Temperatura oleju

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Tepek
Posty: 92
Rejestracja: 11 cze 2018, 13:56
Samochód: Civic
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Temperatura oleju

Post autor: Tepek »

Cześć wszystkim, posiadam atece 2.0 tsi ciagle na docieraniu. Przejechałem już 900km i ciagle trapi mnie temperatura oleju. Wiem tyle, że na pewno wskaźnik z prawej strony i temperatura która jest pokazywana na wirtualnym kokpicie są ze sobą zintegrowane, jednak na wirtualnym po przejechaniu 8-10km dopiero zaczyna się ona pokazywać i wynosi około 55 stopni i dopiero wtedy rośnie. Wariują czujniki czy może coś nie tak z nagrzewaniem, ktoś ma podobnie? Dodam tylko, że ciepłe powietrze leci szybko od uruchomienia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Sponsor

Temperatura oleju

Sponsor


Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Temperatura oleju

Post autor: sailor 88 »

Tepek pisze:
13 gru 2018, 16:06
Cześć wszystkim, posiadam atece 2.0 tsi ciagle na docieraniu. Przejechałem już 900km i ciagle trapi mnie temperatura oleju. Wiem tyle, że na pewno wskaźnik z prawej strony i temperatura która jest pokazywana na wirtualnym kokpicie są ze sobą zintegrowane, jednak na wirtualnym po przejechaniu 8-10km dopiero zaczyna się ona pokazywać i wynosi około 55 stopni i dopiero wtedy rośnie. Wariują czujniki czy może coś nie tak z nagrzewaniem, ktoś ma podobnie? Dodam tylko, że ciepłe powietrze leci szybko od uruchomienia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wskaźnik diodowy, ale po lewej stronie pokazuje temp. płynu chłodniczego, a na VC możesz sobie wyświetlić to samo, albo temp. oleju, która rośnie dużo wolniej. Czyli porównujesz różne wartości, temp. oleju z temp. płynu chłodzącego. Obie wartości jednocześnie możesz sobie wyświetlić na ekranie radia w zakładce "sport" (wirtualne zegary).
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Tepek
Posty: 92
Rejestracja: 11 cze 2018, 13:56
Samochód: Civic
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Temperatura oleju

Post autor: Tepek »

No to niezle mi serwis powiedział... ale nie dziwne się wam zdaje, że dopiero po około 8-10 km olej osiąga 90 stopni, a porównując do brata dacii po około 3km hmm.

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Temperatura oleju

Post autor: sailor 88 »

Tepek pisze:
13 gru 2018, 16:53
No to niezle mi serwis powiedział... ale nie dziwne się wam zdaje, że dopiero po około 8-10 km olej osiąga 90 stopni, a porównując do brata dacii po około 3km hmm.
No nie wydaje mi się... Skoro Dacia osiąga temp. oleju 90 stopni po 3 km :shock: , to w takim razie temp. płynu 90 stopni powinna osiągać po 1 kilometrze :shock: :shock: :shock:
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Temperatura oleju

Post autor: tictac1986 »

Temp oleju wyświetla się u mnie dopiero powyżej 50 stopni (do tego czasu są kreski), a osiąga takową po okolo 5 km jazdy, w moim przypadku wyjeżdżam od razu ma trasę, gdzie jadę jednostajnie 90-100 km/h.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

Online
Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Temperatura oleju

Post autor: Endrju »

Wszystko jest dobrze, u mnie też tak pokazuje. Najlepiej wyświetl sobie na radiu temp. cieczy i oleju jak pisał Sailor. Temperatura cieczy chłodzące też wyświetla się od 50 I zawsze troszkę szybciej niż oleju. A do tego chłodnica też jest schłodzoną cieczą więc na początku olej rozgrzewamy jest przez ciecz a po uzyskaniu temperatury przez ciecz jest chłodzony.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Pepeg
Posty: 171
Rejestracja: 24 lip 2018, 7:39
Lokalizacja: Kraków i okolice
Samochód: Ateca Excellence 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Temperatura oleju

Post autor: Pepeg »

Warto zwracać uwagę na temperaturę oleju, wiele osób uważa że jak temperatura płynu osiągnie 90 stopni to już można cisnąć silnik, w wielu przypadkach olej wtedy nawet nie osiąga 40 stopni i potem jest płacz że leci turbina i inne elementy. Pamiętajcie, ciśniemy pedał do podłogi dopiero po rozgrzaniu oleju do 90 stopni. A swoją drogą, czy wam też się resetują ustawienia zegarów trybu sport na wyświetlaczu radia?

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
pacho
Posty: 44
Rejestracja: 06 cze 2018, 15:34
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca Xcellence 2.0 TSI DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Temperatura oleju

Post autor: pacho »

Pepeg pisze:
14 gru 2018, 7:31
Warto zwracać uwagę na temperaturę oleju, wiele osób uważa że jak temperatura płynu osiągnie 90 stopni to już można cisnąć silnik, w wielu przypadkach olej wtedy nawet nie osiąga 40 stopni i potem jest płacz że leci turbina i inne elementy. Pamiętajcie, ciśniemy pedał do podłogi dopiero po rozgrzaniu oleju do 90 stopni. A swoją drogą, czy wam też się resetują ustawienia zegarów trybu sport na wyświetlaczu radia?

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
Niestety tak, jest to trochę wkurzające bo głównie na tym widoku jeżdżę, ale 2 kliknięcia i przestawione na to co mnie interesuje :)
2.0 TSI, xcellence, 4drive, magnetic brown, elektryczna klapa, asystenci, elektryczny hak, pakiet zima :geek:

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Temperatura oleju

Post autor: sailor 88 »

Pepeg pisze:
14 gru 2018, 7:31
Warto zwracać uwagę na temperaturę oleju, wiele osób uważa że jak temperatura płynu osiągnie 90 stopni to już można cisnąć silnik, w wielu przypadkach olej wtedy nawet nie osiąga 40 stopni i potem jest płacz że leci turbina i inne elementy. Pamiętajcie, ciśniemy pedał do podłogi dopiero po rozgrzaniu oleju do 90 stopni. A swoją drogą, czy wam też się resetują ustawienia zegarów trybu sport na wyświetlaczu radia?

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
Generalnie masz rację, ale z delikatną przesadą. Po pierwsze, nie ma tak, żeby temperatura płynu miała 90 stopni, a olej nie miał nawet 40. W silniku jest wymiennik ciepła (chłodnica oleju) i ciepło płynie z płynu do oleju w trakcie rozgrzewania silnika, a później odwrotnie. Po drugie olej silnikowy osiąga pełne właściwości smarne od 70 stopni. W autach sportowych np. AUDI RS4/ RS6 jest fabryczny, elektroniczny ogranicznik obrotów. Dopiero gdy temperatura oleju osiągnie 70 stopni, ogranicznik przestaje działać i można w pełni korzystać z mocy silnika.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Pepeg
Posty: 171
Rejestracja: 24 lip 2018, 7:39
Lokalizacja: Kraków i okolice
Samochód: Ateca Excellence 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Temperatura oleju

Post autor: Pepeg »

Właśnie to teraz sprawdziłem, temperatura oleju 50 stopni wyskoczyła mi po ok 2 minutach od wyświetlenia 90 stopni płynu. Na osiągnięcie tego wyniku musiałem czekać 11 minut. 2.0 TSI.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka



ODPOWIEDZ