Oświetlenie wejść usb

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Oświetlenie wejść usb

Post autor: tictac1986 »

Od dłuższego czasu irytuje mnie kwestia oświetlenia miesjca na telefon i wejść usb. Wiem, że u niektórych z Was jest to w standardzie, ale u mnie niestety nie. Pamiętam też, że kilka osób dobierało się już do konsoli środkowej i zapewne odpowie mi na pytanie: czy doposażenie w fabryczne oświetlenie to jakiś bardzo skomplikowany/kosztowny proces? Lepiej serwis czy na własną rękę? W załączniku zdjęcie opisywanego "mrocznego" miejsca...Obrazek

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka



Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

Sponsor

Oświetlenie wejść usb

Sponsor


Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1375
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 84 razy
Otrzymał podziękowań: 383 razy

Re: Oświetlenie wejść usb

Post autor: sailor 88 »

tictac1986 pisze:
27 sie 2018, 21:33
Od dłuższego czasu irytuje mnie kwestia oświetlenia miesjca na telefon i wejść usb. Wiem, że u niektórych z Was jest to w standardzie, ale u mnie niestety nie. Pamiętam też, że kilka osób dobierało się już do konsoli środkowej i zapewne odpowie mi na pytanie: czy doposażenie w fabryczne oświetlenie to jakiś bardzo skomplikowany/kosztowny proces? Lepiej serwis czy na własną rękę? W załączniku zdjęcie opisywanego "mrocznego" miejsca...

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Obejrzałem to u siebie. Nad gniazdami USB jest mała kwadratowa lampka LED-owa. Jest ona umieszczona w "podłodze" panelu klimatyzacji, wciśnięta w otwór technologiczny. Należałoby więc zakupić lampkę w serwisie i zamontować. Pytanie jest takie: 1.Czy u Ciebie nie ma otworu na lampkę, czy być może jest zaślepka? 2. Czy w wiązce elektrycznej jest gotowy wtyk do lampki, czy go nie ma? Jeżeli jest wtyk i zaślepka, sprawa jest prosta (samemu lub w serwisie). Jeżeli nie, trzeba "rzeźbić" osobiście :) ,bo wątpię aby serwis podjął się wycinania otworu i dorabiania instalacji. Czyli, należałoby wymontować panel klimatyzacji, wyciąć otwór na lampkę i podłączyć ją do...no właśnie, czego??? Ta lampka jest zsynchronizowana z oświetleniem przestrzeni na nogi, więc należałoby podciągnąć przewód od lampki z przodu. Można też prościej, podłączyć lampkę do przewodu zasilającego oświetlenie panelu klimatyzacji, zmieni się tylko sposób działania oświetlenia, razem z oświetleniem panelu przyrządów. Jest jeszcze jeden sposób, mało inwazyjny!, który ja bym zastosował. W miejscu gdzie jest fabryczna lampka, należy wywiercić otworek i wcisnąć tam małą diodę LED, o 3 mm lub 5 mm średnicy, czerwoną, pod kolor panelu lub białą (według uznania). Jasność świecenia dobrać należy doświadczalnie za pomocą odpowiedniego rezystora. Ja tak zrobiłem oświetlając mały schowek na tunelu centralnym dla pasażerów z tyłu, przy okazji montażu tam gniazd USB .
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

ODPOWIEDZ