Opony zimowe rozważania przed zakupem

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Awatar użytkownika
MusiC ManiaC
Posty: 105
Rejestracja: 03 mar 2018, 8:05
Lokalizacja: SL
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI Red Velvet
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Opony zimowe rozważania przed zakupem

Post autor: MusiC ManiaC »

Panowie,

Jako że już zdecydowałem że moje oryginalne alumy Seat posłużą jako koła zimowe postanowiłem zakupić do nich opony zimowe, mam dwa typy:

1.https://allegro.pl/4x-opony-215-55r17-m ... 12649.html

2.https://allegro.pl/4x-opony-zimowe-noki ... 12314.html

Różnica w cenie znaczna, może ktoś z forumowiczów miał okazję testować te dwa modele i może polecić jeden?

PS.
Na sezon wiosenny zamierzam zakupić felgi i opony osiemnastocalowe dlatego letnie siedemnastki po przejechaniu 12000km pójdą na sprzedaż.



Sponsor

Opony zimowe rozważania przed zakupem

Sponsor


Awatar użytkownika
Myszolot
Posty: 37
Rejestracja: 23 sie 2017, 9:36
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Leon FR 1,4 TSI 122KM
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Opony zimowe rozważania przed zakupem

Post autor: Myszolot »

Głośność poniżej 70dB, to lubię :-). Ostatnio jakoś ten parametr najbardziej mnie "dotyka". Mam na swoim Leonie letnie 17-tki... generalnie ok, ale tak głośne, że jak się przesiadam na zimówki, to jest ciszej, szok, ale tak jest.

Awatar użytkownika
Myszolot
Posty: 37
Rejestracja: 23 sie 2017, 9:36
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Leon FR 1,4 TSI 122KM
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Opony zimowe rozważania przed zakupem

Post autor: Myszolot »

Ja na zimę, również po bardzo dobrych ocenach gumiarza, nabyłem takowe: Dunlop SP WINTER SPORT 3D 215/55 R17 98 H XL, MFS, AO .

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Opony zimowe rozważania przed zakupem

Post autor: patryk7133 »

Myszolot pisze:
07 paź 2018, 11:23
Głośność poniżej 70dB, to lubię :-). Ostatnio jakoś ten parametr najbardziej mnie "dotyka". Mam na swoim Leonie letnie 17-tki... generalnie ok, ale tak głośne, że jak się przesiadam na zimówki, to jest ciszej, szok, ale tak jest.
Witam

Mam to samo z fabrycznymi letnimi Falkenami w Atece Są głośniejsze od moich zimówek Nokian WR A4 ( 215/55 R17 98V XL )
Różnica w hałasie jest spora

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
MusiC ManiaC
Posty: 105
Rejestracja: 03 mar 2018, 8:05
Lokalizacja: SL
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI Red Velvet
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Opony zimowe rozważania przed zakupem

Post autor: MusiC ManiaC »

Temat do zamknięcia kupiłem Michelin-y, jakoś Nokian , źle mi się kojarzy... :)

Rafiner
Posty: 815
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Opony zimowe rozważania przed zakupem

Post autor: Rafiner »

MusiC ManiaC pisze:
07 paź 2018, 21:37
Temat do zamknięcia kupiłem Michelin-y, jakoś Nokian , źle mi się kojarzy... :)
A nie słusznie. Bo Nokiany sa lepsze od Michelin. Ja mam złe doświadczenia z Michalami, a dobre z Nokianami. Jak nie będziesz jeździł po śniegu i górkach, to Michaly beda ok. To typowe autostradowki i do jazdy po mieście gdzie asfalt odśnieżony, ewentualnie lekki śnieżek.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Opony zimowe rozważania przed zakupem

Post autor: paprotek »

Rafiner pisze:
08 paź 2018, 7:52
MusiC ManiaC pisze:
07 paź 2018, 21:37
Temat do zamknięcia kupiłem Michelin-y, jakoś Nokian , źle mi się kojarzy... :)
A nie słusznie. Bo Nokiany sa lepsze od Michelin. Ja mam złe doświadczenia z Michalami, a dobre z Nokianami. Jak nie będziesz jeździł po śniegu i górkach, to Michaly beda ok. To typowe autostradowki i do jazdy po mieście gdzie asfalt odśnieżony, ewentualnie lekki śnieżek.
Co człowiek/redakcja/test to inna opinia.
IMO i jedna i druga marka to premium. Ja osobiście mam już kolejne Nokiany i sobie je bardzo chwalę, ale jakbym miałbym jeździć na Michelinach, Continentalach etc... to chyba nie robiłoby mi to różnicy. Wydaje mi się, że nikt z nas nie jeździ tak jak to jest w testach - na granicy przyczepności - więc ciężko stwierdzić, że którąś z marek jest ZDECYDOWANIE lepsza od innej. To moje zdanie.

