Podnoszenie wycieraczek i rezerwa paliwa

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Podnoszenie wycieraczek i rezerwa paliwa

Post autor: dario37 »

sailor 88 pisze:
06 sty 2019, 12:18
Amadeusz pisze:
06 sty 2019, 10:51
U mnie nawet po wyjeździe z salonu się nie paliła, a weszło 47l do baku.
Ale co dokładnie się "nie pali"? Prawidłowo pojawia się kilka informacji jednocześnie! W momencie jak komputer uzna, że paliwa jest mało, nadaje pojedynczy sygnał dźwiękowy, gasną ostatnie dwie białe diody, a zapala się jedna czerwona, do tego zapala się symbol pomarańczowego dystrybutorka, jednocześnie pojawia się na chwilę informacja o prognozowanym przebiegu na rezerwie (wyświetlacz centralny). Podczas każdego uruchomienia silnika na rezerwie emitowany jest też sygnał dźwiękowy i na chwilę wyświetla się pozostały dystans w kilometrach na wyświetlaczu. Przy krytycznie małej ilości paliwa, czerwona dioda zaczyna migać a na samym końcu gaśnie całkiem. Tak to powinno wyglądać, jeśli więc tak nie jest, to coś jest skopane!
Ateca na rezerwie:
Obrazek
U mnie po zapaleniu się lampki z dystrybutorkiem,pojawia sie jeszcze komunikat na ekranie "czy wyszukac najbliższą stacje paliw".


Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Sponsor

Re: Podnoszenie wycieraczek i rezerwa paliwa

Sponsor


Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Podnoszenie wycieraczek i rezerwa paliwa

Post autor: sailor 88 »

Amadeusz pisze:
06 sty 2019, 13:33
No właśnie to wszystko co opisałeś, dzięki. Dlatego się zastanawiałem jak to wygląda. Nie wiem jaki jest próg u mnie, na razie poniżej 2 białych diod nie zszedłem mimo, że pokazywało 60km do tankowania, spróbuje go trochę przeciągnać następnym razem w bezpiecznym terenie.
Jeżeli chodzi o średnią spalania pokładowa to mam odchyłkę na poziomie -0,15l/100km (komputer zaniża) na podstawie średniej z Fuelio.
Sprawdź to jednak i przeciągnij do mniejszego zasięgu, dla zbadania sprawy i pewności, że wszystko jest OK. Ja za każdym razem "wyjeżdżam" paliwo do rezerwy i komputer alarmuje w przedziale 80-100 km. Instrukcja informuje, że pojemność baku to 50l, w tym 7l rezerwy (4x4 55l, w tym 8,5 l rezerwy), więc na rezerwie teoretycznie można przejechać różny dystans, w zależności od aktualnego spalania i komputer bierze to pod uwagę.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Podnoszenie wycieraczek i rezerwa paliwa

Post autor: sailor 88 »

dario37 pisze:
06 sty 2019, 13:47
U mnie po zapaleniu się lampki z dystrybutorkiem,pojawia sie jeszcze komunikat na ekranie "czy wyszukac najbliższą stacje paliw".
Ten dodatkowy komunikat pojawia się w autach posiadających NAVI.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Podnoszenie wycieraczek i rezerwa paliwa

Post autor: Felix »

sailor 88 pisze:
06 sty 2019, 14:09
Instrukcja informuje, że pojemność baku to 50l, w tym 7l rezerwy (4x4 55l, w tym 8,5 l rezerwy), więc na rezerwie teoretycznie można przejechać różny dystans, w zależności od aktualnego spalania i komputer bierze to pod uwagę.
Dokładnie tak jest. Rezerwa jest stała i zapala się przy ok. 7l w baku. Dystans do przejechania jest orientacyjny i podany na podstawie średniego spalania z jakiegoś dystansu. Dlatego rezerwa może się zapalić jak komputer pokazuje jeszcze 50km zasięgu, jak i 80km. Wszystko zależy od spalania.
W Leonie który palił mniej, zwykle rezerwa zapalała mi się przy ok. 75km. W Atece to bliżej 60km. Ilość paliwa w baku w momencie zapalenia rezerwy mniej więcej taka sama.
Pozostały zasięg jest zawsze zaniżony o ok. 20km, żeby nie dopuścić do wyjeżdżenia paliwa do 0, bo wtryski bardzo tego nie lubią.

ODPOWIEDZ