Ogrzewana przednia szyba.

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Malootki
Posty: 43
Rejestracja: 16 gru 2020, 12:56
Lokalizacja: Radomsko
Samochód: Ateca Xperience 1.5 150KM DSG7
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ogrzewana przednia szyba.

Post autor: Malootki »

Misiek pisze:
11 paź 2021, 10:07
Malootki pisze:
11 paź 2021, 6:55
Witam, mam atece z 2020r. Wydaje mi się że ta podgrzewana przednia szyba dość słabo grzeje żeby nie powiedzieć że bardzo słabo. Kiedyś miałem s-maxa i tam chwila moment i szron topniał. Czy ma ktoś jakieś podobne wrażenie? W s-maxie w szybie było widać druciki/spiralki, w atece natomiast już nie. Podgrzewana na pewno, tylko strasznie słabo to działa. A może jest gdzieś ustawianie mocy? Włączam wchodząc na panelu w nawiewy i ikonkę od ogrzewania przedniej szyby. Może ktoś coś doradzi? 😉
Trochę mnie przestraszyłeś, żeby nie powiedzieć przeraziłeś. Jeszcze mam Galaxy, więc prawie to samo co S-Max i faktycznie dotychczas praktycznie bez względu na temperaturę - kilka, czy - kilkanaście po kilku minutach szron / lód zaczyna się topić, a raz nawet było co najmniej ze 3 mm. W przyszłym jest to dla mnie jedno z "must have" (mimo coraz słabszych zim), ale jakoś dotychczas od pojawienia się tej nowej wersji ogrzewania bez drucików żaden z użytkowników się nie skarżył ani na czas działania, ani na skuteczność. A ile konkretnie według Ciebie trwa oczekiwanie na odszronienie ?
U mnie też podgrzewanie przedniej szyby zaważyło na tym że wybrałem akurat ten model którym jeżdżę. Jednak tak jak mówię wydaje mi się że za długo to trwa. W s-maxie to po chwili widać było jak ze szronu robiła się woda i wszystko spływało, a tutaj raptem -1 i nawet za bardzo nie widać, dopiero wycieraczkami po chwili można trochę zebrać...


Ateca Xperience 1.5 150KM DSG7

Obrazek

Sponsor

Re: Ogrzewana przednia szyba.

Sponsor


Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Ogrzewana przednia szyba.

Post autor: Endrju »

Ja miałem poprzednią wersję z drucikami i mam teraz z folią. Faktycznie folia ciut dłużej ogrzewa ale za to równomiernie na całej powierzchni. Zeszłej zimy mierzyłem czas i porównywałem z filmikiem który mam nagrany z poprzedniej wersji. I różnica jest ok.30 sec. przy temperaturze ok -4 stopni. Jedyna różnica jest to że przy grzaniu drucikami czasami miejscowo pozostawał kawałek szronu i musiała szyba się dogrzać a na folii odchodzi równomierniej i ruch wycieczki załatwia sprawę bez problemu.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Misiek
Posty: 2432
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 744 razy
Otrzymał podziękowań: 1193 razy

Re: Ogrzewana przednia szyba.

Post autor: Misiek »

Endrju pisze:
12 paź 2021, 17:42
Ja miałem poprzednią wersję z drucikami i mam teraz z folią. Faktycznie folia ciut dłużej ogrzewa ale za to równomiernie na całej powierzchni. Zeszłej zimy mierzyłem czas i porównywałem z filmikiem który mam nagrany z poprzedniej wersji. I różnica jest ok.30 sec. przy temperaturze ok -4 stopni. Jedyna różnica jest to że przy grzaniu drucikami czasami miejscowo pozostawał kawałek szronu i musiała szyba się dogrzać a na folii odchodzi równomierniej i ruch wycieczki załatwia sprawę bez problemu.
Te pozostające kawałki szronu lub lodu, to po prostu niedziałające / przepalone / niekontaktujące w tych miejscach druciki grzejne. U mnie po tylu latach nie grzeje już prawie połowa szyby, na szczęście ta prawa, więc jakby mniej ważna, bo zaraz z nawiewów leci coraz cieplejsze powietrze (dogrzewanie elektryczne w obwodzie chłodzenia silnika) i wtedy grzeje od wnętrza.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Ogrzewana przednia szyba.

