Koła - parametry i rozmiary

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Koła - parametry i rozmiary

Post autor: patryk7133 »

uniorek pisze:
21 wrz 2018, 8:16
Cytat z konfiguratora:

Felgi ze stopów lekkich 19” diamentowane, rozmiar 8J x 19”, ET45, 5 x 112 mm. Wykończenie w kolorze czarnym. (575071499 041) Cena dotyczy kompletu felg.

No chyba że na stronie seata też jest pomyłka
Tak masz rację :)
Tylko zauważ że to nie jest standardowe wyposażenie nawet w najwyższej wersji Ateci I w tym linku który podałeś wyżej też pisze że tylko felgi opisane pogrubioną czcionką są standardowe czyli 16,17,18
Jak już pisałem w poprzednim poście jeśli zamówisz auto z 19" obręczami to już fabryka odpowiednio przystosuje auto pod te felgi

Ps: Jestem właśnie po rozmowie z serwisem w Opolu serwisem w Wrocławiu i po rozmowie z centralą Seat
Na pytanie o 19" jeden serwis tak nie ma problemu nawet chcieli mi sprzedać obręcze :) ale jak wyjaśniłem o co chodzi to nie umieli mi odpowiedzieć Po rozmowie z centralą skierowano mnie do innego serwisu i tam po sprawdzeniu dostałem taką odpowiedź Jeśli Ateca nie wyjechała z fabryki na 19" kołach doposażenie jest możliwe ale z zastrzeżeniem Trzeba poszerzyć nadkola i ewentualnie kalibrować licznik
Poszerzenie nie wiedzą dokładnie na czym to polega być może wystarczy jakieś nakładki na nadkola nie zagłębiali się w to
W każdym razie jest takie zastrzeżenie w dokumentach serwisowych

Co do 16" to np: Ateca z silnikiem TDI ma inne tarcze hamulcowe i nie ma możliwości założenia kół 16"

Pozdrawiam



Sponsor

Re: Koła - parametry i rozmiary

Sponsor


Manek
Posty: 137
Rejestracja: 25 lut 2018, 14:59
Lokalizacja: Lubin
Samochód: Seat Ateca 1,4 TSI XC DSG7
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Koła - parametry i rozmiary

Post autor: Manek »

Z tym poszerzeniem to chyba ktoś odleciał. Kupiłem nowy komplet felg 19-tek akcesoryjnych z oponami poza serwisem Seata, które mi sami założyli i tak sobie auto odebrałem.

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Koła - parametry i rozmiary

Post autor: Janisz »

Mi też się wydaje, że ktoś popłynął z tym poszerzaniem nadkoli :lol:

Na myśl o tym przypomniało mi się poniższe foto:

Obrazek

Widocznie w Seacie mają podobnie jak Panowie u góry :lol: :lol: :lol:
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Koła - parametry i rozmiary

Post autor: patryk7133 »

Hehe też byłem zaskoczony tym poszerzaniem :)
Serwisant przeczytał to co mają w swoich wytycznych do Ateca względem montażu 19” obręczy jeśli takowa nie wyjechała na takich kołach z fabryki
Powiedział że jest tam zaznaczona uwaga (symbol małej jedynki ) informacja brzmiala wymagane poszerzenie nadkoli
Ale powiedział że nie wie dokładnie co to oznacza musiał by to sprawdzić
Powiedział też że być może chodzi tylko o jakieś miejscowe nakładki chyba wiem co miał na myśli widziałem coś takiego na Niemieckim forum
Sprawdzę to dziś po pracy i wkleję zdjęcia jak to wyglada

Pozdrawiam

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Koła - parametry i rozmiary

Post autor: patryk7133 »

Witam tak więc poszperałem na Niemieckim forum i chyba znalazłem to poszerzenie nadkoli hehe

Obrazek

Obrazek
widziałem też dokładne dane tej części z instrukcją montażu teraz nie mogę znaleźć jak w przyszłości natknę się na to ponownie to powrócę do tematu Swoją drogą to mają tam ze 3 tematy na temat kół i każdy jakieś 60 stron i wszystko po niemiecku katastrofa coś tam znaleźć :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
TomeL
Posty: 664
Rejestracja: 05 cze 2018, 7:37
Lokalizacja: Galicja
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI FL
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Koła - parametry i rozmiary

Post autor: TomeL »

Ja mam takie poszerzenie nadkoli :)

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Koła - parametry i rozmiary

Post autor: Luk4as »

Hmmm...ktos juz o tym pisal na forum i podobno to mialy byc chlapaki do wersji FR :) ...

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Koła - parametry i rozmiary

Post autor: Janisz »

Akurat zdjęcia przedstawiają wersję FR. Może to jednak w serii tak wychodzi?
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

Manek
Posty: 137
Rejestracja: 25 lut 2018, 14:59
Lokalizacja: Lubin
Samochód: Seat Ateca 1,4 TSI XC DSG7
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Koła - parametry i rozmiary

Post autor: Manek »

No więc tak:
ET 19 -tki 45 szerokość 8 cali
ET 18 -tki 45 szerokość 7 cali
Różnica jednego cala który wychodzi na zewnątrz. Zapewniam was że wsadziłby do tych 19-tek jeszcze spokojnie dystans 25mm i nic by nie ocierało. Zapodam może link do tego niemieckiego tematu o felgach. Może się ktoś skusi na 20 cali ;)
https://www.ateca-forum.de/index.php?th ... /&pageNo=7

overheat
Posty: 207
Rejestracja: 25 gru 2017, 19:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Samochód: Ateca 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Koła - parametry i rozmiary

Post autor: overheat »

sailor 88 pisze:
30 sie 2018, 14:31
Też kupiłem na zimę 16-ki i bardzo sobie chwalę. Zdecydowanie lepszy komfort i więcej gumy w średnicy koła, co w zimie bardzo się liczy.
Otwór centralny to 57,1 mm.
Też planuję założyć 16" zgodnie z homologacją (x6", ET 43), żeby mieć więcej gumy na zimę. Pytanie mam takie: czy zmieszczą się do nich fabryczne tarcze (Excellence 4Drive)? Czy homologacja bierze to pod uwagę, czy muszę to jakoś sprawdzić? Czy wszystkie wersje Ateci mają takie same tarcze?

ODPOWIEDZ