Klimatyzacja Tryb ECO

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
PiotrekDriver
Posty: 101
Rejestracja: 07 paź 2018, 9:22
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca 1.4 Tsi 4Drive DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Klimatyzacja Tryb ECO

Post autor: PiotrekDriver »

1. Witam, może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z klimatyzacją jeśli jest w trybie ECO? Nie działa sprezarka czy poprostu dziala na 1 trybie nawiewu oraz o słabym profilu klimy?

2. Da się wlaczyc ten tryb w opcji klimatyzacji ? (bez używania trybu ECO, lub Individual na pokrętle)

3. Profil klimatyzacji słaby , sredni, mocny - a to co to jest :D? Czyżby poprostu kratka nawiewu działa w 1/3 2/3 lub 3/3?

4. A tak z innej paczki, bez zakładania nowego tematu, podswietlenie w lusterkach ,,to logo ateca na ziemi,, da rade wylaczyc lub skrocic czas palenia sie po wylaczeniu auta ?



Sponsor

Klimatyzacja Tryb ECO

Sponsor


overheat
Posty: 207
Rejestracja: 25 gru 2017, 19:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Samochód: Ateca 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Klimatyzacja Tryb ECO

Post autor: overheat »

1. Instrukcja mówi tyle
W pojazdach z klimatyzacją Climatronic możliwe jest jej działanie w trybie Eco, szczególnie ograniczające zużycie paliwa.
2. Nie wydaje mi się.

3. Steruje jak mocno będzie używana dmuchawa. Im mocniej, tym np. szybciej wnętrze się ogrzeje, albo ochłodzi, ale będzie też głośniej z wiadomych względów.

4. To jest tzw. "Światło powitalne". Jest sprzężone jest z funkcją "Coming/Leaving Home", której czas można ustawić w ustawieniach "Oświetlenie" bodajże.
Światło powitalne to skierowane do dołu światło znajdujące się w obudowie lusterek bocznych, które włącza się lub wyłącza, jeżeli przełącznik świateł znajduje się w położeniu AUTO i włączona lub wyłączona jest funkcja „Coming Home“ / „Leaving home“ .

PiotrekDriver
Posty: 101
Rejestracja: 07 paź 2018, 9:22
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca 1.4 Tsi 4Drive DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Klimatyzacja Tryb ECO

Post autor: PiotrekDriver »

Dzięki wielkie!

A jeszcze mam takie pytanie w instrukcji jest opcja o automatycznym obniżaniu sie lusterka w czasie cofania? W ustawieniach lusterek niestety nie mam takiej opcji :( Możliwe że nie ma jej wgranej?

Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Klimatyzacja Tryb ECO

Post autor: l3niwi3c »

dobre pytanie, też to niby mam a nie zauważyłem, żeby lusterko się obniżało
Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Klimatyzacja Tryb ECO

Post autor: zinger »

l3niwi3c pisze:
26 paź 2018, 12:41
dobre pytanie, też to niby mam a nie zauważyłem, żeby lusterko się obniżało
Mi to Eldar wgral i zeby sie obnizalo to mu byc na R chyba ustawione pokretlo od regulacji lusterek. Ale moim zdaniem za malo sie obniza i jest srednio przez to przydatne.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Klimatyzacja Tryb ECO

Post autor: Endrju »

Jest temat na forum o obniżeniu lusterka oraz instrukcja jak to zrobić. Fakt jest taki jak pisze kolegą wyżej. Zakres ruchu lustra jest zbyt mały jak dla mnie. Tutaj w pierwszym i ostatnim poście jest kodowanie.
https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtop ... erko#p2707
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

uniorek
Posty: 60
Rejestracja: 05 lis 2017, 11:15
Samochód: Berlin
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Klimatyzacja Tryb ECO

Post autor: uniorek »

Zauważyłem że po wyłączeniu klimatyzacji (przycisk off )ostatnia ustawiona temperatura jest utrzymywana i lekko dmucha, dotyczy to zarówno grzania jak i chłodzenia, Też tak macie ?

A-Teczka
Posty: 39
Rejestracja: 18 gru 2017, 19:49
Samochód: Ateca FR 1.4TSI DSG 4Drive, Velvet Red
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Klimatyzacja Tryb ECO

Post autor: A-Teczka »

Też to zauważyłem, jeżdżę w trybie normal

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Klimatyzacja Tryb ECO

Post autor: sailor 88 »

uniorek pisze:
28 paź 2018, 13:08
Zauważyłem że po wyłączeniu klimatyzacji (przycisk off )ostatnia ustawiona temperatura jest utrzymywana i lekko dmucha, dotyczy to zarówno grzania jak i chłodzenia, Też tak macie ?
Dzieje się tak, ponieważ zapamiętane zostały ustawienia, a nawiew pochodzi z pędu powietrza w czasie jazdy. Ale w zasadzie dotyczy to tylko ogrzewania, bo mając ustawione chłodzenie, wyłącza się fizycznie sprężarkę klimatyzacji, więc tylko przez jakiś czas będzie leciało chłodne powietrze, aż do ogrzania się przewodów i nawiewów. Po wyłączeniu zapłonu, wszystko się zresetuje, nawiewy się pozamykają, a temperatura ustawi na Lo.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Klimatyzacja Tryb ECO

Post autor: dario37 »

Tak jak to opisał @Sailor.U mnie jest to samo :) .
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

ODPOWIEDZ