System Kessy

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

System Kessy

Post autor: patryk7133 »

Witam

Nie znalazłem wątku na temat Systemu Kessy w Atece
Jeśli istnieje takowy proszę o przeniesienie
Do rzeczy jak do tond myślałem że nie da się zatrzasnąć kluczyków w Ateci ?
A jednak da się !
Ku przestrodze opowiem o moim zdarzeniu Siedząc w aucie po pracy i delektując się muzyką Nie wiem jaki czas upłynął myślę że około godzinki ?
Nagle Ateca zgasła mam na myśli oświetlenie i całe multimedia system bo silnik nie pracował W tym samym momencie zaryglowały się wszystkie drzwi bez aktywacji auto alarmu Miałem uchyloną szybę wystawiłem rękę sięgając za klamkę celem sprawdzenia czy faktycznie drzwi są zamknięte i czy da się je otworzyć bo przecież klucz był w aucie !
Niestety od zewnątrz nie da się otworzyć auta

Ps: Nie wiem czy jest coś o tym w instrukcji ja na nic takiego się nie natknąłem czytając moją
Było coś tylko o tym że jeśli odblokujesz zamki w aucie ale nie otworzysz drzwi w przeciągu 30/s automatycznie zamykają się ponownie

Pozdrawiam



Sponsor

System Kessy

Sponsor


dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: System Kessy

Post autor: dario37 »

Miałem podobną sytaucję,ale tylko z radiem.Siedząc w aucie słuchałem muzyki i było to ok.godziny,nagle radio sie wyłaczyło,ale dzrzwi sie nie zaryglowały.
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: System Kessy

Post autor: sailor 88 »

dario37 pisze:
07 wrz 2018, 23:34
Miałem podobną sytaucję,ale tylko z radiem.Siedząc w aucie słuchałem muzyki i było to ok.godziny,nagle radio sie wyłaczyło,ale dzrzwi sie nie zaryglowały.
To akurat normalne, moduł komfortu zapobiega przypadkowemu rozładowaniu akumulatora, wyłączając po pewnym czasie radio albo pozostawione oświetlenie wnętrza.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Awatar użytkownika
mrborsuk
Posty: 24
Rejestracja: 06 sie 2018, 8:50
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 1.4 TSI FWD Nevada Weiss
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: System Kessy

Post autor: mrborsuk »

Mnie tez ciekawi ten system bo udało mi się zrobić coś co we wcześniejszych autach było niewykonalne. Do rzeczy jak odebrałem auto od dilera to jeden kluczyk miałem przy sobie drugi natomiast w torbie z dokumentami w kabinie auta. Wysiadłem z samochodu i mając jeden kluczyk przy sobie zamknąłem samochód... hmmm w Citroenie w Peugeot w Kia takie cuda są niewykonalne. Stad rzeczywiście duże ryzko zatrzaśnięcia kluczyków :(

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: System Kessy

Post autor: sailor 88 »

mrborsuk pisze:
09 wrz 2018, 20:40
Mnie tez ciekawi ten system bo udało mi się zrobić coś co we wcześniejszych autach było niewykonalne. Do rzeczy jak odebrałem auto od dilera to jeden kluczyk miałem przy sobie drugi natomiast w torbie z dokumentami w kabinie auta. Wysiadłem z samochodu i mając jeden kluczyk przy sobie zamknąłem samochód... hmmm w Citroenie w Peugeot w Kia takie cuda są niewykonalne. Stad rzeczywiście duże ryzko zatrzaśnięcia kluczyków :(
To nie żadne cuda ;) Nie przeczytałeś po prostu instrukcji obsługi ! Str.130
"Jeżeli samochód zostanie zaryglowany z zewnątrz kluczykiem, podczas gdy w środku znajduje się inny kluczyk, wówczas kluczyk zamknięty w środku zostaje zablokowany i nie można go użyć do rozruchu silnika››› strona 182. Aby uruchomić silnik, należy wcisnąć przycisk na kluczyku wewnątrz samochodu".

Inna marka, inna bajka.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

decees
Posty: 14
Rejestracja: 14 lut 2020, 9:22
Samochód: Leon 1.4 TSI 122KM@160KM
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: System Kessy

Post autor: decees »

Cześć, pozwolę sobie trochę odkopać temat, bo sprzedawca nie jest pewien na 100% więc wypada liczyć na pomoc użytkowników.
Pełna opcja KESSY dzrzwi + bagażnik "z nogą", auto w wersji 2020:

- czy lusterka składają się automatycznie po oddaleniu się od auta przy systemie KESSY czy tylko po przytrzymaniu przycisku ryglowania
- czy system KESSY można dezaktywować w menu auta lub jakąś kombinacją i jest to standardowo zakodowane w sofcie
- czy klamki w systemie KESSY są kodowane pod konkretne odciski kciuka, czy też każy kto posiada kluczyk może otworzyć auto?

MarKon83
Posty: 26
Rejestracja: 01 lut 2020, 21:31
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI 190 KM DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: System Kessy

Post autor: MarKon83 »

- czy lusterka składają się automatycznie po oddaleniu się od auta przy systemie KESSY czy tylko po przytrzymaniu przycisku ryglowania - tylko przy przytrzymaniu przycisku, moga sie tez nie skladac - jak sobie ustawisz
- czy system KESSY można dezaktywować w menu auta lub jakąś kombinacją i jest to standardowo zakodowane w sofcie - na 99% tak, ale nie robilem wiec zostawiam 1%
- czy klamki w systemie KESSY są kodowane pod konkretne odciski kciuka, czy też każy kto posiada kluczyk może otworzyć auto? - kazdy kto ma klucz, tam nie ma skanera linii papilarnych

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: System Kessy

Post autor: Endrju »

Ad1 można zmienić interfejsem, że po zamknięciu zamków automatycznie się składają lusterka a po otworzeniu automatycznie się otwierają. Jest też możliwość że otworzą się dopiero po ruszeniu autem.
Ad2 to trzeba sprawdzić bo u mnie ta opcja nie działa my 2017
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: System Kessy

Post autor: sailor 88 »

Jednorazowo można dezaktywować system zamykając samochód z kluczyka i potwierdzając jego zamknięcie dotknięciem klamki w ciągu 5 sekund. Dezaktywuje to Kessy do momentu ponownego otworzenia samochodu pilotem. Można też trwale przekodować sterownik VCDS-em, ale będzie on zgłaszał błąd (sterownik błędnie zakodowany) po podpięciu skanera i serwis się od razu zorientuje a na takie ustawienia nie ma zgody (utrata gwarancji). Jest jeszcze jeden sposób ;) ...wypięcie wtyczki jednej z anten, najlepiej tej w bagażniku(łatwo dostępna) i system całościowo przestaje działać, aż do ponownego podłączenia.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

decees
Posty: 14
Rejestracja: 14 lut 2020, 9:22
Samochód: Leon 1.4 TSI 122KM@160KM
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: System Kessy

Post autor: decees »

Bardzo dziękuję za Wasze odpowiedzi.

ODPOWIEDZ