Kuna pod maską

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Awatar użytkownika
a_robert
Posty: 8
Rejestracja: 23 gru 2018, 19:35
Lokalizacja: Legnica
Samochód: Ateca FR 2018 2.0 TDI 150KM DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Kuna pod maską

Post autor: a_robert »

Witam, czy ktoś próbował zamontować odstraszacz kun ultradzwiękowy? Zastanawiam się czy mogę takie urządzenie podłączyć na stałe do akumulatora. Jak to się ma to do systemu Start/Stop.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Sponsor

Kuna pod maską

Sponsor


Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 919
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Kuna pod maską

Post autor: tomal218 »

W mojej tez jakis kot myszkowal w huj sladow ale wyczyscilem i echo bo york robi robote hehe
oso soplón !!! :lol:

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Kuna pod maską

Post autor: dario37 »

Wystarczy zawieszka do WC i kuna nawet sie nie zblizy.Szkoda prądu na ultradzwięki.
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Kuna pod maską

Post autor: tictac1986 »

Ja mam taki problem z kotami pod pracą. Siedzą sobie na akumulatorze do czasu aż silnik nie ostygnie. Potem na oslonie od aku mam pełno włosków. Raz ruszyłem wyjechałem na trasę a spod maski uciekł kot przy predkosci 50 km/h...

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

Awatar użytkownika
JERRY
Posty: 138
Rejestracja: 12 lip 2017, 21:04
Lokalizacja: PŁOŃSK
Samochód: Seat Ateca, Seat Alhambra
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Kuna pod maską

Post autor: JERRY »

U mnie miesiąc po odbiorze Ateca pojechała na lawecie do serwisu. Jak się okazało przegryzione były przewody przez kunę. Odrazu zamontowałem odstraszacz i spryskalem pod maską sprejem od kun oraz zawiesilem zawieszki do Wc. Okazało się jednak że odstraszacz rozładowywał akumulator. Musiałem więc go zdemontowac. Odstraszacz ultradźwiękowy w moim przypadku nie zdał egzaminu, tylko sprej od kun i zawieszeki do WC. Do chwili obecnej kuna nie przychodzi. Oczywiście po spryskaniu sprejm, komora wygląda "brzydko" ale przynajmniej autko jeździ😀
SEAT ATECA 2.0TDI, 150KM Xcellence, 4drive

Awatar użytkownika
a_robert
Posty: 8
Rejestracja: 23 gru 2018, 19:35
Lokalizacja: Legnica
Samochód: Ateca FR 2018 2.0 TDI 150KM DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Kuna pod maską

Post autor: a_robert »

Dziękuje za informacje, umyłem ślady gryzonia i zainwestowałem w spraj z K2 taki tłusty na przewody i zawiesiłem dwa woreczku z sierścią psa ( do kupienia w sklepie). Zobaczymy czy działa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
JERRY
Posty: 138
Rejestracja: 12 lip 2017, 21:04
Lokalizacja: PŁOŃSK
Samochód: Seat Ateca, Seat Alhambra
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Kuna pod maską

Post autor: JERRY »

W moim przypadku szkoda była na około 100zł., (przegryziony jeden przewód podciśnienia), z tego co się orientowałem AC nie obejmuje napraw wyrządzonych przez gryzonie.
Obrazek

chemical formula of aluminium sulphide
SEAT ATECA 2.0TDI, 150KM Xcellence, 4drive

malajek
Posty: 9
Rejestracja: 11 cze 2017, 22:52
Samochód: Cupra Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Kuna pod maską

Post autor: malajek »

U mnie żadne spraye, kostki do wc nie zdały egzaminu. Kunanajpierw zjadła wygłuszenie maski, później przegryzła kable i już nie byłem w stanie o własnych siłach dojechać do serwisu.
Zaproponowali wtedy montaż odstraszacza ultradźwiękowego. Od tego momentu żadnych śladów działalności kuny pod maską. Problemów z akumulatorem też nie ma

Tepek
Posty: 92
Rejestracja: 11 cze 2018, 13:56
Samochód: Civic
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Kuna pod maską

Post autor: Tepek »

Też posiadam ultradzwiękowy z błyskiem i sprawdza się rewelacyjnie. Ostatnie auto miało 6 lat takie cacko i akumulator przez te 6 lat przeżył i kable również, ja posiadam viano.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

patryk7133
Posty: 1077
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Re: Kuna pod maską

Post autor: patryk7133 »

Też miałem problem z kuną kostkę wc poleciła mi córka, bo w ten sposób pozbyła się natrętnej kuny jednak w moim przypadku kostka wc nie pomagała zamontowałem odstraszacz ultradźwiękowy z pastuchem elektrycznym opasającym osprzęt silnika i pod maskę kuna już nie wejdzie, ale złośliwa franca ze złości zjadła mi antenę na dachu :) musiałem kupić nową.

Tak wygląda mój odstraszacz: https://www.kemo-electronic.de/pl/Auto/ ... -minus.php


Ps: Też nie mam problemów z akumulatorem, bo cały odstraszacz działa na dodatkowych bateriach muszę jedynie pamiętać o wymianie baterii raz do roku.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