Dmuchawa - ogrzewanie

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Amadeusz
Posty: 188
Rejestracja: 04 sie 2018, 10:59
Samochód: Ateca 1.5TSI Style
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Dmuchawa - ogrzewanie

Post autor: Amadeusz »

A mi się zaczął odwrotny problem wyraźnie przegrzewa mi powietrze. Mam ustawione AC 18C, wali cały czas 50C (mierzone pirometrem) z nawiewników, w aucie pod sufitem 23-24C. W trakcie jazdy prawie się gotuje. Jak mocno zredukuje temperaturę to zaczyna chłodzić,że robi się zimno, podkręcenie temperatury powoduje znowu ukrop....będę w poniedziałek na rewizycie w sprawie ubytków oleju to wrzucę kolejny temat. To autko coraz bardziej prosi się o to żeby zrezygnować w październiku z wykupu z leasingu...



Sponsor

Re: Dmuchawa - ogrzewanie

Sponsor


patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Dmuchawa - ogrzewanie

Post autor: patryk7133 »

Amadeusz pisze:
07 sty 2021, 19:32
A mi się zaczął odwrotny problem wyraźnie przegrzewa mi powietrze. Mam ustawione AC 18C, wali cały czas 50C (mierzone pirometrem) z nawiewników, w aucie pod sufitem 23-24C. W trakcie jazdy prawie się gotuje. Jak mocno zredukuje temperaturę to zaczyna chłodzić,że robi się zimno, podkręcenie temperatury powoduje znowu ukrop....będę w poniedziałek na rewizycie w sprawie ubytków oleju to wrzucę kolejny temat. To autko coraz bardziej prosi się o to żeby zrezygnować w październiku z wykupu z leasingu...
To wygląda jak usterka czujnika temperatury w kabinie jak masz OBDEleven to sprawdź błędy

Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Dmuchawa - ogrzewanie

Post autor: Bonifacy »

Po dzisiejszej jeździe (na zewn. 3 stopnie) mam wrażenie, że wydajność ogrzewania spadła. Zwyczajna dmuchawa, nie auto. Kiedyś ustawione 23 stopnie wewnątrz załatwiało sprawę. Dziś musiałem na 26 ustawić, żeby było ciepło.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Dmuchawa - ogrzewanie

Post autor: Endrju »

Czyżby termostat się zaciął?
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

kecaj
Posty: 97
Rejestracja: 10 cze 2022, 13:31
Samochód: Ateca 1,5 DSG MJ 2023
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Re: Dmuchawa - ogrzewanie

Post autor: kecaj »

Bonifacy pisze:
11 sty 2023, 10:03
Po dzisiejszej jeździe (na zewn. 3 stopnie) mam wrażenie, że wydajność ogrzewania spadła. Zwyczajna dmuchawa, nie auto. Kiedyś ustawione 23 stopnie wewnątrz załatwiało sprawę. Dziś musiałem na 26 ustawić, żeby było ciepło.
komputer i odczyt temperatury z czujników w środku auta.
Dodatkowo "pobaw się" klapami od nawiewów, czasem klapa od zimnego się zawiesza.

Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Dmuchawa - ogrzewanie

Post autor: Bonifacy »

Dziękuje. Poruszałem pokrętłami od nawiewów i w powrotnej drodze było już dobrze.

kapelusznik
Posty: 97
Rejestracja: 25 paź 2022, 11:11
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Seat Ateca Reference 1.0 TSI
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Dmuchawa - ogrzewanie

Post autor: kapelusznik »

Ile stopni?
Ja jeżdżę na automacie ustawionym na 18.5 i jest mi ciepło...
No ale w kurtce.

A co do zmiany komfortu przy danej temperaturze - może kwestia wilgotności i inne wrażenie? (Klima włączona czy nie?)

Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Dmuchawa - ogrzewanie

Post autor: Bonifacy »

Może rzeczywiście to subiektywne wrażenie. Zimą bez klimy jeżdżę, ale akurat dziś uruchomiłem, bo szyba zaparowana wewnątrz była.

Amadeusz
Posty: 188
Rejestracja: 04 sie 2018, 10:59
Samochód: Ateca 1.5TSI Style
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Dmuchawa - ogrzewanie

Post autor: Amadeusz »

Mam jakąś mega frustrującą awarię układu wentylacji. Bardzo dziwna.... Przy uruchomieniu zimnego auta wszystko działa jak należy. W trakcie jazdy zarówno w trybie klimatyzacji auto jak i manualnym stopniowo odcina mi dopływ powietrza, aż do prawie całkowitego ustania nadmuchu (wyczuwalny tylko minimalny nadmuch). W tym momencie zmiana miejsca nadmuchu (na szybę, na nogi, na twarz), trybu wentylacji auto/manual, AC MAX, intensywności wentylacji (w menu setup) nic nie daje, tzn. zdecydowanie słychać że wentylator pracuje, że zmienia siłę nadmuchu w zależności od trybu czy regulacji na pokrętle, natomiast w żaden sposób nie przekłada się to na faktyczną prędkość powietrza na kratkach wentylacyjnych. Nadmuch jest minimalny. Można się autentycznie ugotować.... Tak jakby zamykało na AMEN jakąś centralną przepustnicę dopływu powietrza do kabiny? Nie da się tego odblokować w trakcie jazdy żadną zmianą ustawień. Zatrzymanie na krótko samochodu, kilka/kilkanaście minut, wyjście z auta, zamknięcie i ponowne otwarcie auta też nic nie daje. Układ się odblokowuje po jakimś dłuższym czasie poza autem (najmniej ile mi się udało to 2h) albo dopiero następnego dnia rano. Wtedy wszystko wraca do normy i działa zupełnie poprawnie. Usterka nie występuje zawsze, a właściwie nigdy nie wiadomo kiedy wystąpi. Jadę z tym do ASO, jeszcze do października mam gwarancję. Ktoś przerabiał coś podobnego? Myślicie że oni są w stanie to wyłapać z komputera czy muszę fizycznie podjechać z usterką żeby miało to sens, bo tak to nic nie znajdą?

Awatar użytkownika
YoursTruly
Posty: 106
Rejestracja: 03 mar 2023, 16:36
Samochód: Ateca FR 2023 1.5 DSG
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Dmuchawa - ogrzewanie

Post autor: YoursTruly »

Brzmi jak awaria sterownika. Zachowanie prawidłowe po osiągnięciu zadanej temperatury, ale występujace bez spełnienia tego warunku.

ODPOWIEDZ