Pojemność bagażnika - Ateca z napędem 4drive

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Pojemność bagażnika - Ateca z napędem 4drive

Post autor: Janisz »

Decydując się na Seata Atece jako kryterium wyboru brana pod uwagę była pojemność bagażnika jaką mamy do dyspozycji w tym aucie. Dla przypomnienia napiszę, że wg. katalogu dla auta z przednim napędem litraż bagażnika wynosi 510 litrów zaś dla napędu 4drive 485 litrów. Przeglądając zagraniczne fora trafiłem na informację, że realna pojemność bagażnika z napędem 4drive wynosi ok. 400 litrów. To był dla mnie szok. Zadałem pytanie do Seata ale przyznam szczerze, że marketingowiec w tej firmie to jakiś śmiech na sali. Z samego początku próbował fachowo ustosunkować się do mojego pytania przepisując mi informację z katalogu :lol: Po ponownym zapytaniu kontakt z Seatem urwał się :lol: :lol: :lol: Jedyną informację o pojemności bagażnika z napędem 4drive można uzyskać przeglądając katalog Ateci z francuskiej strony Seata. Poniżej wklejam zdjęcie:

Obrazek

Zwróćcie uwagę, że jest tam zapis iż przy zastosowaniu SSS (Seat Sound System) pojemność bagażnika wynosi 400 L. Dla niewiedzących pakiet SSS to dodanie 2 głośników do auta względem standardowych 8 głośników w wyposażeniu Excellence. Dochodzi jeden głośnik w desce rozdzielczej oraz subwoofer, który jest montowany w kole zapasowym.

Koło zapasowe w Polskiej dystrybucji oferowane jest w standardzie zaś podłoga spoczywa bezpośrednio nad nim. Oczywiście pod podłogą wokół koła mamy do wykorzystania trochę "nieforemnej" przestrzeni. Mnie akurat ona za bardzo się nie przyda. No chyba, że ktoś będzie wozić np. spirytus w woreczkach albo cukier bądź sól...oczywiście też w woreczkach bo inaczej przewożony bagaż nie dostosuje się do dostępnej przestrzeni.

Reasumując. "Realna" dostępna przestrzeń dla użytkownika wynosi 400 litrów.

...no chyba, że jestem w błędzie.


Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

Sponsor

Pojemność bagażnika - Ateca z napędem 4drive

Sponsor


dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Pojemność bagażnika - Ateca z napędem 4drive

Post autor: dario37 »

Temat pojemności bagażnika to temat rzeka.Obecnie chyba wiekszosc producentów aut zawyża te dane,podobnie jak zużycie paliwa czy oleju silnikowego. :?
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Pojemność bagażnika - Ateca z napędem 4drive

Post autor: Janisz »

Napisałem o tym bo trochę się zawiodłem na bagażniku. Najpierw zamówiłem wersję z napędem na przód w DSG - miałem mieć bagażnik 510 litrów. Po tym jak się dowiedziałem, że dają papierową skrzynię DQ200 zmieniłem zamówienie na wersję z napędem 4drive, ale nie sądziłem że pojemność bagażnika będzie wynosić 400 a nie 485 litrów.

Sam sobie mówię, że w razie czego zawsze można box na dach założyć :roll:
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

ODPOWIEDZ