Wymiana oleju- skrzynia DSG7

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Wymiana oleju- skrzynia DSG7

Post autor: dario37 »

Panowie,jak w temacie,czy ktoś z Was wymienił lub ma zamiar olej w DSG?Ja mam jescze zbyt mały przebieg,ale chciałbym wiedziec jakie macie do tego tematu podejście? :D


Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Sponsor

Wymiana oleju- skrzynia DSG7

Sponsor


Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Wymiana oleju- skrzynia DSG7

Post autor: paprotek »

Ja co prawda mam skrzynię mokrą, ale przymierzałem się do 1.4 z suchym DSG7 i na pewno po 60kkm pojechałbym wymienić olej - dużo go tam do tej skrzyni nie wchodzi i są fachowcy, którzy się tym zajmują. Niestety w ASO Ci tego nie zrobią, więc jedyne co to możesz kombinować poza siecią autoryzowanych stacji...

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wymiana oleju- skrzynia DSG7

Post autor: dario37 »

paprotek pisze:
01 lut 2019, 21:41
Ja co prawda mam skrzynię mokrą, ale przymierzałem się do 1.4 z suchym DSG7 i na pewno po 60kkm pojechałbym wymienić olej - dużo go tam do tej skrzyni nie wchodzi i są fachowcy, którzy się tym zajmują. Niestety w ASO Ci tego nie zrobią, więc jedyne co to możesz kombinować poza siecią autoryzowanych stacji...
Paprotek wszystko co piszesz jest faktem.Gdy zapytałem w ASO, odpowiedż :nic na ten temat nie wiemy.Producent nie wymaga wymiany oleju w DSG,tzw.suchej.Natomiast każdy , dobry warsztat,który zajmuje się skrzynkami DSG i nie tylko zaleca wymianę oleju po 60 tyś. oraz jakichś tam filtrów,twierdząc przy tym,że znacznie wydłuzy się żywotność skrzyni(z czym sie zgadzam). :?
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Wymiana oleju- skrzynia DSG7

Post autor: paprotek »

Dario: przecież bym Ci nie pisał kłamstw ;-)

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wymiana oleju- skrzynia DSG7

Post autor: dario37 »

I tu jest "pies pogrzebany"...@Paprotek co z gwarancją na skrzynkę? :?
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Wymiana oleju- skrzynia DSG7

Post autor: paprotek »

Czy producent zabrania wymienić olej w skrzyni? Czy producent będzie w stanie stwierdzić, że olej w skrzyni był wymieniany? Ja podchodziłem do tego w ten sposób, że olej w skrzyni jest częścią eksploatacyjną, więc wymienić go można jeśli ktoś ma taką ochotę.
Co więcej mamy takie czasy, że teoretycznie możesz jechać i wymieniać olej i filtry gdzie chcesz - i w świetle obecnych przepisów, masz do tego prawo, za to nie ma prawa wpłynąć to na gwarancję - kwestia żeby było to zrobione dobrze!
W tym konkretnym przypadku, wolałbym wymienić olej, mając na uwadze, że przedłuży to życie skrzyni, niż nie wymienić i modlić się, żeby w przypadku awarii serwis uznał naprawę na gwarancji. Jest wiele znanych przypadków, że producent uchyla się od napraw DSG i podaje powody totalnie z czapy. To ja już chyba wole dmuchać na zimne i wymienić olej.
To moje zdanie.

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Wymiana oleju- skrzynia DSG7

Post autor: Luk4as »

W swietle obecnych przepisow .... a i tak wszyscy jada do serwisu autoryzowanego bo wiedza co bedzie w razie W. Ja myslecze olej mozna wymienic ale po gwarancji. Lepiej nie tykac tego co wedlug producenta nie podlega okresowym wymianom czyt. skoro nie przewiduje tzn ze zabrania. Jesli w lampie przepali Ci sie dioda led - dioda czesc eksploatacyjna czyli teoretycznie mozesz otworzyc lampe i sobie wymienic. Czy producent przewiduje taka czynnosc ? Zabrania ? Jak sie pozniej ma gw takiej lampy ? Moje zdanie...

Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Wymiana oleju- skrzynia DSG7

Post autor: paprotek »

Luk4as pisze:
01 lut 2019, 23:37
Jesli w lampie przepali Ci sie dioda led - dioda czesc eksploatacyjna czyli teoretycznie mozesz otworzyc lampe i sobie wymienic. Czy producent przewiduje taka czynnosc ? Zabrania ? Jak sie pozniej ma gw takiej lampy ?
Dioda w lampie nie jest częścią eksploatacyjną - nie możesz tak po prostu wyjąć diody i włożyć nowej - wymaga to rozbierania lampy, lutowania, klejenia i huk wie czego jeszcze. Prawdopodobnie nie ma da tego ogólno-dostępnych części, wiedzy i jest to nieopłacalne z ekonomicznego punktu widzenia - producent nie przewiduje po prostu tych czynności, tylko wymianę całej lampy. Rozbierasz lampę i grzebiesz w elektryce to tracisz gwarancję.

Skrzynia to inna bajka, bo w skrzyni masz korek spustowy i możesz zlać olej, a następnie wpompować nowy - nie wymaga to rozbierania skrzyni, klejenia i spawania. TO jest czynność eksploatacyjna. Jak spieprzy Ci się skrzynia, to gwarantuje Ci, że producent nie wymieni jej od razu na nową (tak jak z lampą) tylko sami będą ją ratowali w ten sposób. Poza tym w Skodach kiedyś była akcja serwisowa wymiany oleju w DQ200 i jakoś ASO Skody to wykonywało - więc zupełnie nie rozumiem, czemu teraz bronią się tak bardzo przed taką usługą!
Luk4as pisze:
01 lut 2019, 23:37
Lepiej nie tykac tego co wedlug producenta nie podlega okresowym wymianom czyt. skoro nie przewiduje tzn ze zabrania.
Czy skoro producent nie przewiduje wymiany oleju w silniku częściej niż co 30.000km to mamy tego nie robić bo jest to zabronione? Czy skoro producent nie przewiduje wymiany filtra kabinowego wcześniej niż po 30.000km to nie wolno mi go wymienić, bo jest to zabronione?
Luk4as pisze:
01 lut 2019, 23:37
Ja myslecze olej mozna wymienic ale po gwarancji.
Czyli jak już skrzynię zajeździsz w korkach to dopiero będziesz wymieniał w niej olej?

To również moje zdanie.

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Wymiana oleju- skrzynia DSG7

Post autor: Luk4as »

ok, przekonałeś mnie :P

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Wymiana oleju- skrzynia DSG7

Post autor: patryk7133 »

Ta wszystko fajnie wymień olej w DQ200 jak producent tego nie przewiduje i znajdź tu kogoś, kto to zrobi z tego, co wiem to dość kłopotliwa czynność aczkolwiek widziałem filmik z VW jak przebiega taka wymiana, ale tylko w akcji serwisowej po za tym nie ma wytycznych do okresowej wymiany oleju w tych skrzyniach.

ODPOWIEDZ