Wskazanie ile można zatankować paliwa do baku.

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Wskazanie ile można zatankować paliwa do baku.

Post autor: Endrju »

Wykorzystałem instrukcję kodowania autorstwa Eldara i zakodowane sobie wskazanie ilości zarobkowania paliwa. Podaje link do instrukcji.:


A tu screeny z mojego kodowania.
Wybieramy sterownik 17

Obrazek
Następnie bajt 10

Obrazek
Zaznaczamy bit 4

Obrazek
I mamy gotowe wskazanie.

Obrazek


Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Sponsor

Wskazanie ile można zatankować paliwa do baku.

Sponsor


patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Wskazanie ile można zatankować paliwa do baku.

Post autor: patryk7133 »

Fajne. :)
Ale jak wszedłem w długie kodowanie na wskaźnikach 17 to mam całą listę opcji do włączania i wyłączania po prostu wszystko tam jest na gotowca zaznaczasz tylko tak lub nie mogę nawet włączyć by pokazywało spalanie jak mam instalację gazową zamontowaną mogę włączyć /wyłączyć wszystkich asystentów nawet tych, których nie mam :), ale pewnie jak bym doposażył to mogę włączyć jest tego sporo, a nawet mogę włączyć kontrolę ciśnienia w oponach to wtedy pewnie działa z czujnikami w wentylach.

Ps: I oczywiście jednym kliknięciem włączyłem wskazanie ile można zatankować. :)
Jest tam sporo opcji, które dają do myślenia np.: Wskaźnik zużycia klocków hamulcowych z lampką kontrolną i jest na Nie?
Czy w Atece klocki nie mają czujnika zużycia? Albo ostrzeżenie o kolizji czy układ ochrony pieszych te opcje są wyłączone?
Myślałem, że Ateca ma te funkcję?

ODPOWIEDZ