Progresywne wspomaganie kierownicy.

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
PiotrekDriver
Posty: 101
Rejestracja: 07 paź 2018, 9:22
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca 1.4 Tsi 4Drive DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Progresywne wspomaganie kierownicy.

Post autor: PiotrekDriver »

Witam. Na dniach przymierzam się do zakupu Seata Ateki 1.4 Dsg 4drive, z rocznika 2017, wersja wyposażenia Style, z media system plus. Mam Kilka pytań
1. czy rocznik 2017 w style z 4drive dsg ma w standardzie progresywne wspomaganie kierownicy?
2. Warto w salonie klocic sie zeby dolozyli pokrywe silnika i akumulatora ? Oraz o takie rzeczy typu gumowe dywaniki?
3. Czy jeśli nie mam opcji navi, to chociaż bede miec mozliwosc wyswietlania mapy na ekranie?
4. Jeżeli wgrali by mi navi to automatycznie ekran miedzy zegarami przestawi się na kolorowy?
5. O co mozna sie wyklocać zeby dolozyli w salonie , jakies drobiazgi?
6. Dokładnie ta jest przezemnie zarezerwowana, macie jakieś uwagi lub coś szczególnego jej brakuje ? Cena jest chyba fajna. https://www.otomoto.pl/oferta/seat-atec ... a5e4bbd9f7







Ateca stoi w salonie jako wystawowa i jest w cenie 115k (mesia system plus, alarm z funkcja safe, pakiet chrom, przyciemniane szyby i jakieś tak duperelki typu duza mata gumowa w bagazniku) wiec mysle ze warto, a glownie zalezy mi na 4x4, felgach 17 cal aby komfort byl wysoki, a w silniku 2.0 trzeba liczyc ze to spalanie bedzie 2-3 l wieksze :) Warto w salonie klocic sie zeby dolozyli pokrywe silnika i akumulatora ? Oraz o takie rzeczy typu gumowe dywaniki?



Sponsor

Progresywne wspomaganie kierownicy.

Sponsor


Awatar użytkownika
Myszolot
Posty: 37
Rejestracja: 23 sie 2017, 9:36
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Leon FR 1,4 TSI 122KM
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Progresywne wspomaganie kierownicy.

Post autor: Myszolot »

W pewnym, małym zakresie jest to dobra wola salonu, czy i ewentualnie co Ci dorzucą, po Twoich negocjacjach. Niemniej czasy kiedy można było wynegocjować zimowe opony, dywaniki i co tam jeszcze. chyba już minęły. Na pewno w tej kwestii słabo jest w VAG'u. Ja jak kupowałem swoją Atekę, to margines negocjacji ceny i dodatków był bardzo wąski. Jedyny rabat jaki wynegocjowałem, a tak na prawdę to sprzedawca sam mi o nim wspomniał, to lojalnościowy - kupiłem u nich Leona pięć lat temu, więc kupując znów Seata i znów w tym samym salonie, dali około 6%. Ale co ciekawe rabat z tytułu zamiany stary na nowy na Atekę nie obowiązuje; na wszystkie inne modele tak, a na Atekę nie.
Ponadto ponoć obecnie ceny są bardzo ściśle "trzymane" przez importera i salony mają bardzo mało pola manewru. Dodatkowo jak weźmie się pod uwagę, że obecnie praktycznie na każde auto trzeba oczekiwać miesiące, to podejście firm jest jak najbardziej logiczne; jak nie u nas, to gdzie kupisz :-); wybór generalnie jest duży, ale jak przychodzi do konkretów...
PS. Jeśli to jest auto z salonu (nie na zamówienie), to możliwe, że będziesz tu miał nieco większe możliwości negocjacji, bo ono jest "najgorętsze" do sprzedania dla salonu.

PiotrekDriver
Posty: 101
Rejestracja: 07 paź 2018, 9:22
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca 1.4 Tsi 4Drive DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Progresywne wspomaganie kierownicy.

Post autor: PiotrekDriver »

Dodałem link , jest to auto z salonu, nie na zamówienie, tylko zastanawia mnie to progresywne wspomaganie oraz inne moje pytania ktoś odpowie?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Progresywne wspomaganie kierownicy.

Post autor: sailor 88 »

