Ogrzewana przednia szyba.

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Misiek
Posty: 2433
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 744 razy
Otrzymał podziękowań: 1195 razy

Re: Ogrzewana przednia szyba.

Post autor: Misiek »

Rafiner pisze:
28 sty 2021, 0:07
5 lat muszą grzać w 100 %, bo jak nie to gwarancja.
Tak, tylko, że mój aktualny, to 14-letni Ford, a gwarancja była wtedy standardowo na 2 lata.

Ja pisałem o użytkowaniu długoterminowym, dużo więcej niż 5 lat. Co dziwne, przestawały działać nie od używania, a w międzyczasie, co roku zimą po pierwszym włączeniu po prostu grzało coraz mniej, tak jakby kolejne traciły kontakt, przerywały się.


Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Sponsor

Re: Ogrzewana przednia szyba.

Sponsor


Misiek
Posty: 2433
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 744 razy
Otrzymał podziękowań: 1195 razy

Re: Ogrzewana przednia szyba.

Post autor: Misiek »

Walt pisze:
28 sty 2021, 11:26
To Ford, i pewnie już dość dawno po gwarancji.
Tak, tak, tak jest ...
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

blackpedro
Posty: 6
Rejestracja: 16 lut 2021, 10:54
Samochód: Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Ogrzewana przednia szyba.

Post autor: blackpedro »

Witam. Macie też problem z dziwnym brzęczeniem dochodzącym z deski rozdzielczej przy włączeniu ogrzewania przedniej szyby?

Misiek
Posty: 2433
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 744 razy
Otrzymał podziękowań: 1195 razy

Re: Ogrzewana przednia szyba.

Post autor: Misiek »

blackpedro pisze:
16 lut 2021, 10:57
Witam. Macie też problem z dziwnym brzęczeniem dochodzącym z deski rozdzielczej przy włączeniu ogrzewania przedniej szyby?
Jak brzęczenie, to na pewno transformator :lol:
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

blackpedro
Posty: 6
Rejestracja: 16 lut 2021, 10:54
Samochód: Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Ogrzewana przednia szyba.

Post autor: blackpedro »

działać działa, ale brzęczy. Przy wyłączeniu grzania cichnie. A dźwięk własnie podobny do transformatora.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Ogrzewana przednia szyba.

Post autor: Endrju »

To u mnie nic nie brzęczy.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Misiek
Posty: 2433
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 744 razy
Otrzymał podziękowań: 1195 razy

Re: Ogrzewana przednia szyba.

Post autor: Misiek »

blackpedro pisze:
16 lut 2021, 11:04
działać działa, ale brzęczy. Przy wyłączeniu grzania cichnie. A dźwięk własnie podobny do transformatora.
A tak na poważnie, to jeżeli pozostali nie potwierdzą tego brzęczenia (niektórzy z forumowiczów mają bardzo czuły słuch i słyszą różne dźwięki, których nie słyszą inni), to na prawdę może to być niesprawny, źle zmontowany przekaźnik, który także ma uzwojenia i rdzeń, który właśnie może brzęczeć. Jeżeli tak będzie i nadal będzie Ci to bardzo przeszkadzać, to tylko wizyta w serwisie i wymiana na nie brzęczący.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
Walt
Posty: 229
Rejestracja: 23 paź 2017, 8:42
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: Seat Ateca 2.0TSI Xperience
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Ogrzewana przednia szyba.

Post autor: Walt »

Ja też nic nie słyszę.
Była 1,4TSI Xcellence.
Jest 2.0TSI Xperience.

blackpedro
Posty: 6
Rejestracja: 16 lut 2021, 10:54
Samochód: Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Ogrzewana przednia szyba.

Post autor: blackpedro »

Misiek pisze:
16 lut 2021, 11:53
blackpedro pisze:
16 lut 2021, 11:04
działać działa, ale brzęczy. Przy wyłączeniu grzania cichnie. A dźwięk własnie podobny do transformatora.
A tak na poważnie, to jeżeli pozostali nie potwierdzą tego brzęczenia (niektórzy z forumowiczów mają bardzo czuły słuch i słyszą różne dźwięki, których nie słyszą inni), to na prawdę może to być niesprawny, źle zmontowany przekaźnik, który także ma uzwojenia i rdzeń, który właśnie może brzęczeć. Jeżeli tak będzie i nadal będzie Ci to bardzo przeszkadzać, to tylko wizyta w serwisie i wymiana na nie brzęczący.
też mi się wydaje, że to przekaźnik. Nie wiem tylko gdzie może być zamontowany. Dźwięk niesie się ze środkowej kratki na środku (górze) deski. Ze schematu widać, że przekaźnik jest pod maską.

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1375
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 84 razy
Otrzymał podziękowań: 383 razy

Re: Ogrzewana przednia szyba.

Post autor: sailor 88 »

Misiek pisze:
16 lut 2021, 11:53
A tak na poważnie, to jeżeli pozostali nie potwierdzą tego brzęczenia (niektórzy z forumowiczów mają bardzo czuły słuch i słyszą różne dźwięki, których nie słyszą inni), to na prawdę może to być niesprawny, źle zmontowany przekaźnik, który także ma uzwojenia i rdzeń, który właśnie może brzęczeć. Jeżeli tak będzie i nadal będzie Ci to bardzo przeszkadzać, to tylko wizyta w serwisie i wymiana na nie brzęczący.
Przekaźnik to był gdy szyba była podgrzewana za pomocą drutu oporowego zatopionego w szkle, obecnie w wersji poliftowej szyba wykonana jest w wersji Climacoat, czyli z warstwą folii srebrnej pomiędzy taflami szkła. W lecie folia odbija promienie słoneczne zmniejszając nagrzewanie wnętrza, a w zimie staje się elementem grzejnym. Musi jednak być zasilana prądem przemiennym i wymaga napięcia wyższego niż w instalacji auta. Dlatego na podszybiu zamontowany jest moduł-sterownik generujący prąd o napięciu od 25V do 48V i to pewnie on jest źródłem tych dźwięków, bo pracuje w systemie PWM (elektronika zamiast transformatora). Nie mogę tego ocenić, bo nie mam ogrzewanej szyby, ale sposób montażu modułu może być powodem. Obudowa modułu dotykając jakiegoś elementu karoserii może generować drgania co mogło by wyjaśniać występowanie "buczenia" u jednych i brak u innych. To jednak tylko moje przypuszczenia...
Za ten post autor sailor 88 otrzymał podziękowanie:
Misiek (16 lut 2021, 22:36)
Ocena: 5.26%
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

ODPOWIEDZ