Ogrzewana przednia szyba.

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Strazak
Posty: 7
Rejestracja: 09 mar 2021, 8:02
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 4Drive Excellence
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ogrzewana przednia szyba.

Post autor: Strazak »

A no właśnie chyba przez analogię do tylnej szyby tak sobie to wyobraziłem :)
W dzień to nie jest najgorzej ... ale wieczorem mi się wydaje, że te druciki trochę za bardzo rozczepiają światła pojazdów nadjeżdżających z naprzeciwka ... i trochę boli ... no chyba że tylko ja mam coś ze wzrokiem. Ta folia ( jeśli działa tak dobrze jak druciki) to jest chyba lepsze rozwiązanie.
W sumie to ciekawe czy te szyby są zamienne? Tzn. czy jakby szybka poszła do wymiany to można by sobie taką z tą matą wstawić ?



Sponsor

Re: Ogrzewana przednia szyba.

Sponsor


maciej79
Posty: 9
Rejestracja: 12 kwie 2020, 20:57
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI Xcellence DSG
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ogrzewana przednia szyba.

Post autor: maciej79 »

Endrju pisze:
09 mar 2021, 11:01
W automacie chyba nie pojawia się ikonka ale jak ustawisz sobie na fis-e odbiorniki to tam masz status wszystkich włączonych odbiorników t.j klimatyzacja, podgrzewane fotele, kierownica i grzanie szyb przód i tył oraz lusterka oczywiście tylko pojawiają się te które są akurat włączone.
No niestety nie włącza mi się automatycznie . Muszę napisać do serwisu .

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Ogrzewana przednia szyba.

Post autor: Endrju »

Bo muszą być odpowiednie warunki. U mnie się włącza ale dość rzadko.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

vioox
Posty: 228
Rejestracja: 13 wrz 2020, 21:59
Samochód: 308 SW --> ateca
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Ogrzewana przednia szyba.

Post autor: vioox »

Tak to prawda wlacza się automatycznie rzadko bardzo... ja zauważyłem raz i to podczas jazdy w rozgrzanym samochodzie nie wiadomo dlaczego ... ale po chwili sie samo wyłączyło...
Qiec niewiem jakie warunki musza być zeby się to wlaczylo

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
S3ker
Posty: 285
Rejestracja: 22 sty 2019, 17:10
Samochód: ATECA MY19 1.5 TSI DSG XC BLACK
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Ogrzewana przednia szyba.

Post autor: S3ker »

Włączanie ręczne
Nacisnąć przycisk w ustawieniach klimatyzacji w systemie Infotainment.
Podgrzewanie szyby przedniej jest wyłączane w zależności od temperatury zewnętrznej, ale zawsze po około 8 minutach.

Automatyczne włączenie
Podgrzewanie szyby przedniej jest włączane automatycznie, gdy szyba narażona jest na ryzyko zaparowania.

Otworzyć ustawienia klimatyzacji w systemie Infotainment >>> .
Włączanie i wyłączanie automatycznego ogrzewania szyby przedniej.
Automatyczne ogrzewanie szyby przedniej jest włączane nawet wtedy, gdy klimatyzacja jest wyłączona.

Termiczna szyba przednia z funkcją odszraniania
Jeśli funkcja odszraniania jest włączona, a czujnik wykryje, że może dojść do zaparowania szyby przedniej, włącza się funkcja ogrzewania szyby przedniej.

Kiedy jest wyłączane podgrzewanie szyby przedniej?
Podgrzewanie szyby przedniej wyłącza się, gdy zostanie spełniony jeden z poniższych warunków:

Pobór energii jest zbyt duży.
Przepalił się bezpiecznik klimatyzacji.
Zostanie odliczony ustawiony czas.
Seat Ateca Black Magic 1.5 TSI DSG7 150KM Xcellence

Malootki
Posty: 43
Rejestracja: 16 gru 2020, 12:56
Lokalizacja: Radomsko
Samochód: Ateca Xperience 1.5 150KM DSG7
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ogrzewana przednia szyba.

Post autor: Malootki »

Witam, mam atece z 2020r. Wydaje mi się że ta podgrzewana przednia szyba dość słabo grzeje żeby nie powiedzieć że bardzo słabo. Kiedyś miałem s-maxa i tam chwila moment i szron topniał. Czy ma ktoś jakieś podobne wrażenie? W s-maxie w szybie było widać druciki/spiralki, w atece natomiast już nie. Podgrzewana na pewno, tylko strasznie słabo to działa. A może jest gdzieś ustawianie mocy? Włączam wchodząc na panelu w nawiewy i ikonkę od ogrzewania przedniej szyby. Może ktoś coś doradzi? 😉
Ateca Xperience 1.5 150KM DSG7

Obrazek

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Ogrzewana przednia szyba.

