Znikające ustawienie infotainment po... otwarciu drzwi.

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Znikające ustawienie infotainment po... otwarciu drzwi.

Post autor: Teo »

Od dawna zastanawialem sie jak to jest ze konkretne ustawienie (chodzi o wygaszanie ekranu po 10 sekundach bezczynnosci) po wlaczeniu w ustawieniach czasem znika od razu, a czasem jest dlugo i znika nagle, nawet nie zauwazam kiedy. Ale generalnie samo znika - tj. przywraca sie do ustawien fanrycznych. Tzn. jest załączone, a potem nagle samo wraca do ustawienia, ze zalaczone nie jest. I udalo mi sie problem zduplikowac. Co ciekawe sytuacja dotyczy TYLKO tego ustawienia. I jestem ciekawy, czy to tylko tak u mnie, czy to cos nie tak z softem.

"Procedure" ktora trzeba przejsc, zeby odtworzyc bledne zachowanie jest nastepujaca:
1. zaptaszkowujemy w ustawieniach opcje wygaszania ekranu po 10 sekundach.
2. wylaczamy silnik (infotainment/radio wciaz gra)
3. otwieramy drzwi auta (infotainment/radio sie wylacza w takiej sytuacji)
4. wlaczamy silnik i infotainment - sprawdzamy ustawienia - screen saver jest odptaszkowany...

Jesli radio/infotainment wylaczymy przyciskiem i dopiero wtedy wylaczymy silnik i wyjdziemy z auta, to problemu nie ma. Niestety jesli KIEDYKOLWIEK w przyszlosci wylaczymy radio otwieraniem drzwi, to ustawienie sie kasuje.

Sprawa dotyczy duzego wyswietlacza. Na malym nie sprawdzalem. Sprawdzicie u siebie ? :)



Sponsor

Znikające ustawienie infotainment po... otwarciu drzwi.

Sponsor


ODPOWIEDZ