Skrzypienie zawieszenia - czy to normalne?

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Tepek
Posty: 92
Rejestracja: 11 cze 2018, 13:56
Samochód: Civic
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Skrzypienie zawieszenia - czy to normalne?

Post autor: Tepek »

Niestety ja przechodziłem, smarowanie to tyle co zaoferowali...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Sponsor

Re: Skrzypienie zawieszenia - czy to normalne?

Sponsor


Chmielu
Posty: 31
Rejestracja: 08 paź 2018, 8:29
Samochód: Seat Ateca XCELLENCE 2.0 TSI DSG 4Drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Skrzypienie zawieszenia - czy to normalne?

Post autor: Chmielu »

A u mnie lekkie stuki przy prawym przednim kole przy skręcaniu... na prostej cisza....

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Skrzypienie zawieszenia - czy to normalne?

Post autor: Endrju »

Zgłoś do ASO bo może być to przegub.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

overheat
Posty: 207
Rejestracja: 25 gru 2017, 19:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Samochód: Ateca 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Skrzypienie zawieszenia - czy to normalne?

Post autor: overheat »

Minął rok od wizyty w ASO gdzie przesmarowano elementy zawieszenia (pomogło) i problem znowu wrócił.

Ponowna wizyta w ASO: "wszystko jest w porządku, wszystko pracuje w normie". Na prograch skrzypię jak dorożka.

Czy mogę serwisować takie elementy w niezależnym warsztacie nie tracąc gwarancji?

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Skrzypienie zawieszenia - czy to normalne?

Post autor: Kuchar »

Panowie, zdradzę Wam sposób jak pozbyć się skrzypienia w zawieszeniu raz na zawsze.
Problem co prawda przerabiany w Leonie Cuprze, a zdaje się, że to wszystko wygląda tak samo, mianowicie skrzypią tuleje wahaczy i w przypadku Cupry wystarczy je zmienić na tuleje od Audi RS3 i jest cisza. :)
Wprawdzie w swojej Atece tego problemu nie mam (jeszcze), tak czy inaczej w Leonie się sprawdziło i gdy tylko takowy się pojawi to będę podążał w tym kierunku.

Ps

Z tego co wiem, to smarowanie jeśli w ogóle pomaga to niestety na bardzo krótki okres czasu. :(
Za ten post autor Kuchar otrzymał podziękowania (w sumie 2):
Frodo (22 paź 2020, 19:05) • Misiek (22 paź 2020, 23:40)
Ocena: 10.53%

Tomektr
Posty: 99
Rejestracja: 24 cze 2018, 14:01
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Skrzypienie zawieszenia - czy to normalne?

Post autor: Tomektr »

Kuchar, nie do końca pomaga bo ktoś już wymienił te tuleje od RS3 (nie pamiętam już kto) i było ciszej ale nie całkowita cisza.

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Skrzypienie zawieszenia - czy to normalne?

Post autor: Kuchar »

Znam 3 osoby które ten patent zastosowały i skrzypienia ucichły, a z tego co wiem parę tyś km już na tym patencie zrobili.
Ogólnie cóż wam powiem, Seat po prostu. ;)

overheat
Posty: 207
Rejestracja: 25 gru 2017, 19:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Samochód: Ateca 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Skrzypienie zawieszenia - czy to normalne?

Post autor: overheat »

Hej, odgrzebuję temat:

u mnie smarowanie już przestało w ogóle pomagać i chciałbym wymienić gumy na te od Audi. Czy ktoś ma może numery części albo link do jakiegoś miejsca w internecie gdzie ktoś to uskutecznił (mój samochód to przelift, 4x4)? Dostałem jeszcze takie info od mechanika, że bez ruszania gum stabilizatora to się nie uda, a on jest nierozbieralny (pozakuwany) i w zasadzie trzeba by go też wymienić w całości, czy ktoś się orientuje w tym temacie?

Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Skrzypienie zawieszenia - czy to normalne?

Post autor: tomal218 »

overheat pisze:
12 wrz 2022, 9:53
Hej, odgrzebuję temat:

u mnie smarowanie już przestało w ogóle pomagać i chciałbym wymienić gumy na te od Audi. Czy ktoś ma może numery części albo link do jakiegoś miejsca w internecie gdzie ktoś to uskutecznił (mój samochód to przelift, 4x4)? Dostałem jeszcze takie info od mechanika, że bez ruszania gum stabilizatora to się nie uda, a on jest nierozbieralny (pozakuwany) i w zasadzie trzeba by go też wymienić w całości, czy ktoś się orientuje w tym temacie?
Szukaj na ale…pełne tuleje do Ateca ,przedni wahacz tylne dolna tuleja ,nic nie trzeba zakuwać odkręca 3 nakrętki i dwie śruby i wahacz na dole -wsadzi nowe przykręci i przy okazji po wymianie może sprawdzić zbieżność ,widziałem pare atec Leonów i golfów w których były te gumy odklejone od metalu pozdro
oso soplón !!! :lol:

overheat
Posty: 207
Rejestracja: 25 gru 2017, 19:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Samochód: Ateca 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Skrzypienie zawieszenia - czy to normalne?

Post autor: overheat »

tomal218 pisze:
13 wrz 2022, 0:18
overheat pisze:
12 wrz 2022, 9:53
Hej, odgrzebuję temat:

u mnie smarowanie już przestało w ogóle pomagać i chciałbym wymienić gumy na te od Audi. Czy ktoś ma może numery części albo link do jakiegoś miejsca w internecie gdzie ktoś to uskutecznił (mój samochód to przelift, 4x4)? Dostałem jeszcze takie info od mechanika, że bez ruszania gum stabilizatora to się nie uda, a on jest nierozbieralny (pozakuwany) i w zasadzie trzeba by go też wymienić w całości, czy ktoś się orientuje w tym temacie?
Szukaj na ale…pełne tuleje do Ateca ,przedni wahacz tylne dolna tuleja ,nic nie trzeba zakuwać odkręca 3 nakrętki i dwie śruby i wahacz na dole -wsadzi nowe przykręci i przy okazji po wymianie może sprawdzić zbieżność ,widziałem pare atec Leonów i golfów w których były te gumy odklejone od metalu pozdro
Dzięki za info. Gumy wahacza to wiem że raczej 81A407183 trzeba nabyć. Ale co z gumami stabilizatora? W/g warsztatu to on u mnie trzeszczy a jest de-facto nierozbieralny.

ODPOWIEDZ