Pepeg
Posty: 171
Rejestracja: 24 lip 2018, 7:39
Lokalizacja: Kraków i okolice
Samochód: Ateca Excellence 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Opony zimowe rozważania przed zakupem

Post autor: Pepeg »


Rafiner pisze:
A nie słusznie. Bo Nokiany sa lepsze od Michelin.
To tak jakby napisać że Dacia Duster jest lepsza od Ferrari, bo Dacią wjedziesz do lasu. Każdemu wg potrzeb. Nokiany lepsze na śniegu, Michelin lepszy na suchym. Ja osobiście wybrałbym opony lepsze na suchym i mokrym, ale jak ktoś mieszka np w Alpach to wiadomo że wybór będzie inny.


Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka


Rafiner
Posty: 815
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Opony zimowe rozważania przed zakupem

Post autor: Rafiner »

paprotek pisze:
08 paź 2018, 10:14
Rafiner pisze:
08 paź 2018, 7:52
MusiC ManiaC pisze:
07 paź 2018, 21:37
Temat do zamknięcia kupiłem Michelin-y, jakoś Nokian , źle mi się kojarzy... :)
A nie słusznie. Bo Nokiany sa lepsze od Michelin. Ja mam złe doświadczenia z Michalami, a dobre z Nokianami. Jak nie będziesz jeździł po śniegu i górkach, to Michaly beda ok. To typowe autostradowki i do jazdy po mieście gdzie asfalt odśnieżony, ewentualnie lekki śnieżek.
Co człowiek/redakcja/test to inna opinia.
IMO i jedna i druga marka to premium. Ja osobiście mam już kolejne Nokiany i sobie je bardzo chwalę, ale jakbym miałbym jeździć na Michelinach, Continentalach etc... to chyba nie robiłoby mi to różnicy. Wydaje mi się, że nikt z nas nie jeździ tak jak to jest w testach - na granicy przyczepności - więc ciężko stwierdzić, że którąś z marek jest ZDECYDOWANIE lepsza od innej. To moje zdanie.
Ja się opieram na doświadczeniach wlasnych. Na Michelinach zawiodłem się trzy razy. Primacy zzabkowaly mi w Golfie, powiedziałem nigdy więcej Michelin, pech chciał ze Octawie kupilem na Michelin Energy Saver i czekałem aż sie zetra. W pracy jeździłem na zimowych Michelinach i póki była trasa sucha lub mokra to spoko, ale błoto posniegowe czy śnieg i wymiekaly. Nokiany nie takie rewelacyjne ba śniegu. Sa lepsze od Michelinow, ale to tez autostradowki. Na śnieg bierzesz Goodyeara, Conti albo Dunlopa.

Do jazdy na suchym czy mokrym to praktycznie każda tak samo dobra. Tylko deszcz gdzie jest dużo wody i śnieg weryfikuja jakość opony.

Ja w testy nie wierze, sa sponsorowane.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Rafiner
Posty: 815
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Opony zimowe rozważania przed zakupem

Post autor: Rafiner »

Pepeg pisze:
08 paź 2018, 13:22
Rafiner pisze:
A nie słusznie. Bo Nokiany sa lepsze od Michelin.
To tak jakby napisać że Dacia Duster jest lepsza od Ferrari, bo Dacią wjedziesz do lasu. Każdemu wg potrzeb. Nokiany lepsze na śniegu, Michelin lepszy na suchym. Ja osobiście wybrałbym opony lepsze na suchym i mokrym, ale jak ktoś mieszka np w Alpach to wiadomo że wybór będzie inny.
Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
Tu chodzi o to, ze płacisz 30% więcej a różnicy nie odczujesz, jedne ss minimalnie lepsze na śniegu a drugie ba mokrym. A różnice w granicach błędu.

Akurat Nokian to nie Dacia tylko poziom Seata Ateca, a Michelin to Tiguan. Jak Michelin warta aż takiej dopłaty, to po co Atece kupowales ? Trzeba było Tiguana brać.

Na suchym każda dobra, nawet w testach różnice sa śmieszne. Najważniejsze sa własności w trudnych warunkach czyli duża woda (jazda w deszczu, koleiny) lub śnieg. W tych warunkach nie usłyszysz popiskiwania i nie odpuscisz na czas.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

ODPOWIEDZ