Dmuchawa - ogrzewanie

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Misiek
Posty: 2445
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1204 razy

Re: Dmuchawa - ogrzewanie

Post autor: Misiek »

Amadeusz pisze:
31 lip 2023, 15:05
Mam jakąś mega frustrującą awarię układu wentylacji. Bardzo dziwna.... Przy uruchomieniu zimnego auta wszystko działa jak należy. W trakcie jazdy zarówno w trybie klimatyzacji auto jak i manualnym stopniowo odcina mi dopływ powietrza, aż do prawie całkowitego ustania nadmuchu (wyczuwalny tylko minimalny nadmuch). W tym momencie zmiana miejsca nadmuchu (na szybę, na nogi, na twarz), trybu wentylacji auto/manual, AC MAX, intensywności wentylacji (w menu setup) nic nie daje, tzn. zdecydowanie słychać że wentylator pracuje, że zmienia siłę nadmuchu w zależności od trybu czy regulacji na pokrętle, natomiast w żaden sposób nie przekłada się to na faktyczną prędkość powietrza na kratkach wentylacyjnych. Nadmuch jest minimalny. Można się autentycznie ugotować.... Tak jakby zamykało na AMEN jakąś centralną przepustnicę dopływu powietrza do kabiny? Nie da się tego odblokować w trakcie jazdy żadną zmianą ustawień. Zatrzymanie na krótko samochodu, kilka/kilkanaście minut, wyjście z auta, zamknięcie i ponowne otwarcie auta też nic nie daje. Układ się odblokowuje po jakimś dłuższym czasie poza autem (najmniej ile mi się udało to 2h) albo dopiero następnego dnia rano. Wtedy wszystko wraca do normy i działa zupełnie poprawnie. Usterka nie występuje zawsze, a właściwie nigdy nie wiadomo kiedy wystąpi. Jadę z tym do ASO, jeszcze do października mam gwarancję. Ktoś przerabiał coś podobnego? Myślicie że oni są w stanie to wyłapać z komputera czy muszę fizycznie podjechać z usterką żeby miało to sens, bo tak to nic nie znajdą?
Jeżeli masz taką możliwość (odległość od ASO), to MUSISZ pojechać do nich WYŁĄCZNIE wtedy jak to se pojawi, bo jak im to wytłumaczysz, pokażesz ? Jak zaczniesz opisywać tak jak powyżej, pójdziecie do samochodu i będzie normalnie, to powiedzą, że bajki opowiadasz i standardowe u nich : "Jeździć, obserwować, a jak się jeszcze raz pojawi, to wtedy przyjechać". Tym bardziej, że czasami nawet i 2 godziny nie pomagają na reset. Ja mam podobne w Galaxy, że często ma problemy z otwieraniem przepustnic kierunkowych na wybrany nadmuch i także wentylator pracuje zgodnie z ustawieniem, ale ja mam 17 rok i nie od początku był z tym problem.


Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Sponsor

Re: Dmuchawa - ogrzewanie

Sponsor


Amadeusz
Posty: 188
Rejestracja: 04 sie 2018, 10:59
Samochód: Ateca 1.5TSI Style
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Dmuchawa - ogrzewanie

Post autor: Amadeusz »

Problem jest jak zwykle w ASO bo człowiek dzwoni i dostaje termin za 2 tygodnie...Miałem już z drogi kiedyś podjechać, ale zawsze byłem akurat w jakimś terenie poza dużymi aglomeracjami. No ale nic planuje wsiąść przed wizytą w auto na 2h i może się uda.

Amadeusz
Posty: 188
Rejestracja: 04 sie 2018, 10:59
Samochód: Ateca 1.5TSI Style
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Dmuchawa - ogrzewanie

Post autor: Amadeusz »

No i wydaje się że problem rozwiązany. Stwierdzili, że połowa czynnika gdzieś uleciała, znaleźli nieszczelność, uzupełnili go i jest wszystko OK, więc w sumie błahostka, ale objawy bardzo dziwne. Nie wzięli ani złotówki. Ponoć sprężarka się wyłączała jak już nie dawała rady i stąd taki efekt.

ODPOWIEDZ