Post autor: Misiek »

Malootki pisze:
11 paź 2021, 6:55
Witam, mam atece z 2020r. Wydaje mi się że ta podgrzewana przednia szyba dość słabo grzeje żeby nie powiedzieć że bardzo słabo. Kiedyś miałem s-maxa i tam chwila moment i szron topniał. Czy ma ktoś jakieś podobne wrażenie? W s-maxie w szybie było widać druciki/spiralki, w atece natomiast już nie. Podgrzewana na pewno, tylko strasznie słabo to działa. A może jest gdzieś ustawianie mocy? Włączam wchodząc na panelu w nawiewy i ikonkę od ogrzewania przedniej szyby. Może ktoś coś doradzi? 😉
Trochę mnie przestraszyłeś, żeby nie powiedzieć przeraziłeś. Jeszcze mam Galaxy, więc prawie to samo co S-Max i faktycznie dotychczas praktycznie bez względu na temperaturę - kilka, czy - kilkanaście po kilku minutach szron / lód zaczyna się topić, a raz nawet było co najmniej ze 3 mm. W przyszłym jest to dla mnie jedno z "must have" (mimo coraz słabszych zim), ale jakoś dotychczas od pojawienia się tej nowej wersji ogrzewania bez drucików żaden z użytkowników się nie skarżył ani na czas działania, ani na skuteczność. A ile konkretnie według Ciebie trwa oczekiwanie na odszronienie ?
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
DarekWa
Posty: 337
Rejestracja: 27 sty 2020, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca XC 2.0 TSI 190 KM 4Drive DSG7 (RM20)
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Re: Ogrzewana przednia szyba.

Post autor: DarekWa »

Malootki pisze:Witam, mam atece z 2020r. Wydaje mi się że ta podgrzewana przednia szyba dość słabo grzeje żeby nie powiedzieć że bardzo słabo. Kiedyś miałem s-maxa i tam chwila moment i szron topniał. Czy ma ktoś jakieś podobne wrażenie? W s-maxie w szybie było widać druciki/spiralki, w atece natomiast już nie. Podgrzewana na pewno, tylko strasznie słabo to działa. A może jest gdzieś ustawianie mocy? Włączam wchodząc na panelu w nawiewy i ikonkę od ogrzewania przedniej szyby. Może ktoś coś doradzi? Obrazek
jeśli dobrze widzę w profilu masz model po FL w którym nie ma już drucików a w nowej technologii folia grzejąca.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka


geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Ogrzewana przednia szyba.

Post autor: geranium »

DarekWa pisze:
11 paź 2021, 13:57
Malootki pisze:Witam, mam atece z 2020r. Wydaje mi się że ta podgrzewana przednia szyba dość słabo grzeje żeby nie powiedzieć że bardzo słabo. Kiedyś miałem s-maxa i tam chwila moment i szron topniał. Czy ma ktoś jakieś podobne wrażenie? W s-maxie w szybie było widać druciki/spiralki, w atece natomiast już nie. Podgrzewana na pewno, tylko strasznie słabo to działa. A może jest gdzieś ustawianie mocy? Włączam wchodząc na panelu w nawiewy i ikonkę od ogrzewania przedniej szyby. Może ktoś coś doradzi? Obrazek
jeśli dobrze widzę w profilu masz model po FL w którym nie ma już drucików a w nowej technologii folia grzejąca.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
powinny to chyba obejmować jakieś normy np. czas odmrożenia przy danej temp. i technologia nie powinna mieć na to wpływu ? ale może się mylę i to dowolna twórczość :D :D

Malootki
Posty: 43
Rejestracja: 16 gru 2020, 12:56
Lokalizacja: Radomsko
Samochód: Ateca Xperience 1.5 150KM DSG7
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ogrzewana przednia szyba.

Post autor: Malootki »

DarekWa pisze:
11 paź 2021, 13:57
Malootki pisze:Witam, mam atece z 2020r. Wydaje mi się że ta podgrzewana przednia szyba dość słabo grzeje żeby nie powiedzieć że bardzo słabo. Kiedyś miałem s-maxa i tam chwila moment i szron topniał. Czy ma ktoś jakieś podobne wrażenie? W s-maxie w szybie było widać druciki/spiralki, w atece natomiast już nie. Podgrzewana na pewno, tylko strasznie słabo to działa. A może jest gdzieś ustawianie mocy? Włączam wchodząc na panelu w nawiewy i ikonkę od ogrzewania przedniej szyby. Może ktoś coś doradzi? Obrazek
jeśli dobrze widzę w profilu masz model po FL w którym nie ma już drucików a w nowej technologii folia grzejąca.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
Raczej masz rację. Nie wiedziałem wcześniej że były dwa sposoby grzania. Dziwi mnie tylko dlaczego tak długo to trwa. Może zmierzę czas z ciekawości następnym razem
Ateca Xperience 1.5 150KM DSG7

Obrazek

ODPOWIEDZ