Zaparowana tylna szyba od środka.

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
PiotrekDriver
Posty: 101
Rejestracja: 07 paź 2018, 9:22
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca 1.4 Tsi 4Drive DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Zaparowana tylna szyba od środka.

Post autor: PiotrekDriver »

Witam. Dziś zauważyłem gdy pozostawiłem auto na dworzu że tylna szyba do 3/4 wysokości jest zaparowana od środka. Co może być przyczyną?

Używacie automatycznego zamknietego obiegu powietrza, teraz gdy już jest chłodno na dworzu i w zimę ? Czy zawsze otwarty lub zamknięty ? Głownie chodzi mi co ustawiać gdy po jeździe zostawie samochód na noc na dworzu.



Sponsor

Zaparowana tylna szyba od środka.

Sponsor


Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Zaparowana tylna szyba od środka.

Post autor: Janisz »

Dywaniki masz materiałowe czy gumowe? Może Ci się coś rozlało? Może sporo wchodziłeś/wychodziłeś w deszczowe dni (mokre okrycie wierzchnie itp. itd.)? Może masz brudną tylną szybę co sprzyja parowaniu szyb. Kiedy wymieniałeś filtr kabinowy? Może ma najechane już sporo km. Bagażnik masz suchy? Jak widzisz sporo tego ;)
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Zaparowana tylna szyba od środka.

Post autor: Endrju »

Jeśli używasz obiegu zamkniętego to będzie przyczyną. Kiedyś miałem tak w Passacie jak przez przypadek wcisnąłem przycisk.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
pacho
Posty: 44
Rejestracja: 06 cze 2018, 15:34
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca Xcellence 2.0 TSI DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zaparowana tylna szyba od środka.

Post autor: pacho »

Ja też to dziś zauważyłem pierwszy raz. Może to pogoda i różnica temperatur?
2.0 TSI, xcellence, 4drive, magnetic brown, elektryczna klapa, asystenci, elektryczny hak, pakiet zima :geek:

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Zaparowana tylna szyba od środka.

Post autor: Endrju »

To dziwne mnie przez 2 lata nie zaparowały szyby od srodka, jedynie przednia ale to pewnie przez oddech.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Zaparowana tylna szyba od środka.

Post autor: tictac1986 »

Endrju pisze:To dziwne mnie przez 2 lata nie zaparowały szyby od srodka, jedynie przednia ale to pewnie przez oddech.
Mnie raz zaparowały częściowo wszystkie, ale przez "dwa oddechy" :)
Sorry za offtopic :)

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

PiotrekDriver
Posty: 101
Rejestracja: 07 paź 2018, 9:22
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca 1.4 Tsi 4Drive DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zaparowana tylna szyba od środka.

Post autor: PiotrekDriver »

Używam AUTOMATYCZNEGO OBIEGU ZAMKNIĘTEGO - czyli rozumiem, że jest on cały czas otwarty a jak wyczuje brzydki zapach to zamyka, więc nie to jest przyczyną. Dywaniki gumowe - ale suchutkie. Samochód ma najechane 600km, jest nowy praktycznie, mam go tydzień dopiero, a dziś pierwszy raz tak zaparowało, może dlatego że dziś ogromna mgła i duża wilogotność. Bo wcześniej jak stał na dworze to nie było parowania, tylko czasem w przedniej szybkie w kącikach szyby ale to pewnie przez oddech (tryb klimy auto). :D

Tak btw. macie zawsze włączoną tą opcje auto obiegu zamknietego ? A i właczacię to opcje filtra przeciwpyłkowego :D ?

Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zaparowana tylna szyba od środka.

Post autor: zinger »

To jest takie cos jak automatyczny obieg zamkniety? Na jakiej zasadzie mialby dzialac, jak i jakie zapachy wyczuwac?
Obieg zamkniety uzywa sie jak chcesz szybko auto nagrzac albo schlodzic albo jak faktycznie jakis syf na zewn, ale nie powinno sie go stosowac zbyt dlugo. Osobiscie prawie go nie uzywam.

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1375
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 84 razy
Otrzymał podziękowań: 383 razy

Re: Zaparowana tylna szyba od środka.

Post autor: sailor 88 »

zinger pisze:
06 lis 2018, 8:53
To jest takie cos jak automatyczny obieg zamkniety? Na jakiej zasadzie mialby dzialac, jak i jakie zapachy wyczuwac?
Obieg zamkniety uzywa sie jak chcesz szybko auto nagrzac albo schlodzic albo jak faktycznie jakis syf na zewn, ale nie powinno sie go stosowac zbyt dlugo. Osobiscie prawie go nie uzywam.
Jak to zwykle bywa, brak znajomości instrukcji obsługi!!! ;) str.176

Cytat: Tryb funkcjonowania automatycznego zamkniętego obiegu powietrza (menu klimatyzacji)

"Gdy włączony jest tryb automatycznego zamkniętego obiegu powietrza, do wnętrza samochodu dostaje się świeże powietrze.
Jeżeli system wykryje duże stężenie szkodliwych substancji w otaczającym powietrzu, automatycznie włącza zamknięty obieg powietrza.
Kiedy poziom zanieczyszczeń wróci do normy, obieg zamknięty wyłącza się.
System nie wykrywa nieprzyjemnych zapachów. Tryb zamkniętego obiegu powietrza nie włączy się automatycznie w wersjach bez czujnika wilgotności".
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zaparowana tylna szyba od środka.

Post autor: zinger »

sailor 88 pisze:
06 lis 2018, 9:50
zinger pisze:
06 lis 2018, 8:53
To jest takie cos jak automatyczny obieg zamkniety? Na jakiej zasadzie mialby dzialac, jak i jakie zapachy wyczuwac?
Obieg zamkniety uzywa sie jak chcesz szybko auto nagrzac albo schlodzic albo jak faktycznie jakis syf na zewn, ale nie powinno sie go stosowac zbyt dlugo. Osobiscie prawie go nie uzywam.
Jak to zwykle bywa, brak znajomości instrukcji obsługi!!! ;) str.176

Cytat: Tryb funkcjonowania automatycznego zamkniętego obiegu powietrza (menu klimatyzacji)

"Gdy włączony jest tryb automatycznego zamkniętego obiegu powietrza, do wnętrza samochodu dostaje się świeże powietrze.
Jeżeli system wykryje duże stężenie szkodliwych substancji w otaczającym powietrzu, automatycznie włącza zamknięty obieg powietrza.
Kiedy poziom zanieczyszczeń wróci do normy, obieg zamknięty wyłącza się.
System nie wykrywa nieprzyjemnych zapachów. Tryb zamkniętego obiegu powietrza nie włączy się automatycznie w wersjach bez czujnika wilgotności".
Hehe, bez instrukcji nie podchodz ;)

A tak serio, to cieawy jestem co autor rozumie przez "duże stężenie szkodliwych substancji"? Czy my mamy wbudowane stacje monitorowania powietrza w autach czy jak? Bo to bardzo ciekawe, ale obawiam sie, ze niewiele z tgo bedzie wynikalo. Realnie, to po Krakowie by musialo byc caly czas zamkniete.

ODPOWIEDZ