Awaria podnośnika szyb

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Awatar użytkownika
Myszolot
Posty: 37
Rejestracja: 23 sie 2017, 9:36
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Leon FR 1,4 TSI 122KM
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Awaria podnośnika szyb

Post autor: Myszolot »

Janisz, w rowerze Twoja sytuacja jest nieco inna, śruby bardzo istotne z punktu widzenia działania mechanizmu winny być dokręcone z odpowiednim momentem aby podczas użytkowania (drgania) się nie odkręcały. Robi się to raz na dłuższy okres użytkowania - do serwisu lub koniecznego montażu po demontażu. Informacja, że używanie jakiegoś przycisku, gałki wymaga odpowiedniego momentu, siły raczej byłaby absurdalna, bo nikt nie ma w rekach miernika momentu, czy siły. No i jak serwis dowiódłby, że użyto zbyt dużą.



Sponsor

Re: Awaria podnośnika szyb

Sponsor


Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Awaria podnośnika szyb

Post autor: zinger »

Myszolot pisze:
07 paź 2018, 11:59
No i jak serwis dowiódłby, że użyto zbyt dużą.
Niestety ale u nas to ciagle klient musi udowadniac ze nie jest wielbladem.
Kuoilem hulajnoge el synowi i po 2 mies zaczela cala sie gibac. Odkrecilem kilka srub na dole i okazalo sie ze jest pekniecie wewnatrz powstale w wyniku dzialania efektu dzwigni. Dla mnie oczywista wada kontrukcyjna. Odeslalem do serwisu i co...go...o. Odrzucili z infirmacja ze to ja uszkodzilem niewlasciwie uzytkujac hulajnoge. Zero konkretow i maja w dupie moje argumenty. Pozostaje droga sadowa. Tak sie u nas klienta traktuje.

Awatar użytkownika
Myszolot
Posty: 37
Rejestracja: 23 sie 2017, 9:36
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Leon FR 1,4 TSI 122KM
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Awaria podnośnika szyb

Post autor: Myszolot »

Może na początek skierować sprawę do rzecznika praw konsumenta? Albo jeszcze ich pomęczyć. Moja żona nie odpuszcza jak piszą bzdurne uzasadnienia. Odwołuje się, odwołuje i często odpuszczają.

ODPOWIEDZ