Zasięg działania pilota

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Lehoo
Samochód: Ateca FR, 2.0 TSI DSG, 4WD Black Magic

Zasięg działania pilota

Post autor: Lehoo » 08 lut 2019, 0:52

Czy ktoś z Was sprawdzał zasięg działania pilota przy naciskaniu przycisków? Bo nie wiem, czy to co jest u mnie, to norma czy patologia...
A było tak: moja Ateca ma system Kessy i elektryczną klapę bagażnika. Mieszkam na drugim pietrze w żelbetowym bloku. Auto postawiłem jak zwykle pod oknami, a po jakimś czasie zadzwonił domofonem sąsiad, że mam otwarty bagażnik. Zszedłem na dół - faktycznie! Na oścież! Sprawdziłem potem z pomocnikiem - mogę otworzyć auto, naciskając przycisk pilota z wnętrza mieszkania (II piętro!), np. z toalety. Pewnie tak się właśnie stało za pierwszym razem, bo miałem kluczyk w kieszeni i zdejmowałem spodnie w kibelku.
Niedawno spotkałem sąsiada, a on mi na powitanie mówi "już kilka razy zamykałem panu bagażnik". :o :evil:
Czy Wasze auta też mają taką przypadłość, czy może moje jest wyjątkiem?

Sponsor

Zasięg działania pilota

Sponsor

hetman72
Samochód: Skoda Octavia 3 1.4 TSI 140

Re: Zasięg działania pilota

Post autor: hetman72 » 08 lut 2019, 6:33

Z wypowiedzi na forum Kodiaqa wynika, że u nich to częsta przypadłość.
Kup pokrowiec na kluczyk (jakiś kolorowy z wycięciami na przyciski) wtedy będzie mniejsze prawdopodobieństwo niezamierzonego wciśnięcia przycisków lub zmień miejsce ich noszenia ;-)

Lehoo

Post autor: Lehoo » 08 lut 2019, 7:31

Dzięki, ciągle nie mogę się przyzwyczaić, że czasem można poszukać tego samego rozwiązania u (teoretycznie) innej marki...

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM

Post autor: Endrju » 08 lut 2019, 10:45

Auto mam 2 lata i noszę kluczyk w kieszeni ale jeszcze nigdy nie udało mi się to otworzyć w ten sposób jak opisujesz.
Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Ramki klubowe chętnych proszę o wpisywanie się w temacie - https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtop ... p=415#p415
Wlepki forumowe.https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtop ... t=42
Obrazek

Awatar użytkownika
sailor 88
Samochód: Seat Ateca Style|1,6TDI |

Post autor: sailor 88 » 08 lut 2019, 10:57

Endrju pisze:
08 lut 2019, 10:45
Auto mam 2 lata i noszę kluczyk w kieszeni ale jeszcze nigdy nie udało mi się to otworzyć w ten sposób jak opisujesz.
Spróbuj poużywać drugiego kluczyka i zobacz czy będzie to samo, może przycisk w kluczyku jakiś nadwrażliwy?
Ateca Style|1,6TDI|Samoa Orange|Alcantara|Kamery 360|Martwy punkt|Full Link|Alarm|

Lehoo

Post autor: Lehoo » 08 lut 2019, 11:03

Czyli jednak chyba serwis. :-(

Awatar użytkownika
michal 76
Samochód: Seat Ateca 1.4 DSG XCELLENCE 4 Drive VW Jetta

Post autor: michal 76 » 08 lut 2019, 12:54

Jak dla mnie to serwis. Kiedyś ktoś opisywał przypadek że otworzył bagażnik dotykając czujników parkowania.

overheat
Samochód: Ateca 2.0 TSI 4drive

Post autor: overheat » 08 lut 2019, 13:18

Na wakacjach samochód otwierałem z balkonu na 6p. gdy stał kilkadziesiąt metrów od budynku. Zasięg jest duży, szczególnie przy otwartej przestrzeni.

Może się zdarzyć że z 2p. z wnętrza bloku też będzie łapać. Propagacja EM to ciekawe i często niezbyt oczywiste zjawisko. Najlepiej trzymać kluczyki z dala od dzieci i unikać przedmiotów, które mogą wcisnąć przycisk (w torbie, w kieszeni).

Jak problem będzie się powtarzał pomimo środków ostrożności – serwis, wtedy to coś nie tak z klapą/systemem zamków.

Odpowiedz