Półka pod fotelem

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Magnetar'
Posty: 3
Rejestracja: 14 lut 2019, 17:57
Samochód: Ateca 1,5 TSI Style
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Półka pod fotelem

Post autor: Magnetar' »

Witam serdecznie,
W specyfikacji mojego auta znajduje się półka pod fotelem kierowcy.
Znalazłem tylko kawałek jakiegoś tandetnego niezabudowanego plastiku i zastanawiam się czy to ta półka.
Proszę o podzielenie się uwagami. Z góry dziękuję.
Ateca 1,5 Style
Obrazek



Sponsor

Półka pod fotelem

Sponsor


Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Półka pod fotelem

Post autor: Endrju »

Hymm w style chyba nie ma schowka pod fotelem.
Tutaj masz temat o schowku. https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtop ... od+fotelem
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Półka pod fotelem

Post autor: sailor 88 »

Endrju pisze:
14 lut 2019, 21:41
Hymm w style chyba nie ma schowka pod fotelem.
Tutaj masz temat o schowku. https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtop ... od+fotelem
No jak widać, obecnie niestety nie ma :o ...ale był, bo ja mam, a domontowałem sobie drugi pod prawym fotelem. Kroją jak tylko mogą!!!
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Półka pod fotelem

Post autor: Felix »

@Frodo, Skoda ma być "simply clever", a Seat ma być "sportowy". Tyle. Muszą być różnice między markami, bo każda ma trafiać do innego klienta i na czym innym się skupia. Inaczej nastapi kanibalizacja w ramach grupy.
Zauważ, że w VW też nie ma dużych haków w bagażniku czy np. Varioflexa.
Chcesz takie udugodnienia? Kup Karoqua. Ale będzie się gorzej prowadził. Coś za coś.
Inna sprawa że to, że w 2004 roku takie rzeczy były w Skodzie nie oznacza jeszcze, że są one nadal. Ok, wiem że te akurat są :)
Chodzi mi tylko o to, że producenci zmieniają specyfikację, często wprowadzając głupie oszczędności. Kiedyś w Atece były schowki pod fotelami. Miałem Leona FR i on też miał schowki pod oboma fotelami. Więc to nie tak, że Seat nie ma i nigdy nie miał pewnych rzeczy. Po prostu teraz pewnie jakiś księgowy stwierdził, że jak zaoszczędą te 2€ na schowkach w każdym samochodzie, to sumarycznie zrobią duże oszczędności. I wycięli...

Awatar użytkownika
MusiC ManiaC
Posty: 105
Rejestracja: 03 mar 2018, 8:05
Lokalizacja: SL
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI Red Velvet
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Półka pod fotelem

Post autor: MusiC ManiaC »

sailor 88 pisze:
14 lut 2019, 22:24
Endrju pisze:
14 lut 2019, 21:41
Hymm w style chyba nie ma schowka pod fotelem.
Tutaj masz temat o schowku. https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtop ... od+fotelem
No jak widać, obecnie niestety nie ma :o ...ale był, bo ja mam, a domontowałem sobie drugi pod prawym fotelem. Kroją jak tylko mogą!!!
Panowie , w branży automotive pracuję od 2002 roku, oczywiście nie produkujemy samochodów lecz części zawieszenia ale wierzcie mi że to jedna "wielka skłócona rodzina" gdzie każdy chce osiągnąć jak największe zyski, często kosztem swojego dostawcy.
Z mojej perspektywy uważam że obecne czasy nie są zbyt dobre na zakup samochodu ponieważ dobrze już było, teraz liczy się tylko zysk i jak największy saving producenta. Być może w segmencie premium jeszcze tego nie widać ale umówmy się że Ateca do tego segmentu nie należy.
Aż boję się myśleć co będzie np. za lat 10....

Awatar użytkownika
MusiC ManiaC
Posty: 105
Rejestracja: 03 mar 2018, 8:05
Lokalizacja: SL
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI Red Velvet
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Półka pod fotelem

Post autor: MusiC ManiaC »

