Ogrzewana przednia szyba.

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 341
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Ogrzewana przednia szyba.

Post autor: rybsko »

Endrju pisze:
15 gru 2022, 17:03
Dzisiaj był duży mróz to postanowiłem nagrać nowy filmik. W nocy było -17 a jak nagrywałem to było -10. Sami zobaczcie.
Elegancko. Chociaż szkoda, że nie pociągnąłeś wycieraczkami po 4 minutach. Wydaje mi się, że mogło już być gotowe.



Sponsor

Re: Ogrzewana przednia szyba.

Sponsor


Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Ogrzewana przednia szyba.

Post autor: Misiek »

Lava pisze:
15 gru 2022, 18:38
Proponuję coś takiego demontarz w 30 sekund i jedziemy. https://allegro.pl/oferta/antyszronowa- ... 2645510969
Taka mata jest znana chyba od dziesięcioleci, ale ja zawsze mam wątpliwości co do szczelność boków, w sensie tych "uszu" wsadzanych pomiędzy drzwi i samochód. Nie jestem pewien czy na pewno nic nie będzie ciekło do środka, oczywiście jak pojawi się odwilż.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

vioox
Posty: 228
Rejestracja: 13 wrz 2020, 21:59
Samochód: 308 SW --> ateca
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Ogrzewana przednia szyba.

Post autor: vioox »

Pytanie bo włączam przednia szybę na panelu ale tak w zasadzie to przekaznik nie cyka z boku śniegu nie topi... w komputerze w menu odbiorniki niema informacji o przedniej szybie... jak to jest u was?Obrazek

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Ogrzewana przednia szyba.

Post autor: Endrju »

To sprawdź bezpiecznik. Ja u siebie najczęściej wciskam na środkowym pokrętle klimatyzacji setup wtedy wyświetla się panel klimy na radiu i wciskam na dole ikonkę grzania szyby.


Obrazek
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

vioox
Posty: 228
Rejestracja: 13 wrz 2020, 21:59
Samochód: 308 SW --> ateca
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Ogrzewana przednia szyba.

Post autor: vioox »

Jak to jest z ta szyba przednia jade sobie dzis były spore opady i tu pd wycieraczek przy słupku zrobil mi się ładny pas śniegu... mysle sobie odpalę szybe włączam... I nic żadnego efektu ikona świeci na czerwono, na licznikach w menu odbiorniki pojawią się klimatyzacja? Żadnego śladu zeby grzanie szyby działało... no i pytanie jak to sprawdzić czy to działa... bezpiecznik caly...
U was jak to wygląda bo napewno Noe jest ciepła jak lusterka :)Obrazek

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Ogrzewana przednia szyba.

Post autor: Endrju »

Jest wszystko ok. U mnie też tak jest. Niestety Seat ma dość duży pas z lewej strony ok. 5cm którego nie odśnieża wycieraczka ani nie grzeje, z biegiem czasu śnieg stopnieje od nagrzanego wnętrza ale to sporo czasu zajmuje. Niestety to jest taka wadą tego auta.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

vioox
Posty: 228
Rejestracja: 13 wrz 2020, 21:59
Samochód: 308 SW --> ateca
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Ogrzewana przednia szyba.

Post autor: vioox »

Endrju pisze:To sprawdź bezpiecznik. Ja u siebie najczęściej wciskam na środkowym pokrętle klimatyzacji setup wtedy wyświetla się panel klimy na radiu i wciskam na dole ikonkę grzania szyby.


Obrazek
Robię rąk samo jak ty... zresztą oglądałem twój film chyba muszę wystawić auto na dwór i sprawdzić z lodem...

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka


Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Ogrzewana przednia szyba.

Post autor: Misiek »

vioox pisze:
16 gru 2022, 13:48
Pytanie bo włączam przednia szybę na panelu ale tak w zasadzie to przekaznik nie cyka z boku śniegu nie topi... w komputerze w menu odbiorniki niema informacji o przedniej szybie... jak to jest u was?Obrazek

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
A mnie się wydaje, że folia powinna być jednak na całej powierzchni, bo przecież żeby była nie wiem jak cienka, to jednak byłoby widać granicę jej końca, tam gdzie rzekomo już nie grzeje. Zauważ tylko, że na tych bokach śniegu, czy lodu jest dużo więcej, grubiej, niż obok, bliżej środka i po prostu to dłużej trwa z powodu wydajności i pojemności cieplnej. Tak samo było na filmie Endrju na dole szyby, gdzie było bardzo grubo. U mnie w Galaxy na szybie z drucikami wyraźnie są w pionie od miejsca do miejsca i to widać podczas topienia, bo jest widoczna wyraźna granica odcięcia. A próbowałeś zsunąć ten pozostający śnieg, lód ręką lub szczotką, czy nie jest już "przyklejony" ?
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

vioox
Posty: 228
Rejestracja: 13 wrz 2020, 21:59
Samochód: 308 SW --> ateca
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Ogrzewana przednia szyba.

Post autor: vioox »

Nie próbowałem... ale o fakt wydajność tego systemu jest bardzo mała wczoraj zrobiłem test ze śniegiem zostawiłem auto na dworze lekko popruszylo... po czym wyszedłem i włączyłem szybe... śniegu było na tyle malo ze dało się jechac No i po około 3min jazdy zamienił się w kropelki wody...
Za słabo to grzeje zeby roztopić warstwę śniegu tym bardziej że wycieraczki caly czas pracując dostarczają nowe porcje...

W oplu combo pod pojęciem grzanej szyby są grube tasmy właśnie na brzegu szyby i tylko tam, zawsze myslalem ze to bez sensu ale w oplu wlasnie jak wycieraczki pracują i zostawiają na boku śniegu to tam ten system roztopi wszystko do zera...

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka


Kubawojcik
Posty: 252
Rejestracja: 26 sty 2022, 19:16
Samochód: Ateca
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Ogrzewana przednia szyba.

Post autor: Kubawojcik »

Ja potestowalem dzis szybe. 3-4 minuty i na tyle roztopilo lod ze wycieraczki zebraly wszystko.

ODPOWIEDZ