Pakier Serwisowy Seat - tak czy nie ?

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
PiotrekDriver
Posty: 101
Rejestracja: 07 paź 2018, 9:22
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca 1.4 Tsi 4Drive DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Pakier Serwisowy Seat - tak czy nie ?

Post autor: PiotrekDriver »

Witam Panowie!

Mam do was takie pytanie, czy waszym zdaniem opłaca się kupić pakiet serwisowy do Seata na 4 lata za 2700zł (1.4 Tsi) jeżeli zamierzam zmieniać olej co 10.000-12.000 km, wiadomo że seat pokaże kiedy zmieniać ale boje się że wskaźnik będzie pokazywał mi wartości typu 20.000-30.000 i pakiet sie nie przyda skoro i tak bede chciał zmienić co 10.000, a wam jak wskaźnik pokazuje? Co sądzicie o temacie.



Sponsor

Pakier Serwisowy Seat - tak czy nie ?

Sponsor


Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Pakier Serwisowy Seat - tak czy nie ?

Post autor: Luk4as »

Mysle ze za taka cene nie warto. Czesc z nas mialo ten pakiet za 500 wiec ok. A tak zmieniaj za kase. Sam sobie wybierzesz olej itd

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Pakier Serwisowy Seat - tak czy nie ?

Post autor: Felix »

O ile wiem pakiet zawiera tylko obowiązkowe przeglądy, czyli teoretycznie co 30000km.W praktyce w zależności od tego jak jeździsz, gdzie i jakie trasy przebieg może się skrócić do ok. 20000km. Komputer decyduje.
Prawdopodobieństwo, że uda Ci się w ramach pakietu zrobić 3 przeglądy jest małe. Raczej będą 2, a wtedy ten pakiet już się nie opłaca.
Na pewno w ramach pakietu nie zrobisz przeglądów co 10-12tys. Nie ma opcji.
Pakiet opłaca się tylko jak jest jakaś promocja, jak np. Swego czasu był pakiet za 500pln przy zakupie na firmę. Albo jak w Skodzie, za 1zł.
2700 to stanowczo za drogo.

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Pakier Serwisowy Seat - tak czy nie ?

Post autor: Luk4as »

30 tys albo 2 lata

root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 750 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: Pakier Serwisowy Seat - tak czy nie ?

Post autor: root »

Ale oprócz przeglądów są też wymiany oleju. Nawet jak chcesz zmieniać częściej, to i tak co drugą-trzecią wymianę będziesz miał gratis (chyba, że wymyślisz sobie swój olej).
A przeglądy są nie tylko co 30kkm, ale również co rok (lub dwa) ‒ co będzie wcześniej.

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Pakier Serwisowy Seat - tak czy nie ?

Post autor: Felix »

@Luk4s, Tak. Chociaż nie do końca :)
Pierwszy przegląd jest po 2 latach lub 30000km.
Później przeglądy co rok (ale dosłownie przeglądy - sprawdzenie stanu technicznego, obowiązkowe dla zachowania gwarancji), a serwisy olejowe nadal co 2 lata lub 30000km.
Głupio to zrobione, bo te okresy się rozjeżdżają i co jakiś czas wypadają 2 serwisy w tym samym roku.
Przerabiałem to z Leonem. Pamiętam jak się zdziwiłem, jak do mnie zadzwonili kilka miesięcy po serwisie olejowym, że niedługo mam przegląd i kiedy chce się umówić. Dopiero wtedy mnie oświecili jak to działa. Przyznaję, że sam wcześniej nie sprawdziłem i żyłem w błogim przekonaniu, że co 2 lata i 30000. Chociaż i tak wymieniałem olej co 15000.

@root, nie gratis, tylko w cenie pakietu, a to duża różnica :)
Ten pakiet jest za drogi.
I jak już ktoś wspomniał - nie można sobie wtedy wybrać oleju, a ja np. Zdecydowanie wolę zalać Motula niż Castrola.

PiotrekDriver
Posty: 101
Rejestracja: 07 paź 2018, 9:22
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca 1.4 Tsi 4Drive DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Pakier Serwisowy Seat - tak czy nie ?

Post autor: PiotrekDriver »

A ile mniej więcej kosztują przeglądy w ASO (i co ile są), a ile kosztuje w ASO wymiana oleju i wszystkich filtrów?

Komputer bedzie pokazywac co 20-30k km wymiane oleju a chce robic tak czy inaczej co 10-12k więc nie wiem czy jest sens wydawać 2700 w pakiet 4 letni, jeżeli robie rocznie około 15.000 km :)

Ps. a co w przypadku kiedy bym podjeżdzał do znajomego elektronika i by ki w komputerze ustawił tak że komputer by pokazywał że wymiana jest konieczna np przy przebiegu 15.000 - jak wiadomo samochód sam wylicza kiedy potrzebna jest wymiana w zalezosci jak jezdzimy, zawsze moge powiedziec w serwisie ze jezdzilem tylko po miescie w trybie Sport i dlatego komputer pokazuje mi wymiany co 10-15k 😀😀 - wtedy pakiet by się opłacał bo bym w ciągu 4 lat olej zmienił z 5-6razy :D

Awatar użytkownika
michal 76
Posty: 571
Rejestracja: 07 maja 2017, 10:04
Lokalizacja: Ostrołęka
Samochód: Seat Ateca 1.4 DSG XCELLENCE 4 Drive VW Passat
Podziękował: 77 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Re: Pakier Serwisowy Seat - tak czy nie ?

Post autor: michal 76 »

Po 15 tys. ok 400zł nic nie przywozisz wszystko z ASO

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Pakier Serwisowy Seat - tak czy nie ?

Post autor: Luk4as »

@Felix hmmm prosze napisz jeszcze raz

Mam pakiet przegladow wykupiony na Atece

Rozpisz jak Twoim zdaniem to bedzie wygladalo?

30 km albo 2 lata co robia m
60 km albo 1 rok ? Co robia


Tak zeby rozjasnic

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Pakier Serwisowy Seat - tak czy nie ?

Post autor: Luk4as »

@piotrekdriver ja od nowosci mam ustawiony serwis co rok albo hmmm cos okolo 15 tys ... ciekawe czy to ich blad czy tak powinno byc

ODPOWIEDZ