PiotrekDriver pisze:
07 paź 2018, 10:13
Witam. Na dniach przymierzam się do zakupu Seata Ateki 1.4 Dsg 4drive, z rocznika 2017, wersja wyposażenia Style, z media system plus. Mam Kilka pytań
1. czy rocznik 2017 w style z 4drive dsg ma w standardzie progresywne wspomaganie kierownicy?
2. Warto w salonie klocic sie zeby dolozyli pokrywe silnika i akumulatora ? Oraz o takie rzeczy typu gumowe dywaniki?
3. Czy jeśli nie mam opcji navi, to chociaż bede miec mozliwosc wyswietlania mapy na ekranie?
4. Jeżeli wgrali by mi navi to automatycznie ekran miedzy zegarami przestawi się na kolorowy?
5. O co mozna sie wyklocać zeby dolozyli w salonie , jakies drobiazgi?
6. Dokładnie ta jest przezemnie zarezerwowana, macie jakieś uwagi lub coś szczególnego jej brakuje ? Cena jest chyba fajna. https://www.otomoto.pl/oferta/seat-atec ... a5e4bbd9f7
Ateca stoi w salonie jako wystawowa i jest w cenie 115k (mesia system plus, alarm z funkcja safe, pakiet chrom, przyciemniane szyby i jakieś tak duperelki typu duza mata gumowa w bagazniku) wiec mysle ze warto, a glownie zalezy mi na 4x4, felgach 17 cal aby komfort byl wysoki, a w silniku 2.0 trzeba liczyc ze to spalanie bedzie 2-3 l wieksze :) Warto w salonie klocic sie zeby dolozyli pokrywe silnika i akumulatora ? Oraz o takie rzeczy typu gumowe dywaniki?
Salony przy negocjacjach cenowych chętniej dodają cokolwiek z akcesoriów, niż mieliby zejść z ceny, więc warto próbować!
Ad.1 Tak
Ad.2 Próbuj, ale pokrywa akumulatora do Ateci nie istnieje, tylko miękka otulina.
Ad.3 W opisie auta nie ma opcji Full Link, a to właśnie daje możliwość wyświetlania mapy ze smartfona, można to aktywować w serwisie, więc próbuj(cena usługi około 1000 zł)
Ad.4 Navi nie można wgrać! Musiałbyś zmienić cały system, a to nieopłacalne. To samo ekran między zegarami, musiałbyś zmienić cały panel zegarów.
Ad.5 Proś o dywaniki gumowe(ja dostałem), listwy ozdobne, jeśli takie chciałbyś mieć.
Ad.6 Dobra cena, fajna opcja, ja bym brał. Upieraj się przy Full Linku, to super sprawa !!! Pytaj o koła zimowe, ewentualnie same opony.
7 Walcz!!! Już jest dobrze, a może być jeszcze lepiej 8-)
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

PiotrekDriver
Posty: 101
Rejestracja: 07 paź 2018, 9:22
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca 1.4 Tsi 4Drive DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Progresywne wspomaganie kierownicy.

Post autor: PiotrekDriver »

Cena w takiej konfiguracji to 126.000, czyli 11k mniej przez to że jest 2017 i stoi jako wystawowa. Brakuje mi w niej paru rzeczy takich jak wirtualny kokpit, odpalanie z guzik i alcantara. Lecz muszę mieć samochód do grudnia ze wzgledu na to ze po 2019 opcje leasingowe są mniej korzystne. A na własną konfiguracje czekał ym półroku i dostałbym ten nowy silnik 1.5... , a xcelence w cenie 150k niestety za dużo jak dla mnie. No trudno te trzy rzeczy których nie bedzie a chciałbym da sie przeżyć, napewno prowadzenie auta w tej konfiguracji a np. FR ze wszystkimi opcjami bedzie takie same ;)

Dzieki Pozdrawiam! Martwilem sie tylko ze rocznik 17 w STYLE nie ma progresji w kierownicy ale to chyba standard jeśli ma się 4drive w każdym roczniku i klasie.

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Progresywne wspomaganie kierownicy.

Post autor: dario37 »

PiotrekDriver pisze:
07 paź 2018, 11:47
Cena w takiej konfiguracji to 126.000, czyli 11k mniej przez to że jest 2017 i stoi jako wystawowa. Brakuje mi w niej paru rzeczy takich jak wirtualny kokpit, odpalanie z guzik i alcantara. Lecz muszę mieć samochód do grudnia ze wzgledu na to ze po 2019 opcje leasingowe są mniej korzystne. A na własną konfiguracje czekał ym półroku i dostałbym ten nowy silnik 1.5... , a xcelence w cenie 150k niestety za dużo jak dla mnie. No trudno te trzy rzeczy których nie bedzie a chciałbym da sie przeżyć, napewno prowadzenie auta w tej konfiguracji a np. FR ze wszystkimi opcjami bedzie takie same ;)

Dzieki Pozdrawiam! Martwilem sie tylko ze rocznik 17 w STYLE nie ma progresji w kierownicy ale to chyba standard jeśli ma się 4drive w każdym roczniku i klasie.
Ateca za 150k?
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

PiotrekDriver
Posty: 101
Rejestracja: 07 paź 2018, 9:22
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca 1.4 Tsi 4Drive DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Progresywne wspomaganie kierownicy.

Post autor: PiotrekDriver »

Niestety salonowe jeśli bym chciał 4x4 to do wzięcia od ręki są tylko 2.0 wersje i to w full opcji i cena do 140-150k, nie mogę sobie pozwolic na konfiguracje ze wzgledu na to że musze mięć samochód do grudnia.

PiotrekDriver
Posty: 101
Rejestracja: 07 paź 2018, 9:22
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca 1.4 Tsi 4Drive DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Progresywne wspomaganie kierownicy.

Post autor: PiotrekDriver »

A jeszcze mam takie pytanie czy kolorowy wyświetlacz miedzy zegarami ma takie same opcje jak ten czarno biały typu temperatura oleju itd ?

Barton
Posty: 131
Rejestracja: 11 lip 2018, 7:18
Samochód: Ateca FR 1.4 4Drive DSG
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Progresywne wspomaganie kierownicy.

Post autor: Barton »

Dopytaj o gwarancję, czy zostala już uruchomiona.

Osobiście nie kupiłbym tego samochodu, brak aktywnego tempomatu i innych wspomagaczy w moich oczach dyskwalifikuje ten pojazd.

PiotrekDriver
Posty: 101
Rejestracja: 07 paź 2018, 9:22
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca 1.4 Tsi 4Drive DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Progresywne wspomaganie kierownicy.

Post autor: PiotrekDriver »

Mówisz np o lane assist czy o czymś jeszcze ? Osobiscie mi to nie potrzebne , fajnie jak by było ale w samochodach od ręki w całej Polsce, albo ma fajne opcje ale nie ma 4x4 albo odwrotnie.

ODPOWIEDZ