Nośność dachu.

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Manek
Posty: 137
Rejestracja: 25 lut 2018, 14:59
Lokalizacja: Lubin
Samochód: Seat Ateca 1,4 TSI XC DSG7
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Nośność dachu.

Post autor: Manek »

A-Teczka pisze:
03 sty 2019, 13:38
Antena mnie aż tak bardzo nie ograniczała bo mam "pletwe rekina" ale jak otwieram klapę to mam tam trochę luzu i tak miało być. Poza tym nie chciałem żeby box zachodzil mi na przednią szybę, dodatkowo chciałem zachować proporcje pomiędzy autem a boxem.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
A jakiej firmy masz belki i czy płetwa schowała by się pod boxa gdybyś chciał go maksymalnie cofnąć?



Sponsor

Re: Nośność dachu.

Sponsor


A-Teczka
Posty: 39
Rejestracja: 18 gru 2017, 19:49
Samochód: Ateca FR 1.4TSI DSG 4Drive, Velvet Red
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Nośność dachu.

Post autor: A-Teczka »

Box ma wyzlobienia w podłodze co pozwala przesunąć go do tyłu ale w moim przypadku nie jest to możliwe bo belki mam whispbara. Weź jeszcze pod uwagę że mam wersję FR i przy otwarciu klapy bagażnika ogranicza mnie spoiler.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


Manek
Posty: 137
Rejestracja: 25 lut 2018, 14:59
Lokalizacja: Lubin
Samochód: Seat Ateca 1,4 TSI XC DSG7
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Nośność dachu.

Post autor: Manek »

Myślałem że pod Whispbar Rail bądź Thule WingBar Edge 9585 płetwa się zmieści :? Trzeba będzie wsiąść coś wyższego kosztem wyglądu :(

lefi
Posty: 11
Rejestracja: 15 lip 2019, 15:05
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca 1.5TSI manual
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Nośność dachu.

Post autor: lefi »

@Manek i na czym u Ciebie stanęło? Teraz ja mam zagwozdkę czy brać ten motion 189 cm czy 195 i jakie belki Edge czy Wingbary 969?

Manek
Posty: 137
Rejestracja: 25 lut 2018, 14:59
Lokalizacja: Lubin
Samochód: Seat Ateca 1,4 TSI XC DSG7
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Nośność dachu.

Post autor: Manek »

Kupiłem belki Whispbar Rail i takiego cudaka Thula za 500 złotych od znajomego który użył go tylko raz:
https://www.thule.com/pl-pl/pl/cargo-ca ... 0-_-601100
Potrzebowałem boxa raz góra dwa razy w roku. Do tego mieszczę dwie duże walizki każda po 100 litrów + jeszcze coś nieregularnego co wypełni przestrzenie nad walizkami. Opcja jest o tyle fajna że po dotarciu do celu całość składam i nie wożę zbędnego balastu.

lefi
Posty: 11
Rejestracja: 15 lip 2019, 15:05
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca 1.5TSI manual
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Nośność dachu.

Post autor: lefi »

Dzisiaj zrobiłem przymiarkę. Nastawiony jestem na:
1.Thule WingBar Edge 9585
2.Box THULE Motion XT L długość 195 cm i pojemność 450 litrów
Samochód bardzo ładnie się prezentuje z tym zestawem. Miałem obawy o antenę ale przy przesunięciu bagażnika maksymalnie do tyłu tak żeby swobodnie otworzyć klapę antena chowa się w środkowym zagłębieniu. Przy takim ustawieniu box nie wystaję nad przednią szybą.


Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