System Kessy

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: System Kessy

Post autor: geranium »

dobkos pisze:
11 wrz 2021, 19:58
Koledzy a czy można wyłączyć automatyczne otwieranie klapy bagażnika z pilota ? Dziś wystąpił u mnie przypadek, że przychodzę ze sklepu do auta a tu klapa otwarta !!! Kluczyk był w kieszeni i chyba oparłem się o niską lodówkę przypadkowo naciskając na kluczyk...
przerabiałem ten temat z nowym autem, tak jakby przyciski były mocno spasowane... problem nie wystąpił ani razu gdy kluczyk włożyłem do etui



Sponsor

Re: System Kessy

Sponsor


Bombel
Posty: 16
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:40
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI 4DRIVE
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: System Kessy

Post autor: Bombel »

geranium pisze:
11 wrz 2021, 13:01
Bombel pisze:
10 wrz 2021, 20:02
Koledzy Seat Ateca 2019 model 2020
Problem z kessy samochód sam się zamyka Bez znaczenia czy kluczyk w środku czy w kieszeni. Co zauważyłem gdy sam się zamknie to nie składa lusterek i trzeba go otworzyć z pilota bo chwycenie klamki nic nie daje.
Miał ktoś podobną sytuację?
typowy objaw po grzebaniu z kodowaniem z automatycznym zamykaniem
jedyna różnica że kluczyk musi być poza autem ...tak miałem u siebie ale szybko wróciłem do orginału :D
Tylko że ja nic nie grzebałem :-(:-(

Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: System Kessy

Post autor: tomal218 »

dobkos pisze:
11 wrz 2021, 19:58
Koledzy a czy można wyłączyć automatyczne otwieranie klapy bagażnika z pilota ? Dziś wystąpił u mnie przypadek, że przychodzę ze sklepu do auta a tu klapa otwarta !!! Kluczyk był w kieszeni i chyba oparłem się o niską lodówkę przypadkowo naciskając na kluczyk...
tez kiedyś mi się tak stało ale był to jedyny raz ,na pewno można to przekodować
oso soplón !!! :lol:

Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: System Kessy

Post autor: tomal218 »

tomal218 pisze:
14 wrz 2021, 17:28
dobkos pisze:
11 wrz 2021, 19:58
Koledzy a czy można wyłączyć automatyczne otwieranie klapy bagażnika z pilota ? Dziś wystąpił u mnie przypadek, że przychodzę ze sklepu do auta a tu klapa otwarta !!! Kluczyk był w kieszeni i chyba oparłem się o niską lodówkę przypadkowo naciskając na kluczyk...
tez kiedyś mi się tak stało ale był to jedyny raz ,na pewno można to przekodować
2i3 zmień na nieaktywne i powinno nie działać z pilota

Obrazek
oso soplón !!! :lol:

Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: System Kessy

Post autor: Bonifacy »

Zauważyłem - zdarzyło się to już kilka razy - że samochód po zamknięciu przez "dotknięcie" klamki nie otwiera się bezkluczykowo i trzeba otwierać go przy użyciu pilota. Dzieje się tak zwykle po dłuższym (kilkudniowym) postoju na parkingu zewnętrznym. Czy może mieć to związek ze stanem akumulatora?

W dodatku zauważyłem jeden raz, że samoczynnie wyzerował mi się trip.

Czy ktoś może pomóc wyjaśnić to zjawisko?

geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: System Kessy

Post autor: geranium »

Bonifacy pisze:
04 lut 2023, 8:40
Zauważyłem - zdarzyło się to już kilka razy - że samochód po zamknięciu przez "dotknięcie" klamki nie otwiera się bezkluczykowo i trzeba otwierać go przy użyciu pilota. Dzieje się tak zwykle po dłuższym (kilkudniowym) postoju na parkingu zewnętrznym. Czy może mieć to związek ze stanem akumulatora?

W dodatku zauważyłem jeden raz, że samoczynnie wyzerował mi się trip.

Czy ktoś może pomóc wyjaśnić to zjawisko?
tak, przy "niskim poziomie" akumulatora auto odłącza sterowniki, u mnie problem takiego zjawiska rozwiązało wypięcie wtyczki przy akumulatorze.
Za ten post autor geranium otrzymał podziękowanie:
Bonifacy (04 lut 2023, 13:51)
Ocena: 5.26%

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: System Kessy

Post autor: Endrju »

Trip jest monitorowany dwu torowo, albo na przejechane km albo czas i to ten drugi czynnik naj prawdopodobniej był sprawcą zerowania licznika.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 341
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: System Kessy

Post autor: rybsko »

Bonifacy pisze:
04 lut 2023, 8:40
Zauważyłem - zdarzyło się to już kilka razy - że samochód po zamknięciu przez "dotknięcie" klamki nie otwiera się bezkluczykowo i trzeba otwierać go przy użyciu pilota. Dzieje się tak zwykle po dłuższym (kilkudniowym) postoju na parkingu zewnętrznym. Czy może mieć to związek ze stanem akumulatora?
A nie jest to przypadkiem zamierzone? W każdym razie ja przez większość czasu nie korzystam z keyless'a i zamykając auto zgodnie z manualem "czasowo go deaktywuję":
Czasowa dezaktywacja systemu Keyless Access
Funkcję odblokowywania systemu „Keyless Access“ można tymczasowo dezaktywować:
● Przesunąć dźwignię zmiany biegów w położenie P, gdyż w przeciwnym razie zaryglowanie pojazdu nie będzie możliwe.
● Zaryglować pojazd za pomocą przycisku na kluczyku pojazdu.
● W ciągu 5 sekund jednokrotnie dotknąć czujnik znajdujący się na zewnątrz klamki drzwi
››› rys. 52 B . Nie chwytać w tym czasie za klamkę. Powyższa czynność czasowo dezaktywuje system Keyless Access.
● Sprawdzić, czy jest dezaktywowany, pociągając za klamkę drzwi co najmniej po 10 sekundach. Otwarcie drzwi powinno być niemożliwe.
Następnym razem pojazd można będzie odblokować wyłącznie elektronicznie za pomocą kluczyka. Po następnym odblokowaniu system Keyless Access zostanie ponownie aktywowany ››› .
Żeby odezwał się keyless przy powrocie do auta, chyba trzeba zrezygnować z dotykania klamki przy zamykaniu?

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: System Kessy

Post autor: Misiek »

Na takie coś dzisiaj trafiłem :

Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

ODPOWIEDZ