Progresywne wspomaganie kierownicy.

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Barton
Posty: 131
Rejestracja: 11 lip 2018, 7:18
Samochód: Ateca FR 1.4 4Drive DSG
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Progresywne wspomaganie kierownicy.

Post autor: Barton »

Domyślam sie, że opcje są ograniczone, ale dla mnie ta konfiguracja to żadna promocja.
Ale ja mam swoje preferencje, a Ty swoje, więc jak samochód spełnia Twoje kryteria to kup :)



Sponsor

Re: Progresywne wspomaganie kierownicy.

Sponsor


Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Progresywne wspomaganie kierownicy.

Post autor: Felix »

11k rabatu za samochód z 2017 roku to żadna promocja. Można dostać podobny rabat (troszkę mniejszy) na samochód do produkcji. Oczywiście wiem, że w tym momencie to nie jest dla Ciebie opcja, tylko stwierdzam fakt.
Pytanie, czy rzeczywiście musisz mieć 4x4, czy to tylko fanaberia. Bo jeśli nie musisz, to powinieneś jeszcze znaleźć kilka lepiej wyposażonych Atec 1.4 na stocku za podobne, albo i niższe pieniądze.
Co do osłony silnika, to 1.4 I 1.2 TSI EA211 nigdy ich nie miały, w żadnym samochodzie. Przynajmniej ja się nie spotkałem. Nawet w Audi. Prawdopodobnie ma to związek z miejscem montażu filtra powietrza.

Awatar użytkownika
pacho
Posty: 44
Rejestracja: 06 cze 2018, 15:34
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca Xcellence 2.0 TSI DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Progresywne wspomaganie kierownicy.

Post autor: pacho »

Kupowałem w tym roku auto z 2017 roku w czerwcu i dostałem 25 tys rabatu, przebieg 0 km. 11 tys to nie jest jakaś duża zachęta do wybrania auta, które za 2 miesiące będzie miało 2 lata (tak wiem to polskie myślenie, w Niemcowni nie ma daty produkcji w dowodzie i słusznie) .
2.0 TSI, xcellence, 4drive, magnetic brown, elektryczna klapa, asystenci, elektryczny hak, pakiet zima :geek:

Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Progresywne wspomaganie kierownicy.

Post autor: zinger »

PiotrekDriver pisze:
07 paź 2018, 18:31
Mówisz np o lane assist czy o czymś jeszcze ? Osobiscie mi to nie potrzebne , fajnie jak by było ale w samochodach od ręki w całej Polsce, albo ma fajne opcje ale nie ma 4x4 albo odwrotnie.
Ja tez tak mowilem dopoki nie mam u siebie. Teraz nie kupilbym nowego bez tych dodatkow. Wbrew pozorom, bardzo czesto korzystam. W przeciwienstwie do 4x4, z ktorego swiadomie zrezygnowalem a konto lepszego wyposazenia. I po roku uwazam ze to byla swietna decyzja. Dodam, ze przed Ateca mialem Ravke z AWD przez kilka lat, wiec wiedzialem co robie.

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Progresywne wspomaganie kierownicy.

Post autor: patryk7133 »

pacho pisze:
07 paź 2018, 22:20
Kupowałem w tym roku auto z 2017 roku w czerwcu i dostałem 25 tys rabatu, przebieg 0 km. 11 tys to nie jest jakaś duża zachęta do wybrania auta, które za 2 miesiące będzie miało 2 lata (tak wiem to polskie myślenie, w Niemcowni nie ma daty produkcji w dowodzie i słusznie) .

Jeśli masz na myśli Niemcy to data produkcji z dokładnością co do dnia jest wpisywana w dowodzie rejestracyjnym

Pozdrawiam

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Progresywne wspomaganie kierownicy.

Post autor: Felix »

pacho pisze:
07 paź 2018, 22:20
(tak wiem to polskie myślenie, w Niemcowni nie ma daty produkcji w dowodzie i słusznie) .
Żadne "polskie myślenie". Po prostu co kraj to obyczaj. Dokładnie tak samo jest np. Finlandii.
W niektórych krajach liczy się rok produkcji, w innych data pierwszej rejestracji, a jeszcze innych tablice rejestracyjne, na których część numerów zmienia się cyklicznie, ale nie na początku roku.

PiotrekDriver
Posty: 101
Rejestracja: 07 paź 2018, 9:22
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca 1.4 Tsi 4Drive DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Progresywne wspomaganie kierownicy.

Post autor: PiotrekDriver »

Witam panowie samochód wzięty, gwarancja na 4 lata. Cena 115k została ale byly negocjacje i dostałem gratis do tego wszyskiego:
full link, dywaniki gumowe, mate bagażnika takie korytko, nakretki na wentyle chrom, i progi te aluminiowe ,,ateca,, Wiec Mysle ze super wyszło, ta konfigruacja z tym wszystkim by wyszła 135k :) a jest za 115 wiec bardzo mi odpowiada

jarek.k
Posty: 136
Rejestracja: 20 sty 2018, 12:06
Lokalizacja: Świdnik
Samochód: Ateca xcl 2.0TSI DSG 4drive Cappuccino Baige
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Progresywne wspomaganie kierownicy.

Post autor: jarek.k »

Wiesz to zapewne jest bez znaczenia, ale ja za wersje 2.0TSI 4drive 4x4 Excellnece zaplacilem 133 tys. Mam tam wszystkie dodatki. Asystem martwego pola, kamere 360, aktywny tempomat, i te wszyskie LIne assist znaki emergency hold czy jak tam sie to zwie. A dołozylem jeszcze bagaznik z buta i dach panoramiczny czarna alcantare i gezana szybe. Cena jaka zapłacilem za auto z marca 2018 to 133400 dokładnie i rok prod. 2018. Mam 5 lat gwarancji bo w 2017 było jeszcze 4. Radziłbym poszukac jeszcze moze cos z rynku wtórnego? Bo style za 114 to troche slabo. Mysle ze wartośc rezydentalna po 4-5 latach moze nie oddac tej ceny.

BShKF
Posty: 70
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:35
Samochód: Cupra Ateca 2020
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Progresywne wspomaganie kierownicy.

Post autor: BShKF »

Odkopuję temat bo nie znalazłem tu tej informacji.

Za co odpowiada "Progresywne wspomaganie układu kierowniczego" w Atece? To tylko zmienna siła oporu kierownicy w zależności od trybu jazdy (Sport, Comfort itd.), czy może również zmienne przełożenie układu kierowniczego (w zależności od prędkości jazdy)? Wtedy to chyba byłby "Progresywny układ kierowniczy"

root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: Progresywne wspomaganie kierownicy.

Post autor: root »

„Jego działanie zmienia siłę wspomagania w zależności od prędkości jazdy.”

Źródło: https://www.skoda-auto.pl/modele/nowy-s ... techniczne

ODPOWIEDZ