Post autor: Endrju »

W starszych autach to możliwe ale ja miałem tak od nowości i nigdy w tych samych miejscach, więc brak przewodzenia odpada. Prawdopodobnie były to miejsca gdzie była grubsza warstwa szronu i trzeba było dłużej poczekać.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Malootki
Posty: 43
Rejestracja: 16 gru 2020, 12:56
Lokalizacja: Radomsko
Samochód: Ateca Xperience 1.5 150KM DSG7
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ogrzewana przednia szyba.

Post autor: Malootki »

Endrju pisze:
12 paź 2021, 17:42
Ja miałem poprzednią wersję z drucikami i mam teraz z folią. Faktycznie folia ciut dłużej ogrzewa ale za to równomiernie na całej powierzchni. Zeszłej zimy mierzyłem czas i porównywałem z filmikiem który mam nagrany z poprzedniej wersji. I różnica jest ok.30 sec. przy temperaturze ok -4 stopni. Jedyna różnica jest to że przy grzaniu drucikami czasami miejscowo pozostawał kawałek szronu i musiała szyba się dogrzać a na folii odchodzi równomierniej i ruch wycieczki załatwia sprawę bez problemu.
Być może to tłumaczy moje niezadowolenie. A możesz podać ile zajmuje ci odmrożenie szyby przy tych -4°?
Ateca Xperience 1.5 150KM DSG7

Obrazek

Rafiner
Posty: 815
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Ogrzewana przednia szyba.

Post autor: Rafiner »

Ja jestem zadowolony nawet z drucików. Kiedyś będąc w Zakopanem doświadczyłem tego luksusu i przy -12 po nocy, odmroziło mi szybę dość szybko. Nie znam czasu, ale kolega, który stał obok drapał i drapał, a ja miałem dawno rozmrożone. Do tego parowała mu od środka szyba, gdy ja miałem ok.
Normalnie to przy pracy zazwyczaj odmrażam śnieg, który wycieraczkami ściągam, jeszcze nie drapałem, a 2 zimy przejeździłem.
Ja polecam mieć niż nie mieć, nawet druciki.
Za ten post autor Rafiner otrzymał podziękowania (w sumie 2):
tomal218 (13 paź 2021, 16:42) • Misiek (14 paź 2021, 0:36)
Ocena: 10.53%
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Ogrzewana przednia szyba.

Post autor: Endrju »

Ok. 3 min od odpalenia do całkiem czystej i nie zaparowanej szyby.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Mar
Posty: 123
Rejestracja: 12 paź 2020, 21:25
Samochód: Ateca Exc, 1.5tsi DSG, Velvet Red, 2020 przed lift
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Ogrzewana przednia szyba.

Post autor: Mar »

Jest jakies auto, ktore ma rowniez ogrzewanie szyb bocznych?
U mnie przednia szyba okolo 2min sie rozmraza i moge jechac, ale boczne sa problemem :]

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Ogrzewana przednia szyba.

Post autor: Endrju »

Z tego co pamiętam to BMW ma nadmuch na boczne szyby.
Za ten post autor Endrju otrzymał podziękowanie:
Mar (22 paź 2021, 23:34)
Ocena: 5.26%
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

coulomb
Posty: 91
Rejestracja: 27 lis 2021, 16:53
Samochód: Seat Ateca Style 1.5 TSI DSG
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Ogrzewana przednia szyba.

Post autor: coulomb »

Czy w samochodach z szybą ClimaCoat zauważyliście pogorszenie sygnału GSM lub GPS w telefonie komórkowym?

ODPOWIEDZ