagażnik osobie, która potem nie dosięgnie przycisku na klapie. Otworzyć mogę, ale zamknąć nie, a jeśli nawet, muszę trzymać przycisk.
Natomiast po otwarciu przyciskiem z kabiny, muszę wyjść z auta i wcisnąć przycisk na klapie. Bez sensu, po co w ogóle w takim razie przycisk w kabinie?

tadjas
Posty: 2
Rejestracja: 05 wrz 2018, 10:48
Samochód: SEAT ATECA 1,4 TSI DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Elektryczna klapa bagażnika, otwiera się do połowy

Post autor: tadjas »

Poniżej fragment instrukcji. Może problem jest tutaj?????

Resetowanie i zapamiętywanie kąta otwarcia
Aby pokrywa bagażnika ponownie otwierała
się całkowicie, kąt otwarcia musi zostać
zresetowany i ponownie zapisany.
● Zwolnić rygiel pokrywy bagażnika i otworzyć
ją do zapamiętanej wysokości.
● Podnieść pokrywę bagażnika ręką, aż się
zatrzyma. W tym celu konieczne jest przyłożenie
pewnej siły.
● Nacisnąć przycisk  ››› rys. 129 znajdujący
się na pokrywie bagażnika i przytrzymać
go przez co najmniej 3 sekundy.
● Spowoduje to zresetowanie kąta otwarcia

marchec
Posty: 9
Rejestracja: 11 mar 2019, 21:03
Samochód: Ateca 2.0TSI 4Drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Elektryczna klapa bagażnika, otwiera się do połowy

Post autor: marchec »

Odkopię temat - u mnie jest tak, że po naciśnięciu przycisku na konsoli klapa tylko "odskakuje", natomiast nie podnoszą jej elektryczne podnośniki. Muszę podejść do klapy, wcisnąć przycisk na klamce, wtedy się dopiero podnosi? Też tak macie? Przecież to bez sensu...
W Superbie po wciśnięciu przycisku klapa otwiera się to góry bez problemów.
Serwis, czy ten typ tak ma?

Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Elektryczna klapa bagażnika, otwiera się do połowy

Post autor: paprotek »

Chyba trzeba chwile przytrzymac przycisk zeby sie otworzyla do góry...
Za ten post autor paprotek otrzymał podziękowanie:
Strazak (22 lut 2024, 12:59)
Ocena: 5.26%

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Elektryczna klapa bagażnika, otwiera się do połowy

Post autor: patryk7133 »

Witam.

Co do elektrycznej klapy to mam takie pytanie czy jest możliwość zamknięcia lub otwarcia elektrycznej klapy awaryjnie np.: brak zasilania z różnych powodów. :)
Pytam, bo jestem w trakcie modernizacji, a raczej doposażania mojej Ateca/i właśnie w elektryczną klapę i boję się, że jak zamontuję siłowniki, a braknie mi czasu na podłączenie przewodów i kodowanie to auto mam uziemione?

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Elektryczna klapa bagażnika, otwiera się do połowy

Post autor: l3niwi3c »

Awaryjne otwieranie klapy polega na potarciu kilka razy prawego skrajnego czujnika parkowania. Klapa wtedy unosi się do 1/3 wysokości.
Jeśli chodzi o brak zasilania, to proces awaryjnego otwierania jest opisany w instrukcji obsługi
Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

ODPOWIEDZ