Skrzypienie zawieszenia - czy to normalne?

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Skrzypienie zawieszenia - czy to normalne?

Post autor: tomal218 »

overheat pisze:
13 wrz 2022, 16:28
tomal218 pisze:
13 wrz 2022, 0:18
overheat pisze:
12 wrz 2022, 9:53
Hej, odgrzebuję temat:

u mnie smarowanie już przestało w ogóle pomagać i chciałbym wymienić gumy na te od Audi. Czy ktoś ma może numery części albo link do jakiegoś miejsca w internecie gdzie ktoś to uskutecznił (mój samochód to przelift, 4x4)? Dostałem jeszcze takie info od mechanika, że bez ruszania gum stabilizatora to się nie uda, a on jest nierozbieralny (pozakuwany) i w zasadzie trzeba by go też wymienić w całości, czy ktoś się orientuje w tym temacie?
Szukaj na ale…pełne tuleje do Ateca ,przedni wahacz tylne dolna tuleja ,nic nie trzeba zakuwać odkręca 3 nakrętki i dwie śruby i wahacz na dole -wsadzi nowe przykręci i przy okazji po wymianie może sprawdzić zbieżność ,widziałem pare atec Leonów i golfów w których były te gumy odklejone od metalu pozdro
Dzięki za info. Gumy wahacza to wiem że raczej 81A407183 trzeba nabyć. Ale co z gumami stabilizatora? W/g warsztatu to on u mnie trzeszczy a jest de-facto nierozbieralny.
Gum stabilizatora się nie wymienia jak coś to cały ale nie słyszałem żeby komuś to skrzypiało oprócz Ciebie


oso soplón !!! :lol:

Sponsor

Re: Skrzypienie zawieszenia - czy to normalne?

Sponsor


Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Skrzypienie zawieszenia - czy to normalne?

Post autor: Janisz »

I jak? Udalo się skompletować wszystkie tuleje i wymienić?

Czy ktoś porównywał stabilizator z wersji xcellence / fr / cupra? Chyba w cuprze powinien być grubszy. Może podejdzie na podmianę pod seryjne xcellence/fr?
overheat pisze:
13 wrz 2022, 16:28
tomal218 pisze:
13 wrz 2022, 0:18
overheat pisze:
12 wrz 2022, 9:53
Hej, odgrzebuję temat:

u mnie smarowanie już przestało w ogóle pomagać i chciałbym wymienić gumy na te od Audi. Czy ktoś ma może numery części albo link do jakiegoś miejsca w internecie gdzie ktoś to uskutecznił (mój samochód to przelift, 4x4)? Dostałem jeszcze takie info od mechanika, że bez ruszania gum stabilizatora to się nie uda, a on jest nierozbieralny (pozakuwany) i w zasadzie trzeba by go też wymienić w całości, czy ktoś się orientuje w tym temacie?
Szukaj na ale…pełne tuleje do Ateca ,przedni wahacz tylne dolna tuleja ,nic nie trzeba zakuwać odkręca 3 nakrętki i dwie śruby i wahacz na dole -wsadzi nowe przykręci i przy okazji po wymianie może sprawdzić zbieżność ,widziałem pare atec Leonów i golfów w których były te gumy odklejone od metalu pozdro
Dzięki za info. Gumy wahacza to wiem że raczej 81A407183 trzeba nabyć. Ale co z gumami stabilizatora? W/g warsztatu to on u mnie trzeszczy a jest de-facto nierozbieralny.
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Skrzypienie zawieszenia - czy to normalne?

Post autor: Janisz »

Podbijam temat. Czy ktoś zamieniał tuleje na pełne albo wprowadził jakiekolwiek modyfikacje w zawieszeniu?
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

overheat
Posty: 207
Rejestracja: 25 gru 2017, 19:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Samochód: Ateca 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Skrzypienie zawieszenia - czy to normalne?

Post autor: overheat »

Wymieniłem tuleje wahacza na oryginały. Cisza od kilkudziesięciu tys.

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Skrzypienie zawieszenia - czy to normalne?

Post autor: Janisz »

overheat pisze:
05 sie 2023, 22:12
Wymieniłem tuleje wahacza na oryginały. Cisza od kilkudziesięciu tys.
Czyli założyłeś nowe oem do Ateci? Czy pełne oryginały Audi?
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

overheat
Posty: 207
Rejestracja: 25 gru 2017, 19:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Samochód: Ateca 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Skrzypienie zawieszenia - czy to normalne?

Post autor: overheat »

Janisz pisze:
08 sie 2023, 0:01
overheat pisze:
05 sie 2023, 22:12
Wymieniłem tuleje wahacza na oryginały. Cisza od kilkudziesięciu tys.
Czyli założyłeś nowe oem do Ateci? Czy pełne oryginały Audi?
Z Ateci. Nie mam czasu niestety na eksperymenty, a mechanik kręcił głową i mówił że jakby coś nie pykło, to umywa ręce.

ODPOWIEDZ