Frodo pisze:
15 lut 2019, 20:49
@MusiC ManiaC - niestety widać to na każdym kroku. Dziś gdy otwierałem drzwi po zmroku przypomniałem sobie, że Octavia ma lampki w drzwiach by nikt w nie nie wjechał. :) Ateca... nie ma nawet odblasków. :? Oświetlenie po obu stronach bagażnika w Octavii, w Atece... po jednej byś przypadkiem nie mógł rozejrzeć się po bagażniku... itd. :( PS. staram się nie porównywać do tego co miałem w samochodzie klasy premium bo tam przede wszystkim jakość materiałów i wykończenia była zupełnie inna (miła w dotyku, dobrej jakości perforowana skóra zapewne swoje kosztuje...), ale tu mówimy o oszczędności kilkudziesięciu zł z dużą stratą dla klienta. Aż strach spekulować o zabezpieczeniu przed korozją, jakości przewodów elektrycznych (już parę razy przerabiałem łamiące się "ze starości" w grupie VW), trwałości tapicerki itp.
Wyobraź sobie taką sytuację - końcówka roku i plany na kolejny, siada sobie kilka zespołów (każdy zespół osobno) i celem ich zebrania jest aby wykazać oszczędność na rok przyszły. No i zaczynają wymyślać rzeczy typu: wyeliminujmy półkę pod siedzeniem itp. , koszt kilku złotych ale przy sprzedaży kilku tysięcy aut już mamy oszczędność , niestety tak to działa, strata dla klienta nie duża a saving dla producenta znaczny.
U mnie te oszczędności akurat nie polegają na "odchudzaniu" amora bo to część mająca ogromny wpływ na bezpieczeństwo jazdy i nikt nie pozwoli aby na jakości oszczędzać , ale jest wiele innych obszarów gdzie oszczędności się szuka.

Awatar użytkownika
MusiC ManiaC
Posty: 105
Rejestracja: 03 mar 2018, 8:05
Lokalizacja: SL
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI Red Velvet
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Półka pod fotelem

Post autor: MusiC ManiaC »

Felix pisze:
15 lut 2019, 13:09
Chcesz takie udugodnienia? Kup Karoqua. Ale będzie się gorzej prowadził. Coś za coś.
To fakt, zanim zdecydowałem się na Atecę trochę pojeździłem Karoqiem , różnica kolosalna, w Skodzie kierownica kiedy pozwalałem sobie na swobodę latała w prawo i lewo jakby bez kontroli, w Atece pomimo iż nie posiadam trybów jazdy czuję się pewnie i komfortowo prowadząc kierownicę nawet dwoma palcami. Aczkolwiek ostatnio miałem przyjemność dwutygodniowej jazdy Leon-em FR z trybami jazdy i zbyt dużej różnicy nie poczułem :).Leon posiadał również audio od Beats, i powiem szczerze że różnicę w dźwięku wyczułem tylko jeśli chodzi o bas , reszta wydaje mi mi się taka sama jak w standardzie , nie jestem audiofilem więc moja opinia jest indywidualną.
Ale Leon np. ostrzegł mnie o kończącym się płynie spryskiwaczy, a moja Ateca niestety nie, i tu po raz kolejny kłaniają się oszczędności z D... wzięte o których wspomniałem.Spotyka się grupa laików żeby nie powiedzieć kretynów i szukają na siłę oszczędności.

Awatar użytkownika
Walt
Posty: 229
Rejestracja: 23 paź 2017, 8:42
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: Seat Ateca 2.0TSI Xperience
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Półka pod fotelem

Post autor: Walt »

MusiC ManiaC pisze:
15 lut 2019, 22:47
Ale Leon np. ostrzegł mnie o kończącym się płynie spryskiwaczy, a moja Ateca niestety nie, i tu po raz kolejny kłaniają się oszczędności z D... wzięte o których wspomniałem.
Jak zapłacisz to ostrzeże ;)
Była 1,4TSI Xcellence.
Jest 2.0TSI Xperience.

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Półka pod fotelem

Post autor: dario37 »

Walt pisze:
15 lut 2019, 23:12
MusiC ManiaC pisze:
15 lut 2019, 22:47
Ale Leon np. ostrzegł mnie o kończącym się płynie spryskiwaczy, a moja Ateca niestety nie, i tu po raz kolejny kłaniają się oszczędności z D... wzięte o których wspomniałem.
Jak zapłacisz to ostrzeże ;)
Moja Ateka mnie ostrzega,że jest zbyt niski poziom płynu do spryskiwania szyb.I wcale az tak bardzo się nie cieszę,ponieważ czasami staje sie to bardzo dokuczliwe. ;)
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Półka pod fotelem

Post autor: patryk7133 »

Dokładnie już 2x przytrafiło mi się takie przypominanie o płynie spryskiwaczy na trasie w tamtym momencie przeklinałem to udogodnienie, bo jest bardzo natrętne dosłownie co kilka kilometrów się upomina i psuje przyjemność z jazdy delikatnie mówiąc.

ODPOWIEDZ